Jak nadać paczkę kurierem GLS?

Wysłanie paczki kurierem GLS jest prostsze, niż myślisz! Wystarczy tylko kilka kliknięć, parę wpisanych słów oraz serwis Allekurier! Dzięki temu nadanie paczki będzie nie tylko proste, ale też szybkie i tanie. Skorzystanie z platformy Allekurier umożliwia znalezienie najniższej ceny dla danej przesyłki. Jeśli chcesz wiedzieć krok po kroku jak wysłać paczkę kurierem GLS, to przeczytaj ten artykuł. W ciągu kilku minut dowiesz się wszystkiego i będziesz mógł tanio nadawać już zawsze!

GLS jak nadać paczkę?

Po wejściu na stronę Allekurier.pl naszym oczom ukazuje się kalkulator do wyceny paczek. Musimy uzupełnić tam kilka informacji: waga, wymiary oraz kraj dostarczenia. Należy więc dokładnie zmierzyć naszą paczkę, a także ją zważyć. Później tylko określamy, gdzie ma dotrzeć. Te kilka informacji pozwala na znalezienie najlepszej opcji wysyłki. Oczywiście będzie ona najtańsza! Po kliknięciu wyceń przesyłkę, zobaczysz jakie są dostępne opcje dostawy Twojej przesyłki oraz ceny przesyłek.

Uzupełniając wymiary przesyłki kurierskiej sprawdź, czy na pewno są one poprawne. W przeciwnym wypadku mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. GLS może sprawdzić, czy na pewno paczka ma odpowiednie wymiary, zgodne z podanymi. Jeśli będą one rozbieżne, to nie tylko będzie trzeba zapłacić więcej, ale paczka zostanie opóźniona. Aby uniknąć wszystkich tych komplikacji po prostu sprawdź dwa razy, czy wszystko dobrze zmierzyłeś i wypisałeś.

gls jak wysłać paczkę

Jak wysłać paczkę kurierem GLS?

Gdy już uzupełnimy kalkulator, to przechodzimy do następnej strony. Tutaj najpierw wybieramy, jak nadać paczkę GLS. Czy ma odebrać ją od nas kurier prosto z domu, czy też sami ją dostarczymy do danego punktu. Wszystko zależy od tego, co jest dla nas wygodniejsze. Niektórym bardziej pasuje dostarczenie paczki w dowolny dzień i godzinę. Inni nie chcą się fatygować i wybierają konkretną datę na odbiór paczki. Wszystko zależy od tego, jak wysłać paczkę kurierem GLS jest nam wygodniej!

gls kurier jak wyslac

Jak nadać paczkę kurierem GLS z domu?

Najczęściej wybiera się opcję nadania z domu. Jest ona zdecydowanie wygodniejsza, więc nie jest to dziwne. Tak więc po wybraniu odpowiedniej opcji przejdziemy do uzupełniania reszty danych. Zaczynamy od podania swoich: imienia, nazwiska, danych kontaktowych oraz adresu. Na podstawie kodu pocztowego zostaną nam zaprezentowane dostępne daty i godziny przyjazdu kuriera. Wybieramy te, które najbardziej nam pasują. Zwykle jest to konkretna data, ale kilkugodzinny przedział czasowy.

gls jak wyslac paczke

Warto skorzystać z opcji, które ułatwiają wprowadzanie danych. Tyczy się to zarówno naszych danych, jak i odbiorcy. Je wprowadzamy tu po ustaleniu daty odbioru paczki. Mowa tu o możliwości szybkiego wprowadzania. W okienko możemy wkleić skopiowane dane, a system sam wpisze je w odpowiednie okienka. To bardzo proste i szybkie! Dodatkowo, po pierwszej nadanej paczce, na stronie Allekurier zostanie utworzone nasze konto. Przy każdym następnym razie dane będą uzupełniać się automatycznie po zalogowaniu!

gls jak wyslac paczke

GLS - jak wysłać paczkę i co można w niej wysłać?

W kolejnym etapie musimy podać, co mniej więcej będzie zawierać paczka. Co ma to wspólnego z tym, jak wysłać przesyłkę kurierem GLS? Nie wszystkie przedmioty są dozwolone w takiej paczce. Dlatego musimy sprawdzić, czy na pewno możemy nadać daną rzecz! Następnie określamy także, jak zapakowana jest paczka. To, czy jest ona standardowa czy niestandardowa ma wpływ na koszty dodatkowe. Musimy więc sprawdzić, do jakich kryteriów należy nasza paczka. Dokładny opis znajdziemy poniżej formularza w linku!

gls jak wyslac

GLS wysyłka paczki - usługi dodatkowe

Na sam koniec możemy ewentualnie zaznaczyć opcje dodatkowe. Może być to ubezpieczenie bądź pobranie. Jeśli jednak nic nie jest nam potrzebne, to po prostu akceptujemy regulamin i gotowe! Wystarczy jeszcze tylko opłacić paczkę i wydrukować list przewozowy. Dostaniemy go na podany w formularzu adres mailowy. Musimy nakleić go na paczkę i przekazać w ręce kuriera. Jak widać, wysyłka paczki kurierem GLS jest banalnie proste. Z każdym następnym razem będzie jeszcze prostsze i szybsze!

gls jak wyslac

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto