Jak wysłać paczkę kurierem DHL? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Jak wysłać paczkę kurierem DHL dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena paczki wysyłanej kurierem DHL

Każdy, kto chce wysłać paczkę kurierem DHL, może to zrobić szybko i tanio za pomocą platformy, którą przygotował AlleKurier.pl. Nie zastanawiaj się ani chwili, tylko wejdź na nasz serwis i zacznij wypełniać niezbędny formularz. Nie obawiaj się, bo jest on naprawdę bardzo intuicyjny i nie będziesz miał problemu z jego uzupełnianiem. Aby dokonać wyceny przesyłki na początku musisz zmierzyć swoją paczkę, którą chcesz wysłać za pomocą kuriera DHL. Zapisz potrzebne dane i wprowadź je do formularza. Nie zapomnij o wadze, długości, szerokości oraz wysokości. To bardzo proste! Na każdy z podanych wymiarów znajduje się odpowiednia rubryka. To właśnie tam należy wpisać konkretną wartość. Pamiętaj, aby pomiar był dokładny, bo w przeciwnym razie firma DHL mogłaby Cię obciążyć dodatkowymi kosztami, gdyby stwierdziła nieprawidłowości. Pomarańczowy przycisk “Wyceń przesyłkę" sprawi, że ukażą Ci się oferty różnych firm kurierskich.


formularz wyceny paczki dhl

Wybierz kuriera DHL do wysyłki paczki

Twoim zadaniem jest wybór firmy kurierskiej DHL, za pomocą której chcesz wysłać swoją paczkę. Jak to zrobić? Kliknij po prostu przycisk „Wybieram”.


paczka DHL Standard

Wypełnij formularz nadania

Gdy to zrobisz, trzeba będzie uzupełnić dane dotyczące nadawcy. Pamiętaj, że adres, który tu podasz, będzie tym, pod który przyjedzie kurier DHL, aby zabrać paczkę. Oprócz adresu potrzebne jest także wpisanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu.

Nadawca - osoba nadająca paczkę kurierem dhl

Kolejny krok to określenie przedziału godzinowego, w którym ma zjawić się kurier oraz dogodnej daty. Nie zawsze jednak kurier przybywa punktualnie. Podany czas jest orientacyjny. Firma AlleKurier nie odpowiada i nie ma wpływu na ewentualne spóźnienia czy inne rozbieżności.

AlleKurier radzi: Tym, którzy nie chcą czekać aż kurier DHL się u nich pojawi, radzimy samodzielne przewiezienie paczki do firmy kurierskiej. To szybka opcja, gdy zależy nam na czasie.

Teraz wypełnij sekcję „Odbiorca”. Wpisz jego imię i nazwisko, adres doręczenia paczki i to właściwie tyle. Jednak jeśli chcesz ułatwić pracę kurierowi, nie musisz ograniczać się do absolutnego minimum. Podaj też adres e-mail i numer telefonu odbiorcy.


Odbiorca - osoba odbierająca paczkę kurierem dhl

Gdy niewygodne wydaje Ci się pojedyncze wpisywanie każdej danej dotyczącej nadawczy czy odbiorcy, skorzystaj koniecznie z “Szybkiego wprowadzania". To rewelacyjna opcja i duże udogodnienie dla wszystkich, którzy posiadają dane potrzebne do wysyłki zapisane w osobnym dokumencie. Wystarczy je skopiować i po prostu wkleić w odpowiednie miejsce.


formularz szybkiego wprowadzania danych do wysłania paczki kurierem DHL

Możesz samodzielnie wybrać na kogo ma zostać utworzone konto w serwisie AlleKurier. Opcje, które mogą Cię zainteresować to stworzenie konta na dane nadawcy, odbiorcy lub wprowadzenie danych innej osoby. Jeśli chcesz, aby konto powstało w oparciu o dane firmy, wpisz także numer NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka kurierem dhl

Tam, gdzie znajduje się napis “Opisz przedmiot wysyłki" napisz, co znajdzie się w Twojej nadawanej właśnie paczce. Ważne jest, abyś zapoznał się z listą przedmiotów, których przewożenie jest zabronione.


różnice między paczką kurierem dhl standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Przesyłka niestandardowa to taka, która nie jest zapakowana w sztywne pudełko kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Jeśli Twoja paczka posiada opakowanie regularne, a jej karton jest wystarczająco sztywny, a tym samym nie będzie generowała kłopotów podczas przewozu, można uznać ją za paczkę standardową.

Opłać i wyślij zlecenie

Aby w końcu móc zaznaczyć przycisk “Wyślij zlecenie", a tym samym zbliżyć się do końca procesu zamawiania kuriera DHL, musisz zapoznać się z wymaganymi dokumentami. Po zaznajomieniu się z ich treścią i zaznaczeniu w odpowiednich, wymaganych miejscach z gwiazdką, możesz kliknąć wreszcie w „Wyślij zlecenie”.


zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę dhl

Teraz pozostało Ci opłacenie przesyłki. Pamiętaj też, aby koniecznie wydrukować list przewozowy i nakleić go na swoją przesyłkę. Gotowe! Teraz pozostaje już tylko czekać na kuriera.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami