Jak wysłać paczkę kurierem DHL? | AlleKurier.pl

Jak nadać paczkę kurierem DHL?

min czytania

Jak wysłać paczkę kurierem DHL? To bardzo proste. Przez cały proces jesteśmy prowadzeni krok po kroku. Nawet niedoświadczona osoba sobie z tym poradzi! Wystarczy kilka minut, aby dowiedzieć się, jak wysłać paczkę kurierem DHL. W tym artykule znajdziesz wszystkie ważne informacje na temat tego, jak wypełnić formularz, jak przygotować paczkę i na co jeszcze zwrócić uwagę. DHL wysyłka jest opłacalnym wyborem, szczególnie przy skorzystaniu z platformy Allekurier. Sprawdźmy więc, jak to wszystko działa!

DHL jak nadać paczkę?

Nadanie przesyłki DHL zaczynamy od wejścia na stronę allekurier.pl. Od razu na górze strony widzimy krótki formularz, który pozwala na znalezienie kuriera. Wybieramy opcję “wyceń przesyłkę”. W kalkulator wpisujemy dane, które są potrzebne do nadania paczki DHL. Są to waga i wymiary, a także określenie, czy przesyłka będzie wysłana do Polski czy za granicę. Pamiętaj, że z AlleKurier możesz nadać przesyłki zagraniczne nawet 70% taniej niż bezpośrednio u przewoźników!

wyceń przesyłkę dhl

Zobacz, najbardziej popularne kierunki wysyłek, dostępne w AlleKurier i przekonaj się, że tanie przesyłki kurierskie są na wyciągnięcie ręki!

Jak nadać przesyłkę DHL - sprawdź dane!

Bardzo ważne jest, aby już przy korzystaniu z kalkulatora podać dokładne dane. Każda firma ma swoje standardy, które mogą zostać skontrolowane. DHL wysyłka może objąć sprawdzenie, czy paczka rzeczywiście ma takie wymiary. Jeśli okaże się, że są one błędne, mogą zostać naliczone dodatkowe koszty!

kurier dhl wysyłka

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Po zatwierdzeniu danych zostajemy przekierowani na kolejną stronę. Tam decydujemy, jak wysłać paczkę kurierem DHL. Mamy do wyboru albo odebranie jej przez kuriera z domu, albo dostarczenie jej do punktu nadawczego. To, jak będzie wyglądało nadanie przesyłki DHL zależy od nas! Możemy postawić na opcję, która jest dla nas najwygodniejsza. DHL nadanie paczki z domu jest wygodne, jednak musimy określić datę i godzinę, kiedy ma to nastąpić. Stawiając na punkt odbioru mamy dowolność i możemy dostarczyć paczkę kiedy chcemy. Oczywiście w godzinach otwarcia danego punktu! W decyzji, co zrobić, pomocne mogą okazać się ceny. Sprawdź, jaka opcja jest dostępna w ramach DHL nadanie paczki - koszt przesyłki znajdziesz też w cenniku przesyłek.

dhl jak nadać paczkę

zlecenie przesyłki dhl

Jak wysłać paczkę DHL z domu?

W ramach kuriera DHL mamy dostępną opcję nadania paczki z domu. Po wybraniu tej opcji zostajemy poproszeni o podanie naszych danych. Nadanie paczki DHL obejmuje nasz adres oraz dane kontaktowe. Na podstawie podanego kodu pocztowego zostaniemy poproszeni o wybranie daty i zakresu godzinowego, w którym kurier może odebrać od nas przesyłkę. Następnie uzupełniamy te same dane, co w przypadku nadawcy, ale dotyczące odbiorcy.

Wygodną opcją w tym, jak nadać przesyłkę DHL jest intuicyjny formularz Allekurier. Możemy skorzystać z szybkiego wprowadzania. Wystarczy wkleić wszystkie dane do okienka, a formularz zostanie uzupełniony automatycznie! Warto skorzystać także z opcji “zapamiętaj adres w książce adresowej”. Zalogowani użytkownicy nie muszą każdorazowo uzupełniać danych, ale właśnie zapisać je do użycia w przyszłości!

szybkie wprowadzanie danych do przesyłki dhl

Co i jak można wysyłać DHL?

Ostatnim etapem nadania przesyłki DHL jest jeszcze zatwierdzenie danych, na które ma powstać konto w serwisie Allekurier. Później przechodzimy do kolejnego kroku, czyli opisu paczki.

DHL jak nadać paczkę obejmuje także określenie, jak zapakowana jest przesyłka. Możemy być standardowa, czyli w kartonowym pudełku o kształcie prostopadłościanu. Druga opcja to zapakowanie niestandardowe, czyli obejmujące nieregularne kształty czy też owinięte folią strecz. Takie nadanie przesyłki DHL jest zawsze droższe. Tyczy się to też niestandardowych produktów do wysyłki, jak opony czy szkło. W razie braku pewności, jak nadać paczkę DHL, możesz skorzystać z linku podanego pod formularzem na stronie Allekurier.

pakowanie przesyłki dhl

DHL wysłanie paczki - jakie usługi dodatkowe wybrać?

Jeśli masz potrzebę, to możesz skorzystać z usług dodatkowych. Są to między innymi pobranie oraz dodatkowe ubezpieczenie. DHL nadanie paczki z usługami dodatkowymi jest płatne. Po wybraniu ewentualnych opcji przechodzimy do akceptacji regulaminu i innych koniecznych punktów. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem “Wyślij zlecenie”.

wysłanie przesyłki dhl

Teraz, aby dopełnić całego instruktażu, jak wysłać paczkę kurierem DHL, należy dokonać płatności. Na koniec drukujemy list przewozowy, który dostaliśmy na maila i naklejamy go na naszą przesyłkę. Gotowe!

A jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jak wysłać paczkę innym kurierem, koniecznie zapoznaj się z pozostałymi poradnikami od AlleKurier!
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami