Jak nadać paczkę kurierem DHL?

Jak wysłać paczkę kurierem DHL? To bardzo proste. Przez cały proces jesteśmy prowadzeni krok po kroku. Nawet niedoświadczona osoba sobie z tym poradzi! Wystarczy kilka minut, aby dowiedzieć się, jak wysłać paczkę kurierem DHL. W tym artykule znajdziesz wszystkie ważne informacje na temat tego, jak wypełnić formularz, jak przygotować paczkę i na co jeszcze zwrócić uwagę. DHL wysyłka jest opłacalnym wyborem, szczególnie przy skorzystaniu z platformy Allekurier. Sprawdźmy więc, jak to wszystko działa!

DHL jak nadać paczkę?

Nadanie paczki DHL zaczynamy od wejścia na stronę allekurier.pl. Od razu na górze strony widzimy krótki formularz, który pozwala na znalezienie kuriera. Wybieramy opcję “wyceń paczkę”. W kalkulator wpisujemy dane, które są potrzebne do nadania paczki DHL. Są to waga i wymiary, a także określenie, czy przesyłka będzie wysłana do Polski czy za granicę. Pamiętaj, że z AlleKurier możesz nadać przesyłki zagraniczne nawet 70% taniej niż bezpośrednio u przewoźników!

Jak nadać paczkę kurierem DHL?

Jak nadać przesyłkę DHL - sprawdź dane!

Bardzo ważne jest, aby już przy korzystaniu z kalkulatora podać dokładne dane. Każda firma ma swoje standardy, które mogą zostać skontrolowane. DHL wysyłka może objąć sprawdzenie, czy paczka rzeczywiście ma takie wymiary. Jeśli okaże się, że są one błędne, mogą zostać naliczone dodatkowe koszty!

kurier dhl wysyłka

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Po zatwierdzeniu danych zostajemy przekierowani na kolejną stronę. Tam decydujemy, jak wysłać paczkę kurierem DHL. Mamy do wyboru albo odebranie jej przez kuriera z domu, albo dostarczenie jej do punktu nadawczego. To, jak będzie wyglądało nadanie przesyłki DHL zależy od nas! Możemy postawić na opcję, która jest dla nas najwygodniejsza. DHL nadanie paczki z domu jest wygodne, jednak musimy określić datę i godzinę, kiedy ma to nastąpić. Stawiając na punkt odbioru mamy dowolność i możemy dostarczyć paczkę kiedy chcemy. Oczywiście w godzinach otwarcia danego punktu! W decyzji, co zrobić, pomocne mogą okazać się ceny. Sprawdź, jaka opcja jest dostępna w ramach DHL nadanie paczki - koszt przesyłki znajdziesz też w cenniku przesyłek.

Jakie dokumenty DHL należy złożyć?

Przy wysyłce przesyłek nie należy zapominać o dokumentach, które są bardzo istotne. Jeżeli zależy ci na szybkim dostarczeniu paczek, to warto sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Najważniejszy dokument dla DHL ale też dla innych firm kurierskich to list przewozowy. Posiada on najważniejsze informacje, które są istotne z punktu logistycznego. Należy go przykleić przeźroczystą taśmą klejącą - najlepiej wcześniej umieszczając dokument w koszulce biurowej. Tak przygotowana przesyłka z pewnością dotrze w jak najszybszym tempie do nadawcy. Dokumenty dla DHL są ważne, dlatego nie należy o nim zapominać.

dhl jak nadać paczkę

Jak wysłać paczkę DHL z domu?

W ramach kuriera DHL mamy dostępną opcję nadania paczki z domu. Po wybraniu tej opcji zostajemy poproszeni o podanie naszych danych. Nadanie paczki DHL obejmuje nasz adres oraz dane kontaktowe. Na podstawie podanego kodu pocztowego zostaniemy poproszeni o wybranie daty i zakresu godzinowego, w którym kurier może odebrać od nas przesyłkę. Następnie uzupełniamy te same dane, co w przypadku nadawcy, ale dotyczące odbiorcy.

Wygodną opcją w tym, jak nadać przesyłkę DHL jest intuicyjny formularz AlleKurier. Możemy skorzystać z szybkiego wprowadzania. Wystarczy wkleić wszystkie dane do okienka, a formularz zostanie uzupełniony automatycznie! Warto skorzystać także z opcji “zapamiętaj adres w książce adresowej”. Zalogowani użytkownicy nie muszą każdorazowo uzupełniać danych, ale właśnie zapisać je do użycia w przyszłości!

szybkie wprowadzanie danych do przesyłki dhl

DHL nadanie paczki - co można wysyłać?

Ostatnim etapem nadania przesyłki DHL jest jeszcze zatwierdzenie danych, na które ma powstać konto w serwisie AlleKurier. Później przechodzimy do kolejnego kroku, czyli opisu paczki.

DHL jak nadać paczkę obejmuje także określenie, jak zapakowana jest przesyłka. Możemy być standardowa, czyli w kartonowym pudełku o kształcie prostopadłościanu. Druga opcja to zapakowanie niestandardowe, czyli obejmujące nieregularne kształty czy też owinięte folią strecz. Takie nadanie przesyłki DHL jest zawsze droższe. Tyczy się to też niestandardowych produktów do wysyłki, jak opony czy szkło. W razie braku pewności, jak nadać paczkę DHL, możesz skorzystać z linku podanego pod formularzem na stronie AlleKurier.

pakowanie przesyłki dhl

DHL wysłanie paczki - jakie usługi dodatkowe wybrać?

Jeśli masz potrzebę, to możesz skorzystać z usług dodatkowych. Są to między innymi pobranie oraz dodatkowe ubezpieczenie. DHL nadanie paczki z usługami dodatkowymi jest płatne. Po wybraniu ewentualnych opcji przechodzimy do akceptacji regulaminu i innych koniecznych punktów. Wszystko zatwierdzamy przyciskiem “Wyślij zlecenie”.

kurier dhl jak wysłać

Teraz, aby dopełnić całego instruktażu, jak wysłać paczkę kurierem DHL, należy dokonać płatności. Na koniec drukujemy list przewozowy, który dostaliśmy na maila i naklejamy go na naszą przesyłkę. Gotowe!

zlecenie przesyłki dhl

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto