Jak zwrócić przesyłkę kurierem DHL?

Zwrot przesyłek do sklepów internetowych jest czymś bardzo powszechnym. Dużo rzeczy zamawiamy, a część z nich albo nam nie pasuje albo może zostać uszkodzona w trakcie transportu. Wtedy funkcja zwrotu do nadawcy jest dla nas zbawienna. W końcu nie chcemy zagracać domu czymś, co do niczego nam się nie przyda! Sporo firm działających online posiada darmowe zwroty kurierem, ale nie jest to jakiś pewnik. Wtedy musimy sami zadbać o to, żeby w odpowiednim czasie zwrócić produkt z powrotem do sklepu, w którym został on zamówiony. Jedną z opcji jest zwrot kurierem DHL. W jaki sposób zamówić kuriera DHL po zwrot paczki? Przekonaj się o tym poniżej i miej pewność na przyszłość (chociaż wcale zwrotów Ci nie życzymy)!

Jak zwrócić przesyłkę kurierem DHL? - zamawianie przesyłek i zwroty to codzienność

Przede wszystkim warto zacząć od tego, ile dany sklep daje nam czasu na zwrot przesyłki. Taką informację na pewno uda się znaleźć na stronie internetowej w odpowiedniej zakładce (bardzo prawdopodobne iż będzie to zakładka zwroty i reklamacje). Pozwoli nam to na zaplanowanie swojego zwrotu towaru i dostarczenie go na czas. Tylko wtedy może on zostać rozpatrzony pozytywnie! Każde opóźnienie będzie się wiązać z odpowiedzią odmowną ze strony sprzedawcy, więc nie ma co ryzykować! Jeśli sklep, w którym zostały zrobione nietrafione zakupy nie oferuje Ci darmowego zwrotu, a tym samym kurier nie przyjedzie specjalnie po odbiór paczki, to musisz działać na własną rękę!

Dostępnych na terenie Polski firm kurierskich jest bardzo dużo, dlatego o realizację zwrotu nie musisz się martwić. Zawsze znajdzie się "ktoś", kto po spakowane przesyłki podjedzie! Jedną z takich firm jest oczywiście kurier DHL, który bez problemu odbierze przesyłkę i dostarczy ją do sklepu. Zwrot DHL'em jest tak samo prosty, jak klasyczne wysłanie paczki kurierem. Nie musimy specjalnie zgłaszać, że jest to przesyłka zwrotna, ponieważ paczkę nadajemy w normalny sposób. Dokładnie tak samo, gdybyśmy chcieli wysłać ją do znajomego lub kogoś z rodziny. Musimy tylko zwrócić uwagę, żeby wpisać odpowiedni adres do zwrotu, ponieważ często jest on inny niż umieszczona na stronie informacja o siedzibie firmy. Jeśli popełnimy błąd to nawet zwrot DHL'em, czyli jedną z lepszych firm kurierskich, nie dotrze we właściwe miejsce! Poza tym aspektem, samo zamawianie to bułka z masłem! Jak zwrócić przesyłkę kurierem DHL? Sprawdź to poniżej!

Jak zwrócić przesyłkę kurierem DHL?

DHL zwrot paczki - jak to zrobić krok po kroku?

Jeśli jesteś zdecydowany na zwrot przesyłki, musisz zacząć od wybrania kuriera. Tutak skupiamy się na kurierze DHL! Zaczynamy od wejścia na stronę AlleKurier.pl i wybieramy zakładkę zamów kuriera. Tutaj pojawi nam się okienko, w którym musimy wpisać parametry dotyczące naszej paczki. Jaka jest jej waga, wymiary oraz miejsce zwrotu (na tym etapie podajemy kraj). Kiedy mamy wszystkie pola uzupełnione klikamy wyceń przesyłkę!

W kolejnym okienku wyświetli Ci się lista kurierów, którzy mogą przyjechać po odbiór Twojej przesyłki ze zwrotem. Wybierz tutaj kuriera DHL, jeśli oczywiście jest on w przypadku wybranej paczki dostępny. Dla standardowych przesyłek na terenie Polski na pewno nie będzie problemu i zwrot DHL na pewno będzie możliwy. Na pewno też będzie on opcją dla przesyłek zagranicznych, ale niekoniecznie do każdego kraju. Wtedy należy podjąć decyzję o wyborze innego przewoźnika.

Teraz czas na wpisanie konkretnych danych! Tutaj musimy uzupełnić okienka z między innymi adresem odbioru, adresem dostarczenia, nadawcą oraz odbiorcą. Wszystkie informacje, bez których wysyłka nie mogłaby się odbyć! Zaznaczamy również opcję ubezpieczenia paczki (jeśli tego potrzebujemy). Klikamy wyślij zlecenie i gotowe! Pozostaje nam jedynie umieścić opłatę za przesyłkę i czekasz aż kurier DHL pojawi się po zwrot przesyłki.

Zwroty DHL towarów kupionych za granicą

Jak najbardziej, możliwym jest zrealizowanie przez DHL zwrot, w dodatku może być on bezpłatny! Możesz to zrobić za pomocą DHL Parcel, ale tylko wtedy, gdy osoba która sprzedała Ci rzeczy, zadecyduje o przekazaniu Ci niezbędnej do realizacji zwrotu etykiety. Teraz oferowane przez DHL zwroty zagraniczne nie będą już wielkim problemem. 

Zwroty DHL są niezwykle proste. Instrukcję jak je dokonywać otrzymasz od sprzedawcy towaru. Może on udostępnić etykietę zwrotną w jeden z następujących sposobów:

  • etykietę drukuje się i dodaje do opakowania z wysyłanym towarem;
  • etykietę dostajemy poprzez adres e-mail w formacie PDF.

W zależności od sprzedawcy przyjmującego zwrot, istnieje kilka, różnorodnych sposobów wydrukowania etykiety zwrotnej:

  • dzięki pracownikowi punktu partnerskiego DHL, oczywiście podczas nadania;
  • zamawiasz kuriera DHL, który przywiezie etykietę i odbierze towar;
  • samodzielnie przed procesem nadawczym.

W Polsce forma zwrotów DHL wybierana jest przez sprzedawcę towaru np.:

  • w punkcie DHL Parcel.
  • kurierem DHL Parcel

Jak nadać zwrot kurierem DHL? - zrób to z AlleKurier!

Dlaczego warto zamówić kuriera DHL po zwrot właśnie z AlleKurier? Mamy dla Ciebie dużo lepszą ofertę! U nas nadasz swoją paczkę ze zwrotem nawet 70% taniej niż, gdybyś skorzystał bezpośrednio ze strony przewoźnika! Takie rozwiązanie się bardzo opłaca! Po pierwsze wybierasz dobrze Ci znanego przewoźnika, któremu już wcześniej zaufałeś w sprawie nadawania paczek, a po drugie możesz to zrobić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Ile będziesz kosztować przesyłka kurierska ze zwrotem DHL? Zobacz to w cenniku i ciesz się z wysyłania tanich paczek!

A co jeszcze warto wiedzieć o zwrotach i kiedy należy się na nie zdecydować? Dowiedz się tego z naszych oddzielnych poradników! Wtedy wszystko na pewno stanie się jasne!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto