Jak zamówić kuriera DHL? | AlleKurier.pl

Jak zamówić kuriera DHL?

min czytania

Jak zamówić kuriera DHL dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wyceń przesyłkę i zamów kuriera DHL

Jeżeli zastanawiasz się nad zamówieniem kuriera DHL, najprościej zrobisz to przez serwis AlleKurier.pl. Tam znajdziesz najkorzystniejsze ceny, a cały proces wypełniania formularza będzie szybki i bezproblemowy. Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać po udaniu się na stronę AlleKurier.pl będzie dokonanie wyceny przesyłki. W tym celu musisz podać jej wszystkie niezbędne wymiary. Pamiętaj, aby dokładnie określić jej wagę, szerokość, wysokość oraz długość. Miej na uwadze, że źle podane wymiary przesyłki mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego zwróć szczególną uwagę na precyzję dokonywania pomiarów swojej paczki. Zaznacz jeszcze kraj doręczenia i naciśnij pomarańczowy przycisk „Wyceń przesyłkę”.

formularz wyceny kurier dhl

Zamawianie kuriera DHL - wybór oferty

Teraz zostanie Ci przedstawione kilka ofert firm kurierskich. Wybierz kuriera DHL. Swoją decyzję możesz potwierdzić za pomocą przycisku „Wybieram”.

Zamów kuriera DHL Standard

Formularz zamówienia paczki kurierem DHL

Kolejnym istotnym krokiem podczas zamawiania kuriera DHL będzie wpisanie danych nadawcy. Musisz podać adres, pod który przyjedzie kurier, aby zabrać przesyłkę przeznaczoną do wysyłki. Istotne dane to również imię i nazwisko nadawcy, adres e-mail oraz numer telefonu. Teraz możesz wybrać dzień i przedział godzinowy. Ważne, aby był on najwygodniejszy dla Ciebie na oczekiwanie przyjazdu kuriera. Pamiętaj, że podany czas jest orientacyjny i może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od firmy AlleKurier.

Nadawca - osoba zamawiająca kuriera dhl

Jeśli posiadasz na komputerze zapisany komplet danych potrzebnych do wysyłki, możesz je skopiować, a następnie kliknąć w przycisk „Szybkie wprowadzanie” i wkleić w białym obszarze. To świetna opcja, która zaoszczędza czas na wpisywanie każdorazowo kolejnej informacji w odpowiednie pole. System sam przyporządkowuje za nas dane tam, gdzie mają zostać umieszczone.

formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania paczki kurierem DHL
AlleKurier radzi: Jeżeli natomiast chciałbyś samodzielnie dostarczyć swoją przesyłkę do firmy kurierskiej, możesz bez problemu to zrobić. Wystarczy, że zapakowaną paczkę zawieziesz pod adres korporacji kurierskiej DHL. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które potrzebują bardzo pilnie nadać przesyłkę i nie mogą pozwolić sobie na oczekiwanie na kuriera.
Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru paczki dhl

Kolejnym etapem składania zamówienia na usługi kurierskie DHL jest wpisanie danych odbiorcy. Tutaj także możesz użyć opcji „Szybkiego wprowadzania” lub samodzielnie wpisać imię i nazwisko osoby upoważnionej do odbioru paczki. Podaj też jej adres. Elementami dodatkowymi w tym przypadku jest adres e-mail i numer telefonu. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby kurier szybciej dostarczył nadawany przedmiot – uzupełnij także te dane.

Teraz wybierz na jaką osobę ma zostać utworzone konto w naszym serwisie. Masz wybór pomiędzy odbiorcą, nadawcą, osobą trzecią lub firmą. W przypadku firmy, podaj jej numer NIP.

wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka dhl

Koniecznym jest, aby w sekcji „Opisz przedmiot wysyłki" napisać jaki przedmiot został nadany w paczce. Jest to pole z gwiazdką, wymaga zatem obowiązkowego wypełnienia.

różnice między paczką dhl standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Musisz zdecydować czy Twoja przesyłka zapakowana jest tak, aby można ją nazwać “paczką standardową". Gdy posiada regularne kształty i jest opakowana w sztywny karton najczęściej właśnie można ją zaliczyć jako przesyłkę standardową. Najbezpieczniej jest zapoznać się z regulaminem kuriera DHL bezpośrednio na stronie przewoźnika, aby mieć pewność czy zapakowany przedmiot mieści się w kryteriach paczki standardowej czy może już kwalifikuje się jako przesyłka niestandardowa. Jest to zależne od sposobu jej zapakowania.

Opłata za zlecenie i wydruk listu przewozowego

Teraz zapoznaj się obowiązkowo z regulaminami. Zaakceptowanie wszystkich koniecznych zgód jest wymagane. Zamów kuriera DHL klikając przycisk “Wyślij zlecenie".

zatwierdź regulaminy i zamów kuriera dhl

Jeśli już je zaakceptujesz, pozostaje Ci już tylko zapłacić za zamówioną usługę i nakleić list przewozowy na paczce. Kurier DHL zjawi się w wyznaczonym miejscu i czasie, aby odebrać przesyłkę. Nadawanie paczki nigdy nie było tak proste.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami