Jak zamówić zwrot kurierem Fedex?

Mogłoby się wydawać, że nietrafiony zakup przez Internet będzie już tylko powodem do niezadowolenia, ale można zwrócić towar, a sprzedawca musi go przyjąć i oddać jego równowartość konsumentowi. Pozostaje tylko opłacić koszty związane z zapakowaniem przesyłki ze zwracanym produktem i jego wysyłką do sklepu internetowego. Można jednak uniknąć zbędnych wydatków, wybierając taniego kuriera lub odsyłając przesyłkę za pomocą paczkomatu. Jak łatwo dokonać zwrotu towaru? Który kurier będzie odpowiedni? Dowiedz się o tym z dzisiejszego artykułu!

Zwrot towaru zakupionego przez Internet - czy kurier Fedex odbiera zwroty?

Przez Internet można kupić niemalże wszystko, łącznie z ubraniami czy butami. Niestety zdarza się tak, że przesyłany produkt okaże się za mały lub za duży, czy po prostu nie spełni oczekiwań kupującego. Niezależnie od tego, co jest powodem niezadowolenia konsumenta, może ona odesłać towar zakupiony w sklepie internetowym. Przy zwracaniu umowy na odległość przysługuje prawo do odstąpienia od niej w przeciągu kolejnych czternastu dni. Nie trzeba martwić się o to, że sprzedawca odmówi przyjęcia zwrotu, bo jest do tego prawnie zobowiązany i musi całą wartość zamówienia. Klient nie musi nawet podawać przyczyny swojej decyzji o zwrocie produktu. Najprostszym i najwygodniejszym sposobem na odesłanie towaru jest skorzystanie z usługi firmy kurierskiej – np. zwrot przesyłki FedEx. Koszty wysyłki zwykle ponosi kupujący, chyba ze wybrało się najtańszy sposób dostawy oferowany przez sprzedawcę w chwil dokonania zakupu, wtedy można liczyć na oddanie całości poniesionych kosztów.

zwrot przesyłki kurierem fedex

Fedex zwrot – sprawdź, jakie to proste!

Zwrot przesyłki przez kuriera do oddziału Fedex to sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wystarczy przygotować przesyłkę zwrotną, wypełnić formularz online, dokonać płatności i oczekiwać na kuriera. Można mieć pewność, że przesyłka dotrze do nadawcy w stanie nienaruszonym i bez żadnych opóźnień. Zwracany produkt powinien zostać umieszczony w oryginalnym opakowaniu lub innym do tego przystosowanym. Wszystkie stare etykiety i naklejki trzeba zedrzeć, a na ich miejsce zostanie przyklejona nowa etykieta zwrotna zawierająca dane nadawcy i odbiorcy przesyłki oraz list przewozowy. Niektórzy sprzedawcy dołączają do wysyłanej paczki wydrukowaną już etykietę zwrotną, gdyby klient się rozmyślił i mógł w łatwy sposób odesłać towar. Etykieta może być do samodzielnego wydrukowania lub wypełnienia i wydrukowania.

Przesyłkę FedEx można przekazać na kilka różnych sposobów – dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta, przekazując w punkcie odbioru, zlecając wysyłkę przez Internet.

Infografika - zwrot fedex

Jak zamówić zwrot kurierem Fedex? - postaw na AlleKurier.pl

Odbiór paczki zawierającej towar do zwrotu można zlecić, wypełniając formularz znajdujący się na stronie przewoźnika FedEx. Pozwala wybrać preferowaną datę i nawet godzinę przyjazdu kuriera. Nawet jeśli nie ma się listu przewozowego ani etykiety zwrotnej, to można poprosić kuriera o dokumenty przewozowe do ręcznego wypełnienia. W formularzu należy wskazać adres, z którego kurier ma odebrać przesyłkę i gdzie ją doręczyć ją. Po podaniu szczegółów przesyłki pozostaje już zamówić kuriera i opłacić.

Warto jednak wybrać inną opcję, dzięki której nadasz paczkę ze zwrotem towaru dużo taniej! Mając założone konto w serwisie Allekurier.pl, wysyłanie paczek za pośrednictwem różnych firm kurierskich jest niezwykle proste, tanie i szybkie. Można liczyć na aż do 70% oszczędności (koszty przesyłki są znacznie mniejsze niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika)! Wypełnienie specjalnego formularza wyceny zajmuje dosłownie parę minut, nie trzeba przejmować się żadnymi zbędnymi formalnościami, podpisywaniem umowy, szukaniem kuriera ani dzwonieniem na infolinię. Cały proces przebiega szybko, przejrzyście, a paczki wysyłane są w bezpieczny sposób! P.S. Jeśli wysyłasz paczki międzynarodowezrób to z AlleKurier! Dzięki naszej platformie sprawnie nadasz przesyłki do wielu krajów na całym świecie.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto