Jak nadać paczkę kurierem Fedex?

Jak wysłać paczkę kurierem Fedex? Jest to możliwe za pośrednictwem Allekurier. To wygodny i tani sposób. Dzięki skorzystaniu z brokera usług kurierskich mamy możliwość wybrania najtańszej opcji przesyłki. Nadanie przesyłki Fedex jest oprócz tego bardzo intuicyjne. Poradzi sobie z tym każdy z nas. Obojętne, czy często korzystasz z Internetu, czy też nie. Nadanie paczki jest możliwe w ciągu kilku minut. Oto instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. Wystarczy tylko chwila czasu, aby wszystko dopiąć. Potem kurier szybko się u nas zjawi po odbiór przesyłki! Przejdźmy więc do tego, jak wysłać paczkę kurierem Fedex?

Fedex jak nadać paczkę?

Po wejściu na stronę allekurier.pl wyświetli nam się kalkulator. Służy on do wyceny paczki. Na tej stronie masz szansę nadać tanie przesyłki kurierskie! Wystarczy podać w nim wymiary oraz wagę paczki. Następnie zaznaczamy także, do jakiego kraju chcemy wysłać przesyłkę. Pamiętaj, aby wybrać opcję “wyceń paczkę”! Zakładka widnieje na górze kalkulatora. Na tej podstawie zostaną nam przedstawione dostępne dla nas opcje, w tym również cena przesyłki.

Wpisując wagę oraz wymiary paczki upewnij się, że są one prawidłowe. Jeśli okażą się błędne, to możesz narazić się na komplikacje. Mowa tu o opóźnieniu przesyłki, a także naliczeniu dodatkowych opłat. Twoja przesyłka przejdzie dalej bez problemu, jeśli dobrze ją zmierzysz i zważysz! Pamiętaj, że jest to bardzo ważne.

fedex jak wysłać paczkę

Jak wysłać paczkę kurierem Fedex?

Po uzupełnieniu danych w kalkulatorze mamy do wyboru dwie opcję. Od nas zależy, co będzie dla nas lepsze! Pierwsza opcja to nadanie przesyłki Fedex z domu, a druga to z punktu nadawczego. Warto wziąć pod uwagę, co jest dla nas szybsze i wygodniejsze. W końcu zależy nam na tym, aby nadanie paczki Fedex przeszło jak najsprawniej! Tak więc nadanie z domu z pewnością stanowi dużą wygodę, jednak musimy określić, kiedy kurier ma do nas przyjechać. Z kolei nadanie w punkcie daje nam swobodę, że możemy zrobić to wtedy, kiedy mamy czas. Sam zdecyduj!

fedex jak wysłać

Jak wysłać paczkę Fedex z domu?

Decydując się na odbiór z domu przechodzimy do uzupełniania danych osobowych. Najpierw musimy podać informacje o nadawcy, czyli nas samych. Obejmują one adres, imię i nazwisko oraz kontakt. Następnie jesteśmy proszeni, aby wybrać, kiedy nastąpi nadanie przesyłki Fedex. Wybieramy datę oraz przedział godzinowy, w którym kurier ma przyjechać. Następnie przechodzimy do uzupełniania danych odbiorcy.

kurier fedex jak wysłać

W przypadku formularza osobowego mamy dwa przydatne ułatwienia od Allekurier. Pierwsze to opcja “Szybkie wprowadzanie”. Możemy skopiować dane np. z maila lub wiadomości, i wkleić w okienko. Na tej podstawie Allekurier sam uzupełni okienka w formularzu! Fedex nadanie paczki jest wtedy jeszcze szybsze! Co więcej, po uzupełnieniu danych automatycznie zostanie stworzone nasze konto na platformie. Przy następnym nadawaniu paczki informacje o nas zostaną uzupełnione automatycznie!

jak wysłać kurierem fedex

Fedex wysyłka - co może być w paczce?

Teraz przechodzimy do formularza dotyczącego samej paczki. Najpierw należy określić, co stanowi jej zawartość. Nie wszystko jest możliwe do wysłania kurierem. Wykluczone są między innymi substancje niebezpieczne czy broń. Dlatego właśnie należy podać, co będzie wysyłane w przesyłce. Kolejna sprawa to samo zapakowanie. Przy pytaniu, jak wysłać paczkę Fedex kluczowe jest, jak będzie opakowana! Przesyłki standardowe zawsze są tańsze od tych niestandardowych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym się różnią, to wejdź w link pod formularzem: Dowiedz się więcej o przesyłkach niestandardowych.

jak wysłać paczkę kurierem fedex

Fedex nadanie paczki - usługi dodatkowe

Każdy kurier posiada swoje usługi dodatkowe. To właśnie teraz możesz wybrać dowolne opcje. Jeśli nic nie jest Ci potrzebne, to po prostu przejdź dalej. Fedex jak nadać paczkę? Na to pytanie znasz już odpowiedź! Teraz pozostaje tylko akceptacja regulaminu i wysłanie zlecenia! Gdy tylko opłacisz przesyłkę, to na podany przez Ciebie adres email zostanie wysłany list przewozowy. Musisz go wydrukować i nakleić na przesyłkę. Tak przygotowana paczka jest gotowa do nadania u kuriera!

nadaj paczkę fedex

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto