Jak zrobić zwrot w sklepie Cropp?

W sklepie internetowym Cropp możliwe jest zwrócenie zakupionego towaru przez 365 dni od daty jego nabycia, zawartej na dowodzie zakupu. Wyjątek stanowi zamówienie opłacone przy pomocy płatności odroczonych, wówczas klient na odstąpienie od umowy ma 30 dni.

Wydłużenie czasu na zwrot wzbudza zaufanie klientów i zachęca ich do częstszych oraz większych zakupów w witrynie, ponieważ mają świadomość, że w przypadku problemów z rozmiarem czy kolorem, nie spotkają ich żadne nieprzyjemności czy długotrwałe procedury związane z odstąpieniem od umowy.

cropp zwrot

Cropp - warunki zwrotu

Cropp umożliwia darmowe zwroty przez 365 dni od daty zakupu. Dodatkowo klient ma możliwość osobistego odstąpienia od umowy w wybranym sklepie stacjonarnym lub za pośrednictwem Paczkomatu Inpost, albo punktów partnerskich DHL Parcel.

W przypadku zwrotu zamówienia online w sklepie stacjonarnym wystarczy zabrać ze sobą artykuły oraz dowód ich zakupu w dowolnej formie - online lub drukowanej. Sklep zaznacza, że w salonach stacjonarnych przyjmuje zwroty samych produktów, bez opakowań kartonowych, w których zostało dostarczone zamówienie do klienta. Nie ma konieczności wypełniania czegokolwiek na stronie sklepu.

Konsument, który woli odesłać zamówienie za pośrednictwem Paczkomatu InPost może to zrobić w łatwy sposób, generując kod zwrotu. Po zalogowaniu się na konto klienta należy rozwinąć szczegóły zamówienia, którego będzie dotyczyło odstąpienie od umowy i kliknąć “Zwrot”, a następnie wybrać “Zwrot przez Paczkomat”. Po uzupełnieniu formularza zwrotu zostanie wygenerowany kod zwrotu, niezbędny do nadania przesyłki. Klient otrzyma go również drogą mailową i SMSową. Kod jest ważny przez 14 dni.

Odpowiednio zapakowana przesyłka powinna zawierać również potwierdzenie zakupu w postaci faktury lub przynajmniej kartki z odręcznie napisanym numerem zamówienia. Kiedy zamówienie jest odsyłane w tym samym opakowaniu, w którym zostało nadane, wówczas należy pamiętać o usunięciu starej etykiety adresowej. W widocznym miejscu koniecznie trzeba napisać wygenerowany kod zwrotu. 

Paczkę można nadać w dowolnym Paczkomacie InPost przy pomocy kodu zwrotu.

Darmowy zwrot do sklepu internetowego Cropp może również zostać nadany w punkcie DHL Parcel, czyli w sieciach partnerskich DHL, takich jak stacje benzynowe, sklepy Żabka czy salony prasowe Inmedio. 

W tym przypadku konieczne jest wypełnienie danych na stronie DHL oraz wygenerowanie i wydrukowanie etykiety adresowej.

Podobnie, jak w przypadku zwrotu przez Paczkomat, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki oraz umieszczenie wewnątrz faktury lub numeru zamówienia. Jeżeli zamówienie jest zwracane w tym samym kartonie, w którym zostało dostarczone, należy pamiętać o usunięciu starej etykiety adresowej. Na jej miejscu trzeba umieścić tę, która została wygenerowana na stronie DHL. Pozostaje jeszcze tylko zanieść przesyłkę do wybranego punktu DHL Parcel.

Klient ma również możliwość nadania przesyłki zwrotnej we własnym zakresie i na własny koszt. Adres dostępny jest na stronie internetowej sklepu. Również i w tym przypadku wewnątrz paczki powinien znajdować się numer zamówienia. Sklep zaznacza, że nie przyjmuje zwrotów nadanych za pobraniem.

Jeżeli zamówienie zostało opłacone za pomocą płatności odroczonych, wówczas konsument ma 30 dni na odstąpienie od umowy. Może tego dokonać zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online. 

Zwrotom nie podlegają produkty, które noszą ślady użytkowania, nie posiadają oryginalnych metek lub ich wkładka zabezpieczająca została naruszona.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto