Zwrot Butomania - jak działają zwroty w tym sklepie?

Buty to ta część garderoby, której zakup często wiąże się z różnymi problemami. Nieraz trudno jest trafić w idelany rozmiar butów albo okazują się one w jakiś inny sposób odbiegać od naszych wyobrażeń na ich temat. W przypadku butów, bardziej niż ma to miejsce z większością odzieży, wygoda staje się szczególnie istotna. Dobrze wiadomo, że niewygodne buty są czymś, co może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie. Na szczęście, nawet jeśli kupujesz nowe obuwie przez internet i nie możesz ich przymierzyć przed zakupem, nie ma powodu do zmartwień! Masz pełne prawo do zwrotu jakichkolwiek niepasujących produktów, w wyniku którego odzyskasz wszystkie wydane na zakup środki. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak prawidłowo dokonać zwrotu produktów w sklepie obuwniczym Butomania.

Co nadaje się do zwrotu w sklepie Butomania?

Oferta sklepu Butomania obejmuje szeroki wachlarz różnych typów obuwia. Znajdziemy tu zarówno buty na co dzień oraz buty sportowe, jak i obuwie do zadań specjalnych np. do trekkingu. Po wejściu nas stronę sklepu możemy też wybierać spośród dziesiątek różnych popularnych marek butów, takich jak m.in. Adidas, Nike, Reebok i wiele innych. W sklepie Butomania można również zakupić sprzęt sportowy oraz saszetki, nerki i torebki.

Jeśli chcesz zwrócić jakikolwiek produkt zakupiony w sklepie Butomania, możesz to zrobić bez żadnych problemów, o ile tylko Twój towar nie nosi żadnych śladów użytkowania. Jako klient w pełni odpowiadasz za stan zwracanego produktu oraz ewentualne zmniejszenie wartości rzeczy z powodu korzystania w niej w sposób wykraczający poza działania konieczne, aby móc określić jej charakter.

Jak zgłosić chęć zwrotu towaru w Butomania?

Aby dokonać zwrotu do Butomania, masz obowiązek poinformować o tym fakcie sprzedawcę. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • Wysłać swoje oświadczenie o zwrocie poprzez korespondencję pocztową lub na adres mailowy sklepu: sklep@butomania.pl.
  • Zgłosić zwrot na stronie sklepu, wchodząc w zakładkę “chcę zwrócić produkt”, a następnie wpisując numer zamówienia oraz swój numer telefonu lub adres e-mail. Jeśli masz swoje konto w sklepie, możesz zamiast tego zalogować się na nie i odszukać dane zamówienie w liście zamówień na swoim koncie, aby zgłosić jego zwrot.

Jaki jest czas na zwrot w sklepie Butomania?

Masz 30 dni na odstąpienie od umowy zawartej ze sklepem Butomania. To znaczy, że masz obowiązek zgłosić zwrot przed upływem tego terminu, liczonego od momentu w którym kurier dostarczył przesyłkę z zamówieniem w Twoje ręce lub została ona odebrana przez inną, upoważnioną do tego przez Ciebie osobę trzecią. 

Po odstąpieniu od umowy otrzymujesz kolejne 30 dni na dokonanie zwrotu. Musisz zatem przygotować swoją paczkę do zwrotu i wysłać ją na adres sklepu (Butomania, Kościuszki 27B, 85-079 Bydgoszcz) przed upływem tego terminu, aby został on zaakceptowany.

Butomania zwroty - o czym pamiętać, przygotowując paczkę?

Podczas zwracania butów do sklepów internetowych należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę oryginalnego opakowania. Z reguły pudełko, w którym otrzymujemy buty, jest nierozłączna częścią zamówienia, dlatego należy je zachować w nienaruszonym stanie. Z tego powodu odpowiednia ochrona może sprawić kłopoty, jako że nie powinno się zaklejać pudełka ani umieszczać na nim etykiet. Aby poradzić sobie z tym problemem, możesz umieścić pudełko z butami w większym, zewnętrznym opakowaniu, albo owinąć je papierem ochronnym i dopiero w takiej formie je zakleić i zaadresować do wysyłki.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto