Zwroty Swing Fashion - jak prawidłowo odesłać swoje zakupy?

Swing to marka odzieżowa oferująca różnorodny asortyment produktów dla kobiet ceniących sobie nietuzinkową elegancję i dobry styl. Produkty marki, wyróżniające się wykorzystaniem prostych form w połączeniu z nieoczywistych kolorami i wzorami, są dostępne do zakupu online w oficjalnym sklepie internetowym firmy - Swing Fashion. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, o czym należy pamiętać podczas dokonywania zwrotu produktów zakupionych tym sklepie.

Jak zgłosić chęć odstąpienia od umowy ze sklepem Swing?

Aby przystąpić do dokonywania zwrotu w sklepie internetowym Swing Fashion, warto najpierw poinformować o tym sprzedawcę. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Na wykonanie tego roku masz termin 14 dni od daty doręczenia przesyłki z zamówieniem. W momencie, kiedy udzielisz informacji o chęci zwrotu, zaczyna obowiązywać nowy termin 14 dni na faktyczne dokonanie zwrotu i odesłanie towaru z powrotem do nadawcy. 

Czy można dokonać zwrotu Swing Fashion bez jego zgłaszania?

Jeśli nie udzielisz sprzedawcy informacji o zwrocie przed nadaniem swojej przesyłki, to nie musisz o nic się martwić. Ten krok nie jest potrzebny do zaakceptowania zwrotu, jest on jednak pomocny dla niektórych klientów, jako że w takim przypadku otrzymuje się wydłużony czas na dokonanie zwrotu, poza standardowym terminem 14 dni na odstąpienie od umowy. Jeśli po prostu od razu nadajesz swój zwrot bez informowania sprzedawcy, masz na to 14 dni od momentu, w którym dostarczono Ci paczkę z towarem.

Zwrot Swing Fashion - jak go prawidłowo nadać?

Kiedy przygotowujesz paczkę ze zwrotem do sklepu internetowego marki Swing, zwróć szczególną uwagę na kilka kwestii, które wymieniamy poniżej. Dzięki temu będziesz miałą pewność, że Twój zwrot został wykonany prawidłowo i unikniesz nieprzyjemności związanych z np. nieprawidłowym przygotowaniem paczki.

  • Do zwrotu niezbędny jest paragon z zakupu, który należy umieścić w przesyłce wraz z odsyłanym towarem. Do paczki należy dołączyć również wypełniony formularz zwrotu.
  • Firma Swing przyjmuje tylko zwroty produktów, które nie noszą żadnych śladów użytkowania oraz są kompletne,w tym posiadają wszystkie dołączone oryginalne metki.
  • Przesyłka powinna być odpowiednio zabezpieczona - najlepiej jest skorzystać z tego samego opakowania, w którym sklep dostarczył zamówiony towar. Zwróć uwagę na właściwe zapakowanie produktów, tak, aby nie uległy one uszkodzeniu.
  • Swoją przesyłkę zaadresuj bezpośrednio do siedziby sklepu: Swing Katarzyna Rupińska, Klimczaka 1, 02-797 Warszawa.

Jak działają płatności i zwroty środków w Swing Fashion?

Sklep Swing Fashion daje Ci nie tylko możliwość dokonania zwrotu w wybrany, najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Również same zakupy stają się wygodniejsze, jako że masz dostęp do kilku różnych metod płatności, takich jak m.in.:

  • Płatności elektroniczne Przelewy24 oraz PayU,
  • Płatności za pośrednictwem platformy PayPal,
  • Opłata za pomocą przelewu tradycyjnego na konto sprzedawcy,
  • Płatność gotówką podczas odbioru (w przypadku dostawy za pobraniem lub odbioru osobistego).

Jeśli zdecydujesz się na zwrot, to sklep zwróci Twoje środki za zakup w ten sam sposób, w jaki zostały one oryginalnie opłacone. Jeśli płaciłaś za zakup gotówką, to pieniądze trafią na Twoje konto bankowe, którego numer podałaś w formularzu zwrotu.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto