Czy wypada zamawiać paczki prywatne do pracy?

Zakupy online to wygoda, oszczędność czasu i często również pieniędzy, dlatego chętnie decydujemy się na zakupy w sieci i zamiast biegać po sprawunki, liczymy na ich szybką i bezproblemową dostawę. Sprawa może się jednak skomplikować w przypadku, gdy kurier chcący doręczyć zamówioną przesyłkę zaplanuje jej dostawę w godzinach Twojej pracy. Co wówczas zrobić? Firmy kurierskie umożliwiają wskazanie dowolnego adresu doręczenia. Może to być również adres Twojego miejsca pracy, gdzie spotkanie z Tobą w godzinach dostaw teoretycznie będzie najłatwiejsze. Czy jednak zaadresowanie lub przekierowanie paczki do pracy to właściwe postępowanie, które nie narazi Cię na nieprzyjemności lub nieprzewidziane trudności?

Odbiór paczki w miejscu pracy – kiedy można skorzystać z takiego rozwiązania?

Firmy przewozowe i doręczyciele najczęściej podejmują próby dostarczenia paczki w godzinach 8-16, czyli w porze, w której wielu z nas również wykonuje swoje zawodowe obowiązki. Jeśli nie chcesz, by kurier mijał się z Tobą, zostawiał awiza, a ostatecznie zaniechał kolejnej próby doręczenia przesyłki, możesz rozważyć umówienie dostawy paczki do miejsca, w którym pracujesz. Firmy kurierskie nie blokują takiej możliwości i to od Ciebie zależy, jaki adres dostawy otrzyma kurier.

Często kurierzy, którym przecież także zależy na sprawnym doręczeniu paczki, chętnie zjawią się w miejscu, gdzie bez przeszkód mogą się z Tobą spotkać, zwłaszcza że prywatne przesyłki kurierskie jak najbardziej można odebrać w pracy. Co więcej, często wręcz warto zdecydować się na taką formułę, by oszczędzić sobie stresu i szybko cieszyć zamówionym towarem. Najważniejszą kwestią jest w tej sytuacji jednak opinia Twojego pracodawcy. Warto przed umówieniem kuriera na adres pracy upewnić się, że pracodawca nie widzi przeszkód do tego, by odwiedził Cię dostawca, racjonalnie ocenić, czy takie spotkanie może dojść do skutku i nie przeszkodzi ono wykonywanym przez Ciebie obowiązkom, sprawdzić, co mówi o tym regulamin obowiązujący w miejscu pracy.

czy można zamawiać paczki do pracy

W większości wypadków wystarczy zwykła rozmowa z szefem czy bezpośrednim przełożonym i problem z dostawą kurierską sam się rozwiązuje. Oczywiście warto też wziąć pod uwagę cechy przesyłki, np. jej wielkość, nim poprosimy kuriera o doręczenie w miejscu pracy. Zamówienie wielkogabarytowej paczki do pracy niekoniecznie będzie dobrym pomysłem.

Może okazać się, że aby ją przewieźć do domu, będziesz po raz kolejny potrzebował pomocy firmy przewozowej lub nie znajdzie się miejsce w Twoim zakładzie pracy na to, by ją bezpiecznie przechować.

Jak postąpić, gdy pracodawca nie zgodzi się na odbiór przesyłki w miejscu pracy?

Jak postąpić, gdy pracodawca nie zgodzi się na odbiór przesyłki w miejscu pracy?

Pracodawca nie musi wyrazić zgody na to, byś spotkał się z kurierem w firmie i może mieć wiele powodów, by podjąć tego typu decyzję. Na szczęście nie oznacza to, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia. Jeśli dostawa paczki do pracy w Twoim przypadku nie jest możliwa, spróbuj znaleźć inne miejsce, w którym ktoś może odebrać Twoją paczkę w czasie, gdy Ty pracujesz.

Może warto jako adres dostawy wskazać miejsce zamieszkania kogoś z rodziny lub przyjaciela? Pamiętaj też, że nie wszystkie przesyłki wymagają Twojego potwierdzenia odbioru czy muszą być doręczone osobiście do Twoich rąk. Przesyłkę kurierską w wielu sytuacjach bez przeszkód może odebrać inny domownik, nawet niepełnoletni, czy zaprzyjaźniony sąsiad. Możesz również od razu zaplanować dostawę paczki do paczkomatu lub punktu odbioru, np. w usłudze Orlen Paczka, jeśli wiesz, że z Twoją dyspozycyjnością w ciągu dnia bywa różnie.

Zyskasz wówczas pełną swobodę i sam zdecydujesz, kiedy odbierzesz paczkę, a także unikniesz niepotrzebnej nerwówki. Na naszej platformie znajdziesz same doświadczone i cieszące się dużym uznaniem firmy kurierskie, więc jeśli zamawiasz kuriera u nas, możesz mieć pewność, że doręczyciel zawsze będzie się starał ułatwić Ci odbiór paczki. Jeśli nie masz pewności, jak się zachować w podbramkowej sytuacji, warto skontaktować się z firmą doręczającą przesyłkę, by uzgodnić najlepszy sposób postępowania.

Pamiętaj też, że nadane u nas tanie przesyłki kurierskie można również wysyłać do wszechobecnych paczkomatów i różnych punktów odbioru – skorzystaj z tej opcji i zagwarantuj sobie nie tylko atrakcyjną cenę za wysłanie paczki, ale i bezproblemową i sprawną jej dostawę. Zapraszamy!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto