• AlleKurier
  • Blog
  • Integracja sklepu internetowego z kurierem - jak to zrobić?

Integracja sklepu internetowego z kurierem - jak to zrobić?

Sklep internetowy nie mógłby prawidłowo funkcjonować bez wysyłki złożonych zamówień. Jako, że Klient w większości przypadków nie ma możliwości odbioru osobistego zakupionego towaru, nie obejdzie się bez nawiązania współpracy z firmami kurierskimi. Im większy zakres usług kurierskich ma do wyboru Klient, tym lepiej dla prowadzonego sklepu. Dając odbiorcy większe pole manewru, dostosowujemy się do jego potrzeb i “przeciągamy go” na swoją stronę. Dzięki nam, może wybrać takiego kuriera, który będzie najtańszy, albo najszybciej dostarczy jego zamówienie. Właśnie dlatego integracja sklepu internetowego z kurierem lub brokerem kurierskim jest bardzo ważna. Jak można zintegrować swój sklep i która opcja połączenia jest lepsza? O tym w najnowszym artykule!

Na czym polega integracja sklepu internetowego z kurierem?

Jest to proces, który polega na powiązaniu systemu Twojej strony internetowej z systemem wybranego przewoźnika/brokera kurierskiego, w celu automatyzacji wysyłki złożonych zamówień. Dzięki temu sklep nie musi samodzielnie realizować przesyłek do Klientów, co jest bardzo wygodne. Na czym to pokrótce polega? Integracja umożliwia błyskawiczne przesłanie danych z formularza zamówienia (sklep) do formularza nadawczego (kurier). Zamówienie kuriera po odbiór przesyłki trwa wtedy dosłownie kilka sekund. Takie działanie wykonamy w panelu administracyjnym sklepu za pomocą przycisku, który pozwoli na stworzenie zlecenia na kuriera i nadanie paczki. Przycisk (stworzony z pomocą działu IT) skopiuje dane z zamówienia dokonanego przez Klienta do formularza nadawczego. Wtedy pozostaje sprawdzić jedynie czy dane są poprawne i można drukować list przewozowy dla konkretnej paczki. Firma kurierska otrzyma przesłane dane i kurier będzie mógł pojawić się po odbiór przesyłki.

Jest to dużo szybsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, bo zmniejszamy szansę na wystąpienie błędów przy przepisywaniu danych z zamówienia. Skracamy również czas oczekiwania na przesyłkę przez Klienta. W im krótszym czasie ją dostarczymy (dzięki optymalizacji procesu pakowania przesyłek i wysyłki paczek), tym większa szansa na ponowne odwiedziny w naszym sklepie i kolejne zakupy!

sklep internetowy integracja z kurierem

Integracja sklepu internetowego - broker czy firma kurierska?

Jeśli chodzi o możliwość podpięcia się z wysyłką paczek do Klientów, w grę wchodzą dwa rozwiązania. Właściciel sklepu podpisuje umowę z konkretnym przewoźnikiem lub kilkoma przewoźnikami (zazwyczaj w sklepach online do wyboru jest więcej niż jeden kurier) albo nawiązuje współpracę z brokerem usług kurierskich. Nie ma co ukrywać, że jeśli prowadzi się e-sklep od niedawna i nie jest on tak duży jak tzw. giganci, to ciężko będzie wynegocjować dla siebie korzystną ofertę na przesyłki kurierskie. Poza tym pilnowanie umów i dostosowywanie się do warunków, jakie poniekąd narzuca firma kurierska, też nie jest proste. Trzeba mieć na uwadze to, że podpisując umowę z kurierem, podpisujemy ją z reguły na określoną liczbę przesyłek (co czasami bywa ciężkie do ustalenia z góry, jeśli prowadzimy sklep, w którym sprzedaż jest np. sezonowa). Takie trzymanie się w ryzach może być bardzo kłopotliwe i po prostu męczące.

Czy broker kurierski to będzie lepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o integrację sklepu internetowego? Zdecydowanie! Dlaczego? Broker kurierski ma pod swoimi skrzydłami wiele firm kurierskich, szczególnie tych dobrze znanych i cenionych przez Klientów. Korzystając z usług brokera, nie musimy martwić się już o ustalenie warunków z każdym z przewoźników. Wszystko mamy podane jak na przysłowiowej tacy, co obecnie bardzo się ceni. Do tego dochodzą atrakcyjne ceny za wysyłkę paczek. Nawet 70% mniejsze niż w przypadku wysyłki bezpośrednio u firmy kurierskiej. To się naprawdę opłaca! Jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje przesyłka, poznaj nasz cennik!

Integracja sklepu internetowego z kurierem

Jak zintegrować stronę z serwisem AlleKurier.pl?

AlleKurier.pl to broker usług kurierskich, z którym sprawnie i łatwo zintegrujesz swój sklep internetowy! Nie musisz martwić się o skomplikowany i mozolny proces zamawiania kuriera po odbiór swoich przesyłek. Dzięki integracji, dokonasz tego w kilka chwil, a Twoi Klienci będą mogli cieszyć się z szybko dostarczonych paczek. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dzięki nam nie tylko usprawnisz działanie swojego sklepu, lecz również zaoszczędzisz na wysyłkach. Same plusy! Jak możesz połączyć się z naszą platformą?

AlleKurier udostępnia dwa rodzaje integracji systemów. Są nimi integracja bezpośrednia oraz integracja za pomocą systemu Baselinker. W zależności od Twoich potrzeb, wybierz tę opcję, która Ci najbardziej odpowiada lub która dostosowana jest technicznie do Twojej strony!

integracja sklepu internetowego

Integracja sklepu internetowego z AlleKurier.pl - jak to zrobić?

Integracja bezpośrednia z serwisem AlleKurier.pl, to po prostu połączenie naszego systemu, z systemem Twojej strony internetowej. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, Twoja strona musi spełnić kilka wymagań technicznych. Bez nich nie byłaby możliwa prawidłowa kooperacja, bo któryś z elementów mógłby zawodzić i tym samym proces realizacji zleceń po prostu by nie nastąpił. Zanim więc rozpoczniesz z nami owocną współpracę, sprawdź czy Twoja strona te wymogi ma “zaliczone”. Znajdziesz je w dokumentacji, którą przygotowaliśmy specjalnie pod integrację systemów. Jeśli wszystko będzie w porządku, to możemy zacząć działać! Możesz być pewnym, że dzięki integracji z AlleKurier, Twoje przesyłki będą docierać bezpiecznie i szybko do wszystkich Klientów!

Integracja poprzez system Baselinker to druga możliwość połączenia się z platformą AlleKurier.pl. System Baselinker jest bardzo popularny i często wykorzystywany, jeśli chodzi o procesy integracyjne. Dzieje się tak dlatego, że system ten działa bardzo szybko i proces automatyzacji generowanych zamówień przebiega naprawdę łatwo i sprawnie. Możesz nadawać zarówno pojedyncze paczki, jak i wysyłać je w dużej ilości. Baselinker bez problemu poradzi sobie z każdym zleceniem. Do integracji wykorzystywane jest API Allekurier.pl. Pozwala to od ręki otrzymać numer nadawanej przesyłki, który znajdzie się w systemie. Dużym plusem jest również możliwość podłączenia kilku kont, baselinker nie stawia pod tym kątem limitów. P.S jeśli zdecydujesz się na współpracę właśnie z nami, możesz zyskać cenny rabat na swoje przesyłki. Z AlleKurier warto zacząć współpracę!

Niewątpliwie proces integracji sklepu online z kurierem jest czymś must-have, jeśli chce się zautomatyzować działanie i tym samym przeznaczyć cenny czas na inne elementy związane ze strategią rozwoju biznesu. Potrzebujesz mieć jeden problem mniej z głowy? Rozpocznij integrację swojej strony z AlleKurier.pl!

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto