Jak zwrócić zakupy do sklepu Emako.pl?

Świetnym miejscem na zakup rozmaitych dekoracji, akcesoriów do domu, elementów wyposażenia wnętrz, jest sklep internetowy Emako.pl. Można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment, atrakcyjne ceny, szybką wysyłkę towaru i jego dostarczenie pod same drzwi domu. Kolejną zaletą są bezproblemowe zwroty do sklepu Emako w przypadku towarów niespełniających oczekiwań. Klient zawsze może się rozmyślić lub być niezadowolony z tego, co otrzymał, nawet jeśli towar jest zgodny z umową, wolny od wad. Nie trzeba jednak martwić się nietrafionym zakupem, wystarczy odesłać przedmiot i po kłopocie, środki zostaną zwrócone w przeciągu kilkunastu dni.

Zwroty Emako aż do 365 dni?

Nawet jeśli ktoś dokona przemyślanego zakupu, to zawsze może się rozmyślić i odstąpić od umowy, ma na to zwykle 14 dni, ale klienci sklepu Emako mogą liczyć na zdecydowanie dłuższy termin. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta klientowi przysługuje możliwości zwrócenia towaru do 14 dni od otrzymania przesyłki. Warto jednak mieć na uwadze to, że na zasadach opisanych w regulaminie sklepu Emako klienci mają dodatkowe prawo odstąpienia. Należy od razu podkreślić, że zwrotu towaru bez podania przyczyny mogą dokonać wszyscy konsumenci, dotyczy to nawet osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Prawo zwrotu nie przysługuje jednak firmom. Oczywiście nie wszystkie towary będą mogły zostać zwrócone, dlatego warto zapoznać się dokładnie z regulaminem sklepu.

Jeśli przedmiot ma widoczne ślady użytkowania, to niestety nie podlega już zwrotowi, to samo dotyczy produktu uszkodzonego. Nie można odesłać towarów higienicznych mających oderwaną folię ochronną, desek sedesowych. Lista jest dłuższa, dlatego warto najpierw skontaktować się z obsługą sklepu i upewnić, czy dany towar może zostać zwrócony.

O odstąpieniu od umowy klient może poinformować sklep, wypełniając specjalny formularz zwrotu. Można go pobrać, po kliknięciu w link https://cdn.shopify.com/s/files/1/0577/4239/3541/files/Formularz_odstapienia_od_umowy_EMAKO.pdfWystarczy go wydrukować, po czym wypełnić. Następnym krokiem będzie odpowiednie zabezpieczenie odsyłanego towaru i zapakowanie go do kartonu. Do paczki trzeba też włożyć wypełniony formularz zwrotu. Warto wiedzieć, że jeśli klient wybierze najtańszy sposób dostarczenia towaru podczas składania zamówienia, to może liczyć na to, że sprzedawca zwróci poniesione przez niego dodatkowe koszty. Jeżeli dostarczony towar będzie miał widoczne ślady użytkowania lub dotrze uszkodzony, to trzeba liczyć się z obniżeniem jego wartości. To samo dotyczy przedmiotu w stanie niekompletnym, w nieoryginalnym opakowaniu, dlatego trzeba być tego świadomym.

zwrot emako

Jak szybko i tanio wykonać zwrot Emako?

Przesyłkę zawierającą zwracany towar należy odesłać na adres EMAKO.pl, PROLOGIS PARK V, ul. Ryszarda Chomicza 13F, 55-080 Nowa Wieś Wrocławska. Bardzo ważne jest to, aby klient opłacił paczkę, bo przesyłki za pobraniem nie są odbierane. W celu usprawnienia całego procesu i uchronienia się przed koniecznością poniesienia wysokich kosztów związanych z nadaniem przesyłki warto wysłać ją za pośrednictwem brokera kurierskiego. Na stronie Allekurier.pl, czynnej przez całą dobę, można nadać paczkę w cenie do 70% niższej niż bezpośrednio na stronie przewoźnika. Wystarczy podać wymiary paczki i kraj doręczenia, aby szybko wycenić przesyłkę. Zostaną wyświetleni dostępni przewoźnicy wraz z oferowanymi przez nich cennikami.

zwrot do sklepu emako

Po wybraniu kuriera przechodzi się do wypełnienia krótkiego formularza. Na koniec pozostaje wysłać zamówienie i je opłacić, a na podany w formularzu adres mailowy zostanie przesłana wiadomość zawierająca dokument przewozowy, który trzeba wydrukować i nakleić na przesyłkę.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto