Jak zwrócić ubrania do H&M?

Zakupy przez Internet stały się dla wielu osób codziennością. Nie zawsze można udać się do sklepu stacjonarnego, jednak złożenie zamówienia online jest banalnie proste. Mogłoby się wydawać, że wybór odzieży lub obuwia bez wcześniejszego przymierzenia jest sporym ryzykiem. Nic bardziej mylnego! Zgodnie z przepisami prawa konsument może zwrócić/wymienić towar zakupiony drogą elektroniczną bez podania przyczyny. Konieczne jest jedynie przestrzeganie obowiązujących terminów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda to w sklepie H&M i jak zamówić kuriera po paczkę zwrotną, zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Jaki towar można zwrócić do sklepu H&M?

Zwrot H&M obowiązuje na towary nieużywane, które posiadają komplet metek. Marka dokłada wszelkich starań, aby nieuczciwi kupujący nie mogli odesłać używanych rzeczy. Coraz częściej odzież okolicznościowa (np. sukienki) posiadają zabezpieczenia w widocznym miejscu - ich usunięcie jest równoznaczne z utratą prawa do zwrotu. Nie jest to jednak żadną przeszkodą dla osób, które przestrzegają regulaminu.

zwrot ubrań do h&m

Czy do H&M można odesłać bieliznę/stroje kąpielowe?

W wielu sklepach niemożliwy jest zwrot bielizny, czy też strojów kąpielowych. W H&M jest jednak inaczej! Warunkiem jest to, aby odzież posiadała oryginalne metki oraz zabezpieczenia. Stanowią one potwierdzenie tego, że nie była ona używana. To spora zaleta dla tych, którzy obawiają się wyrzucenia pieniędzy w błoto, np. przez nietrafiony rozmiar.

Jakich produktów nie można zwracać do H&M?

H&M niemożliwy jest zwrot maseczek ochronnych na twarz. Wynika to z faktu, że trudno jest zweryfikować, czy były one używane. Pozostały towar znajdujący się w asortymencie można zwracać, o ile tylko nie był on używany. Wszelkie produkty kosmetyczne, które również znajdują się w ofercie nie mogą być otwierane. Warto pamiętać, że stan zwróconych produktów jest weryfikowany przez obsługę sklepu. Niemożliwy jest zwrot produktów personalizowanych, czyli przystosowanych do preferencji klienta.

Ile wynosi czas zwrotu do sklepu H&M?

W H&M zwrot powinien nastąpić w ciągu 30 dni od daty dostarczenia przesyłki kurierskiej. Należy jednak zaznaczyć, że marka bardzo często wydłuża ten termin (np. do 100 dni). Właśnie dlatego warto jest śledzić informacje znajdujące się na oficjalnej stronie internetowej. To najprostszy sposób, aby być na bieżąco.

Zwrot w H&M krok po kroku

Dokonanie zwrotu do sklepu H&M nie jest trudnym zadaniem, a więc każdy sobie z nim poradzi. Nie trzeba obawiać się o nadmiar formalności - wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją, aby uniknąć nieprawidłowości.

1. Oderwij formularz zwrotu, a następnie wskaż kod, który określa powód odesłania produktu. Jest to wskazówka dla pracowników sklepu, którzy zajmują się obsługą zwracanych paczek.
2. Zapakuj produkty w opakowanie, w którym zostały one dostarczone. Do środka należy włożyć formularz zwrotu. Oczywiście przesyłka musi zostać zaklejona i zabezpieczona.
3. Zamów kuriera lub wygeneruj etykietę zwrotu (w przypadku wysyłki przez paczkomaty InPost). Następnie nadaj paczkę zwrotną.
4. Upewnij się, że na profilu znajduje się numer konta, na które zostaną przelane środki. Dotyczy to w szczególności osób, które zwracają towar zakupiony stacjonarnie i opłacony gotówką.
5. Górna część formularza zwrotu zawiera numer zamówienia. Należy go zachować na wypadek nieprawidłowości, których rozwiązanie wymaga kontaktu z obsługą.

Czy zwrot w H&M jest darmowy?

Zwrot w H&M nie jest darmowy - należy zapłacić 3,90 zł za każdą przesyłkę. Klubowicze nie muszą jednak martwić się o dodatkowe opłaty, a więc warto się do niego zapisać. Warto wspomnieć, że zwracanie kilka paczek w jednej przesyłce zbiorczej jest niemożliwe! W takiej sytuacji należy nadać kilka przesyłek.

Jakim kurierem nadać zwrot do H&M?

Wielu klientów decyduje się na zwrot za pośrednictwem paczkomatu InPost. Nie każdy jednak posiada drukarkę, a bez wydrukowanej etykiety nie można odesłać paczki. H&M poleca korzystanie z oferty kuriera DPD. Można umówić odbiór przesyłki poprzez stronę www sklepu, jednak wielu konsumentów narzeka na długi czas oczekiwania. Opóźnienia odnotowywane są szczególnie w okresach, gdy większość sklepów stacjonarnych jest nieczynnych.

Niektórzy polecają osobiste skontaktowanie się z firmą DPD, gdyż pozwala to zaoszczędzić sporo czasu. Istnieje także prostsze, a zarazem wygodniejsze rozwiązanie. Platforma AlleKurier umożliwia sprawne zamówienie kuriera - koszt przesyłki może zostać obniżony nawet o 70%!

Jak skorzystać z oferty AlleKurier na zwrot do H&M?

Oferta AlleKurier skierowana jest nie tylko do klientów biznesowych, ale również osób prywatnych. Wystarczy jedynie uzupełnić krótki formularz, dzięki któremu możliwe jest zamówienie kuriera po odbiór paczki. Możliwa jest wstępna wycena przesyłki poprzez wskazanie orientacyjnych wymiarów oraz wagi. Trzeba dodać, że z omawianej platformy mogą korzystać również ci, którzy mieszkają poza granicami kraju i będą chcieli nadać paczkę zagraniczną.

Klient może określić preferowaną datę oraz godzinę odbioru paczki. Nie ma konieczności zastanawiania się, kiedy kurier zapuka do drzwi, co przekłada się na poczucie komfortu oraz swobody. Warto skorzystać z takiej możliwości i wysyłać przesyłki, tak, jak nam się podoba!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto