Zwrot do Pakuten - jak dokonać zwrotu?

Klient ma prawo zwrócić towar, co wynika z podstawowego prawa każdego konsumenta. Jeśli ktoś zamówił coś przez Internet i nie jest zadowolony z tego, co otrzymał lub się rozmyślił, to może odesłać przedmiot. Sprzedawca musi przyjąć odesłany przez klienta towar, chyba że nosi on widoczne ślady użytkowania, został uszkodzony lub znajduje się na liście rzeczy niepodlegających zwrotowi.

Na czym polegają Pakuten zwroty? O czym trzeba pamiętać?

Zwrot do Pakuten jest możliwy w terminie do czternastu dni od daty odebrania przesyłki przez klienta. Koszty związane z nadaniem przesyłki zwrotnej pokrywa nadawca. Dotyczy to zarówno opakowania, jak i zabezpieczenia zawartości oraz transportu. Nawet w przypadku wysyłki do paczkomatu nie można liczyć na darmowy zwrot. Niestety kupujący pokrywa wszystkie koszty związane ze zwrotem. Warto też mieć na uwadze to, że niektóre towary nie podlegają zwrotowi. Jeśli zakupu dokonał podmiot gospodarczy i otrzymał za to fakturę VAT, to nie może odesłać przedmiotu. W przypadku zakupu zestawu produktów konieczne jest zwrócenie całego kompletu, nie można odesłać pojedynczych elementów. Niemożliwe jest także zwracanie bielizny. Towar należy odesłać w jego oryginalnym opakowaniu, z całym kompletem metek. W przesyłce musi znaleźć się także dokument zawarcia umowy i formularz zwrotu dostępny na stronie sklepu. Zwrot pieniędzy następuje w ciągu 4 dni od otrzymania przesyłki przez sklep, ale termin może się wydłużyć do 30 dni w przypadku opłacenia zamówienia kartą płatniczą.

Sklep Pakuten zaleca wysyłkę paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej, można to robić najtańszą formą wysyłki rejestrowanej, aby uniknąć wysokich kosztów. Inną opcją będzie wysyłka do paczkomatu. Bardzo ważne jest to, aby zaadresować paczkę do konkretnego paczkomatu, czyli o numerze SLU06A (Leclerc, Szczecińska 36k, 76-200 Słupsk). Pamiętać należy również o podaniu e-maila kontaktowego na etykiecie wraz z numerem telefonu. Powinny znaleźć się na niej następujące informacje: sklep@pakuten.pl, nr telefonu 59 727 80 37 Patrycja Kuten.

Paczkę zwrotną można nadać bezpośrednio przez stronę Inpost lub do paczkomatu. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie odesłanie towaru kurierem, oczywiście na własny koszt. Przesyłka musi być jednak opłacona, bo sklep nie przyjmuje paczek wysłanych za pobraniem.

Jak szybko nadać zwrot także do pozostałych sklepów? Warto zapoznać się z pozostałymi poradnikami!

zwrot pakuten

W jaki sposób najtaniej i najwygodniej odesłać towar do Pakuten?

Zwroty do Pakuten trzeba opłacić we własnym zakresie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale nie muszą być one wysokie. Mogłoby się wydawać, że wysyłka paczki kurierem to jedno z droższych rozwiązań, ale w przypadku nadawania ich za pośrednictwem brokera kurierskiego można liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Godna polecenia jest strona Allekurier.pl, na której można wysyłać listy, paczki i nawet palety bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Ceny są niższe do nawet 70% niż w przypadku wysyłki towaru bezpośrednio na stronie firmy przewozowej. Co więcej, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy zamówić kuriera, który przyjedzie po odbiór paczki w wyznaczonym terminie.

Trzeba tylko wypełnić formularz w celu nadania paczki, wysłać i opłacić zlecenie. System automatycznie wygeneruje dokumenty przewozowe, wystarczy je wydrukować i przykleić na paczkę. Jak widać, jest to proste i szybkie. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie zapakowanie towaru, aby nie doszło do jego uszkodzenia w czasie transportu. Przedmiot warto przed włożeniem do kartonu owinąć folią bąbelkową, gazetami, można też użyć styropianu lub nawet pociętych kartonów.

W ten sposób zmniejszy się ryzyko stłuczenia produktu, jego pęknięcia lub zarysowania. Jeśli towar nie zostanie właściwie zabezpieczony, to niestety klient musi liczyć się z obniżeniem jego wartości.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto