Platforma sprzedażowa Shoper - jak działa?

Shoper to platforma sprzedaży online typu AaaS (z ang. Software as a Service), która reklamuje się jako kompleksowe narzędzie dla przedsiębiorcy zainteresowanego działalnością e-commerce. Czy faktycznie jest tak, że oprogramowanie oferowane przez Shoper oferuje wszystkie konieczne narzędzia przydatne do prowadzenia e-sklepu? Czy warto mieć swój sklep na Shoper.pl i o czym należy wiedzieć, rozwijając sprzedaż online na platformie Shoper?

Jak działa Shoper i komu przydadzą się jego możliwości?

Każdy noszący się z zamiarem wejścia w e-commerce stanie prędzej czy później przed pytaniem: gdzie założyć sklep online. Wydaje się, że dla dużej większości sprzedawców Shoper okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż jest to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i najczęściej chwalonych programów do obsługi całego procesu zakupowego od wystawienia produktu na sprzedaż, przez pozycjonowanie sklepu, przyjęcie zamówienia, wysyłkę towaru do kupującego i jego rozliczenie.

Dość dodać, że z Shoper korzysta z powodzeniem kilka tysięcy e-sklepów. Shoper ma wiele zalet, a przytaczane niekiedy przez ekspertów wady wydają się mieć znaczenie dla małej grupy sprzedawców, przede wszystkim dla tych bardzo doświadczonych na rynku e-commerce, którym wadzi w programie brak dostępu do kodu źródłowego. Dla większości przedsiębiorców nie mają one często tak wielkiego znaczenia, jak liczne walory Shopera. Uprzedzając nieco, trzeba stwierdzić, że Shoper to bardzo dobry i pomocny program CMS, z którego korzysta się łatwo, wygodnie i bez straty cennego czasu.

Sklep Shoper to rozwiązanie, które z pewnością spodoba się laikom w dziedzinie oprogramowania, początkującym w dziedzinie e-commerce, małym przedsiębiorcom, start-up’om, średnim i dużym sklepom, dla których zindywidualizowane rozwiązania nie są najcenniejszą wartością.

Platforma sprzedażowa Shoper- jak działa?

Jakie usługi na platformie Shoper są do wyboru?

Warto także zwrócić uwagę, że oprogramowanie Shoper dostępne jest w 4 różnych pakietach abonamentowych o różnych możliwościach i cenach, a to pozwala każdemu sprzedawcy sensownie wypośrodkować koszty prowadzenia działalności. Do dyspozycji zakładającego e-sklep są pakiety: złoty, platynowy, diamentowy, premium, przy czym już najtańsza opcja umożliwia sprzedaż 10 tysięcy produktów, a to całkiem sporo.

Podstawowy wariant usługi pozwala w zasadzie bez najmniejszego wysiłku otworzyć e-sklep i prowadzić skuteczną sprzedaż bez angażowania się w techniczne zawiłości. Shoper oferuje pełną integrację z popularnymi systemami płatności i systemami logistycznymi. Bez żadnych komplikacji, w przyjaznym w obsłudze i intuicyjnym interfejsie programu można na przykład zintegrować swój sklep z szalenie popularnym wśród osób prywatnych i firm serwisem AlleKurier.pl oferującym tanie przesyłki kurierskie.

AlleKurier to broker usług kurierskich, którego zaplecze budują największe polskie i zagraniczne firmy przewozowe, ale nadanie paczki jest w serwisie tego pośrednika nawet 70% tańsze niż bezpośrednio w firmie kurierskiej - porównaj ceny, dostępne w naszym cenniku! Shoper pozwala też zaistnieć w porównywarkach cenowych, daje możliwość prowadzenia bloga firmowego, a w wyższych pakietach także zintegrowania sprzedaży z Allegro czy sklepem na Facebooku.

jak działa sklep na platformie shoper

Sklep Shoper i jego zalety

Największe atuty, które ma dla sprzedawców Shoper, to prosta i intuicyjna obsługa w języku polskim, profesjonalne wsparcie techniczne na etapie zakładania i prowadzenia e-sklepu, konkurencyjna cena oraz możliwość testowania programu Shoper przez 14 dni bez opłat. Darmowy test jest doskonałym sposobem na zorientowanie się w możliwościach platformy i poszczególnych pakietów. Zarządzanie e-sklepem może na swoje barki wziąć każdy, na początek nawet sam właściciel sklepu. Nie stanowią trudności w Shoperze ani konfiguracja początkowa, ani bieżąca obsługa, a codzienne zadania znacznie ułatwiają liczne dodatkowe narzędzia analityczne, raporty i szablony.

Shoper oferuje też sporo możliwości w zakresie designu strony, dzięki czemu sprzedawca może skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Samą sprzedaż online przez sklep Shoper wspierać można na wiele sposobów, dzięki takim narzędziom, jak Google Shopping, bony rabatowe, pakiety lojalnościowe, kampanie. Shoper, mimo braku możliwości edycji jego skryptu, oferuje też wszystkie podstawowe rozwiązania z zakresu SEO. Łatwo tworzy się w nim tytuły stron, meta opisy, opisy kategorii produktów, dodaje atrybuty i warianty.

Produkty można importować z pliku. Do niewątpliwych zalet programu Shoper trzeba także dodać wspomnianą już łatwość integracji z innymi istotnymi dla e-commerce systemami – sprzedaży, płatności, logistyki. W cenie abonamentu zawarty jest też hosting i codzienny backup danych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sklep Shoper jest dobrze oceniany przez roboty Google i wysoko plasuje się w wyszukiwarce, a więc dotarcie do potencjalnych klientów w przypadku Shoper będzie ułatwione. Shoper jest ponadto dostosowany do mobilnych urządzeń, a to z nimi w ręku klienci coraz chętniej robią zakupy w sieci.

Warto również wspomnieć, że najczęściej przywoływane przez niektórych ograniczenia w pozycjonowaniu sklepu i SEO da się obejść z jednej strony z pomocą dobrego fachowca, a z drugiej – znikają w najwyższym pakiecie Premium, dla którego przewidziano masę ciekawych rozwiązań. Należą do nich m.in.: szybsze i wydajniejsze działanie sklepu czy udoskonalona wyszukiwarka produktowa.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto