Przeprowadzki - praktyczne i pomocne wskazówki

Czeka Cię przeprowadzka i nie wiesz za co się zabrać? Doskonale to rozumiemy! Chyba każdy z nas chociaż raz zmieniał miejsce zamieszkania, można więc sobie wyobrazić ile z tym wszystkim jest zachodu. Samo pakowanie rzeczy trwa po prostu tak długo, że brak już sił, by zająć się kolejnymi etapami przeprowadzki. Jak jednak okiełznać ten temat? Co zrobić, żeby nadchodząca przeprowadzka nie spędzała nam snu z powiek? Poznaj praktyczne wskazówki, dzięki którym przebrniesz sprawnie i szybko do nowego lokum!

Organizacja przeprowadzki kluczem do sukcesu

Od czego zacząć swoją przeprowadzkę? Przede wszystkim przygotuj sobie “plan” działania. Rozpisany w punktach, z konkretnymi terminami np. sprawdzić koszt przesyłki kurierem lub zamówić dodatkowe klucze. Pozwoli Ci on trzymać się zapisanych zasad, a przy okazji na pewno nie zapomnisz o żadnym z wymienionych kroków. Nawet najbardziej błahe rzeczy warte są do umieszczenia w planie, chociażby ze względu na to, by móc sobie na koniec dnia coś zakreślić jako “gotowe” :) Każdy, mały krok troszkę cieszy, dlatego warto mieć taki plan przygotowany! Możesz skorzystać z szablonów dostępnych w internecie (często mają one nawet specjalne pola do zaznaczania tzw. fajeczek i jest ich naprawdę wiele do wyboru) lub stworzyć samemu wzór idealnego plannera, w którym wszystko jest widoczne jak na dłoni. 

przeprowadzka mieszkania

Zrób listę rzeczy, które zostają, a których nie zabierasz do nowego miejsca

Chaos jest nieodłącznym elementem przeprowadzek. Jak go uniknąć lub chociaż częściowo zminimalizować? Zrób listę rzeczy, które są Ci potrzebne w nowym mieszkaniu (meble, akcesoria, dokumenty, ubrania, rośliny) oraz listę tych, których z pewnością nie zamierzasz zabierać ze sobą. Dzięki temu, po wyciągnięciu wszystkiego na wierzch, będziesz wiedzieć, co, na którą stronę odkładać. Z doświadczenia wiemy, że jeśli człowiek się tak dokładnie zastanowi nad tym co posiada, a co naprawdę nie jest niezbędne, to do tych rzeczy wyoutowanych dołączy jeszcze sporo mieszkaniowych smaczków. P.S. przy okazji eliminacji rzeczy niepotrzebnych, w nowym miejscu unikniemy robienia tzw. “graciarni”. Warto się naprawdę pochylić nad tego typu listą! Nie będzie czego żałować!

Pakowanie - jak spakować rzeczy w mgnieniu oka?

Nagłówek trochę click-baitowy, bo w “mgnieniu oka” często może potrwać jednak nieco dłużej. Jednakże, szanse na to, by spakować paczki z domowymi przedmiotami sprawnie i szybko są całkiem spore! Wystarczy być oczywiście do tego tematu dobrze przygotowanym. Uzbrojeni w różnej wielkości kartony i pudełka, z pewnością poradzimy sobie perfekcyjnie. W tym przeprowadzkowym kroku warto się zastanowić nad segregacją przewożonych rzeczy. Łączmy ubrania z ubraniami, dokumenty z dokumentami itd. Wtedy podczas rozpakowywania paczek, nie będziemy mieć problemów ze skompletowaniem całości. Tutaj dobrą radą jest również podpisanie pudełek. 1- ubrania, 2- akcesoria do kuchni 3- przybory do łazienki itd. Wtedy na pewno się nie pogubimy! Pamiętajmy także o tym, żeby dostosować wielkość kartonów, do przedmiotów, które będziemy w nie wkładać. Najlepiej, żeby nic w środku nie “latało”, a szczególnie akcesoria, które są delikatne i mogłyby się zniszczyć w trakcie transportu kurierem lub samochodem. Pakujemy starannie, dobierając odpowiedni rozmiar pudeł i w razie potrzeby dodatkowo zabezpieczamy mogące się uszkodzić przedmioty. Do tego świetnie sprawdzi się doskonale wszystkim znana folia bąbelkowa lub stare gazety. Ciekawym rozwiązaniem są także foliowe poduszeczki wypełnione powietrzem, które także dobrze otulą zapakowane do przeprowadzki rzeczy.

przeprowadzka

P.S. jeśli zabieracie ze sobą szklane dodatki (szklanki, wazony, kieliszki itp.), nie zapomnijcie dodać specjalnej naklejki “uwaga szkło” na górną część kartonu. Co prawda nigdy nie ma się 100% gwarancji, że szkło się nie potłucze, ale ostrzeżenie, zawsze warto kurierowi zostawić. A kto chce zgłębić tajniki pakowania, niech zagłębi się w poradnik jak pakować przesyłki!

Sprawny transport - jak wysłać zapakowane przedmioty pod nowy adres?

Sporą część spakowanych podczas przeprowadzki rzeczy przewozimy własnym samochodem, co jest zrozumiałe. Można jednak postawić na inne rozwiązanie i drobne paczki przewieźć tanim kurierem. Pozwoli nam to na szybkie “załatwienie sprawy”, a przy okazji nasze auto nie będzie musiało uginać się pod ciężarem całej masy kartonów. Firmy kurierskie to idealna opcja, jeśli nie chcemy sobie “brudzić rąk”. Wybrany przewoźnik podjeżdża pod sam dom, a nasze paczki bezpiecznie trafiają pod wskazany adres. A co z dużymi rzeczami? Meble transportujemy zdecydowanie większymi pojazdami. Gabaryty wymagają więc czegoś specjalnego. Tutaj możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm transportowych, które bez problemu przewiozą ulubioną kanapę czy stół do jadalni do nowego mieszkania.

Infografika - przeprowadzka krok po kroku

Firma transportowa - jaką wybrać do przewożenia dużych rzeczy z domu?

Jak już wspomnieliśmy, duże przedmioty wymagają nieco innego rodzaju transportu. Firm zajmujących się przewozem jest dużo, dlatego warto zrobić mały research w internecie i wybrać tę najlepszą. Z platformą Clicktrans bez problemu nadasz swoją dużą przesyłkę z punktu A do punktu B, a przy tym zaoszczędzisz sporo pieniędzy! Co ciekawe, Clicktrans działa nie tylko na terenie Polski, lecz również w najbardziej popularnych, europejskich krajach takich jak Anglia czy Niemcy. Dużym atutem jest misja firmy, czyli ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Jeśli chcesz być bardziej EKO, to na pewno warto rozważyć właśnie to rozwiązanie!

Przeprowadzka - zrób ją z nami krok po kroku!

Przejdźmy przez to jeszcze raz! Na spokojnie. Jesteśmy przekonani, że wszystko masz już “załatwione”, a została tylko kwestia czystej organizacji, by przeprowadzka przebiegła sprawnie i szybko. Podążaj za naszą listą, a na pewno się nie zgubisz!

  1. Wypisz w punktach, co zostało Ci do załatwienia (pakowanie, zamówienie kuriera, odbiór nowych kluczy itd.)
  2. Zapisz na liście rzeczy, które zabierasz ze sobą do nowego miejsca, a których nie zamierzasz przewozić
  3. Przygotuj dobrej jakości pudła do zapakowania domowych akcesoriów
  4. Oznacz spakowane rzeczy, żeby móc potem łatwo wszystko znaleźć
  5. Zorganizuj transport dla przewożonych paczek (kurier, firma przeprowadzkowa)
  6. Urządź nowe gniazdko po swojemu!
przeprowadzki

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto