Jak wysłać bagaż kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać bagaż kurierem?

min czytania

Jak wysłać bagaż kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki zawierającej bagaż

Coraz częściej korzystamy z wycieczek w Polsce i za granicą. W związku z tym czasem istnieje potrzeba, aby nasz bagaż dotarł we wskazane miejsce. Można to zrobić za pomocą kuriera. To łatwe, szybkie i niewymagające dużego zaangażowania ze strony nadawcy. Pierwszą istotną czynnością, jaką należy zrobić by móc zamówić kuriera jest wycena przesyłki. Jak tego dokonać? Wystarczy wejść na stronę AlleKurier.pl i wypełnić stosowny formularz. To właśnie tam musisz podać dane swojej paczki. Potrzebna będzie jej waga i wymiary, do których zalicza się: długość, szerokość oraz wysokość. Zadbaj o to, aby były one podane dokładnie, bo w przeciwnym razie może się zdarzyć, że zostanie naliczona dopłata. Zdarza się, że firma kurierska decyduje się ją nałożyć, gdy stwierdzenia nieprawidłowości. Jeśli natomiast nadajesz przesyłkę za pobraniem lub chcesz ją po prostu ubezpieczyć musisz zdecydować się  na wypełnienie koniecznych dodatkowych informacji. Gdy wszystkie dane są już wprowadzone, naciśnij pomarańczowy przycisk “wyceń przesyłkę".

Wybór najkrzystniejszej oferty

Teraz zostaną Ci przedstawione różne oferty firm kurierskich, które mogą dostarczyć Twój bagaż. Musisz wybrać jedną z nich. Możesz kierować się najkorzystniejszą ceną lub innymi, dowolnymi kryteriami. Wybór zatwierdza się przyciskiem “wybieram".


formularz wyceny bagażu

Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy aby wysłaż bagaż kurierem

Kolejnym ważnym elementem jest wpisanie danych nadawcy i odbiorcy. Możesz sobie znacznie ułatwić tę czynność, gdy dane masz zapisane w jakimś pliku, który znajduje się na Twoim komputerze. Wtedy wystarczy je skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce. Ta opcja nazywa się “szybkie wprowadzanie" i jest bardzo ciekawym ułatwieniem. Nasz system szybko rozpoznaje wklejone dane i przypisuje je we właściwe miejsca, oszczędzając tym samym Twój czas.


formularz szybkiego wprowadzania danych do wysyłki bagażu

Jeżeli jednak decydujesz się na samodzielne wpisywanie danych, również istnieje takie rozwiązanie. W sekcji dotyczącej nadawcy, wpisz dane osoby, od której kurier ma odebrać zapakowany bagaż. Ważne, aby nie zapomnieć o imieniu, nazwisku, poprawnym adresie, numerze telefonu kontaktowego oraz adresie e-mail. Jeśli natomiast chcesz zawieźć bagaż samodzielnie do punktu firmy kurierskiej – również możesz to zrobić.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z bagażem

AlleKurier radzi: Jeśli chodzi o dane w przypadku odbiorcy przesyłki, musisz postąpić podobnie jak w przypadku danych nadawcy. Wystarczy wpisać je w odpowiednie pola. Co prawda tam adres e-mail i numer telefonu nie są konieczne do wypełnienia, ale mogą znacznie przyspieszyć proces dostarczenia przesyłki.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z bagażem

Kolejnym procesem wypełniania formularza jest podanie informacji na jaką osobę ma zostać zarejestrowane konto w serwisie AlleKurier. Mogą być to dane nadawcy, odbiorcy, firmy lub innej osoby trzeciej. W przypadku podania firmy, należy podać także numer NIP, niezbędny do wystawiania faktur.


wybierz na jakie dane utworzyć konto bagaż

“Opisz przedmiot wysyłki" to kolejna sekcja, którą należy wypełnić. Wystarczy, że zostanie tam wpisany przedmiot, który zostaje nadany w paczce. Warto jednak mieć na uwadze, że żywności czy elementów karoserii samochodowej nie nadaje się za pomocą kuriera.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z bagażem

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Podczas wyceny Twojej paczki, która zapewne jest wymiarów przeciętnej walizki warto zwrócić uwagę na jej zapakowanie. Gdy posiada wystające elementy lub ma nieregularne kształty to będzie generować problemy przy transporcie, a tym samym zostanie zakwalifikowana jako paczka niestandardowa. Najlepiej, aby przesyłka była zapakowana w kartonowe opakowanie. Sam karton powinien posiadać równe boki i być dostatecznie sztywny.

Opłata i list przewozowy


zatwiedź regulaminy i wyślij bagaż

Nadawca jest zobligowany do wydrukowania listu przewozowego i naklejenia go na paczce z bagażem. Ostatnim ważnym elementem jeśli chodzi o formularz do zamawiania kuriera jest opłacenie usługi. W tym celu nadawca zostaje przekierowany na stronę banku. Można oczywiście wybrać najbardziej dogodną dla siebie formę płatności. Po zapłaceniu pozostaje już tylko oczekiwanie na kuriera, który odbierze przesyłkę z bagażem.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami