Jak wysłać bagaż kurierem?

Jak wysłać bagaż kurierem? Dowiedz się wszystkich informacji z naszego filmiku lub przeczytaj poniższy artykuł!

Jak najlepiej wysłać bagaż?

Czasami ciężko jest zabrać ze sobą na wakacje wszystko, co potrzebne. To kwestia braku miejsca w samochodzie albo ograniczeń wagowych stawianych przez różnego rodzaju przewoźników. Dobrze wiemy, ile może kosztować nadbagaż w samolocie. Dlatego też czasami bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z usług kuriera. Tak! Wysyłka bagażu kurierem to świetny pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i nie równocześnie nie chcą przepłacać.

Jak dobrze zapakować bagaż do wysyłki?

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać bagaż kurierem, to przede wszystkim musisz upewnić się, że będzie on dobrze zabezpieczony. Nie wystarczy rzeczy po prostu owinąć stretchem i nakleić na nim adresu. To wcale nie jest bezpieczna forma przesyłki. Najlepiej jest kupić mocny karton przeznaczony właśnie do wysyłki paczek. Najczęściej takie pudła są wzmacniane, przez co można zapakować do nich więcej cięższych produktów. Dzięki ich stosowaniu można zdecydowanie zmniejszyć ryzyko, że karton się rozerwie po drodze. W przypadku wysyłki delikatnych przedmiotów warto odpowiednio zabezpieczyć je folią bąbelkową.

Bardzo ważną sprawą jest też to, że nie powinno się wysyłać kurierem wyjątkowo cennych i osobistych rzeczy. Jeśli nie chcemy ich wieźć ze sobą, ale wolimy wysłać, to powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu paczki.

W bagażu podręcznym zawsze powinno się pamiętać o zapakowaniu dokumentów i leków. To właśnie je powinieneś mieć zawsze pod ręką, więc pamiętaj, by ich nie wysyłać. Z pewnością będziesz się czuł dzięki temu bezpieczniej. Poza tym - dokumenty i leki mogą przydać Ci się podczas trasy na wymarzone wakacje. Kiedy pakujesz swoje rzeczy, zadbaj też o to, by pudła nadawały się do ponownego wykorzystania - podczas drogi powrotnej.

Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z bagażem

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce bagażu?

Bardzo dużo uwagi powinno się przyłożyć do uzupełnienia etykiety adresata po to, by przesyłka na pewno trafiła do właściwego hotelu. Najlepiej jest nadać przesyłkę na jakiś czas jeszcze przed wyjazdem. Jaki termin będzie odpowiedni? Zależy od tego, dokąd ma dotrzeć przesyłka. Jeśli jest to destynacja na terenie kraju, to możesz wysłać ją nawet dzień przed planowanym wyjazdem.

W przypadku innych krajów powinieneś sprawdzić przewidywany czas dostawy. Zdarza się, że przesyłka musi być w trasie nawet 30 dni. Jeśli nadasz ją zbyt późno, to na miejscu także będzie ona już po Twoim powrocie do domu. Lepiej więc planuj z wyprzedzeniem. Dla pewności warto też uprzedzić obsługę hotelu, że taka paczka przyjdzie. Dzięki temu będą wiedzieli, że mają jej oczekiwać i że powinni ją dla Ciebie przechować.

Jeśli jedziesz na wakacje na terenie kraju, możesz nadać swoją przesyłkę nawet w dniu wyjazdu i odbierzesz ją osobiście kilka dni później - już na wczasach. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą żyć wygodniej i cieszyć się ze swojego urlopu bez zastanawiania się, ile rzeczy zmieści się do auta.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z bagażem

Jak wysłać bagaż?

Najlepiej jest wysłać bagaż zaufanym kurierem. Znajdziesz ich na AlleKurier. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą podróżować mądrze. Dzięki usłudze AlleKurier możesz skorzystać z taniej, szybkiej i bezpiecznej usługi. Zdziwisz się, ale na tej platformie możesz znaleźć usługi kurierskie nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach kurierskich.

Dlatego też nie powinieneś tracić zbyt wiele czasu na poszukiwanie najlepszej oferty, ale od razu sprawdzić, co ma dla Ciebie AlleKurier. Szybko zorientujesz się, że to zdecydowanie lepszy pomysł niż wożenie ze sobą wielkich bagaży. Od teraz wszędzie, gdzie pojedziesz na wakacje, możesz mieć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy.

Wózek dziecięcy? Rowerek? Kolejne zabawki dla malucha? Więcej ubrań na zmianę? Lektura na plażę? Spakuj to wszystko w mocne pudła i nadaj na adres Twojego hotelu. Ostatniego dnia wakacji zapakuj wszystko ponownie i wyślij na swój adres domowy. Dzięki temu wrócisz do domu bez zbyt dużego ładunku. Na pewno spodoba Ci się taki sposób wypoczynku i częściej będziesz chciał korzystać z tego komfortu.

wybierz na jakie dane utworzyć konto bagaż

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto