Śledzenie przesyłek międzynarodowych — na czym to polega?

Dzięki globalizacji odległość nie ogranicza nas już tak bardzo jak kiedyś. Coraz częściej zamawiamy przesyłki z całego świata. Jednak przy tak dużych dystansach, jakie pokonują nasze zamówienia, mogą pojawiać się liczne trudności. Z pewnością w takiej sytuacji zastanawiamy się: Gdzie jest moja paczka? Czy nie zgubiła się gdzieś po drodze? Kiedy do mnie dotrze? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzono liczne aplikacje i strony internetowe, które pozwalają śledzić zamówienia — nie tylko te krajowe, ale także międzynarodowe. Na czym polega śledzenie przesyłek międzynarodowych? Co nam to daje? Sprawdź już dzisiaj.

Na czym polega śledzenie przesyłek międzynarodowych?

Przesyłki zagraniczne w odróżnieniu od tych krajowych obejmują wiele różnych podmiotów. Z tego powodu zaczęły powstawać zewnętrzne firmy, które specjalizują się w śledzeniu paczek. Funkcja ta polega na możliwości lokalizacji przesyłki w czasie rzeczywistym na każdym etapie realizacji zamówienia. Aby sprawdzić jakie etapy przeszła już nasza paczka, wystarczy w formularzu wybranej strony śledzącej przesyłki zagraniczne wpisać unikatowy numer przewozowy przesyłki tzw. numer trackingowy. Otrzymamy go zaraz po złożeniu zamówienia w wiadomości potwierdzającej nadanie na poczcie elektronicznej. Po wpisaniu numeru wyświetli się nam lista etapów i czynności, jakie przeszła już paczka, np. czy jest już w drodze, albo czy dotarła do sortowni, w jakim kraju się znajduje. Jest to zdecydowanie bardzo przydatna funkcja. Warto wiedzieć, że Śledzenie przesyłek międzynarodowych jest bezpłatne. Niektóre strony wymagają od nas jednak zalogowania, a inne oferują nam dodatkowe, płatne opcje dedykowane np. firmom, jednak dla przeciętnego użytkownika są zbędne.

Śledzenie przesyłek międzynarodowych - wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Jak to się dzieje, że możemy śledzić paczkę?

Co pozwala na śledzenie listów zagranicznych? Czy nasza paczka ma ukryty chip, który wskazuje jego lokalizację? Nie! Nic z tych rzeczy! Na przesyłkę nakleja się list przewozowy, zawierający, m.in. unikatowy kod kreskowy, identyfikujący paczkę. Na każdym etapie podróży jest on skanowany. To właśnie to sprawia, że otrzymujemy informację o lokalizacji naszej przesyłki. Należy jednak pamiętać, że kiedy paczka znajduje się w trasie, zmiany w systemie nie są wprowadzane i status nie aktualizuje się na bieżąco. To samo dzieje się, gdy paczka dojedzie do sortowni w niedzielę w nocy albo w poniedziałek rano.

Co daje śledzenie przesyłek międzynarodowych?

Dzięki znajomości lokalizacji naszej paczki nie musimy się martwić czy nie zapodziała się ona gdzieś po drodze. Możemy w przybliżeniu oszacować czas, w jakim do nas dotrze i zaplanować swój dzień tak, aby nie mieć problemów z jej odebraniem.

Wbrew pozorom na śledzeniu przesyłek międzynarodowych korzystają nie tylko klienci. Dzięki temu narzędziu zmniejsza się ryzyko zagubienia paczki. Realnie wpływa też ono na odciążenie biura obsługi klientów. Wiedząc już, jakie jest aktualne położenie przesyłki, klient nie ma potrzeby pytania o to nadawcy. Śledzenie przesyłek międzynarodowych pozwala zaplanować dostawy i monitorować zwroty, poprawia jakość i wydajność, daje możliwość większej kontroli nad realizacją zamówienia, minimalizuje opóźnienia, a nawet pozwala ograniczyć straty. Daje ono również szansę uniknąć niechcianych konfliktów z klientami.

Śledzenie przesyłek zagranicznych to w dzisiejszych czasach norma. Sklepy i przewoźnicy, którzy nie mają tej opcji w swojej ofercie, mogą odciągać od siebie zainteresowanie i zmniejszyć potencjał sprzedażowy, a tym samym pozbawić się wiążących się z nią dodatkowych korzyści. Jeśli zależy Ci na kliencie i jego potrzebach, to zadbaj o śledzenie listów zagranicznych w swojej firmie. To z pewnością będzie dla użytkowników wielkim plusem!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto