• AlleKurier
  • Blog
  • TOP 5 prezentów świątecznych, które można wysłać kurierem

TOP 5 prezentów świątecznych, które można wysłać kurierem

Prezenty świąteczne nie zawsze możemy wręczyć osobiście. Kiedy dzieli nas od bliskich i przyjaciół wielokilometrowa odległość, przygotowane przez siebie podarunki zwykle decydujemy się wysłać kurierem, by zyskać pewność, że przesyłka kurierska z upominkiem dotrze do obdarowywanej osoby bez komplikacji i na czas. Co więcej, niemal wszystkie prezenty świąteczne można nadać kurierem, a lista przedmiotów, których wysłanie nie jest możliwe, jest dość krótka. Co bez przeszkód można nadać w przesyłce kurierskiej jako upominek świąteczny? Jak bezpiecznie wysłać taki podarunek? W naszym krótkim poradniku podpowiadamy, w jaki sposób dobrze zaplanować wysyłkę świątecznych darów i zdradzamy pomysły na najlepsze prezenty świąteczne, które bez problemu możesz nadać kurierem. Zapraszamy do lektury!

Jakie prezenty świąteczne można nadać w przesyłce kurierskiej?

Paczki z upominkami świątecznymi są doręczane na całym świecie przez kurierów nie od dziś. Wszystko dlatego, że przesyłki kurierskie nie są szczególnie drogie, łatwo je nadać, a do tego bezpiecznie i szybko docierają pod wskazany adres, wprost do rąk swoich adresatów. Do paczki dostarczanej przez kuriera można ponadto włożyć różnego rodzaju artykuły, które doskonale nadają się na prezenty świąteczne.

Kurierem bez przeszkód można wysłać odzież, sprzęt elektroniczny, książki, płyty, albumy ze zdjęciami, artykuły dekoracyjne, np. obrazy, plakaty, świece zapachowe, gadżety, takie jak: kubki, figurki, breloczki itp., zabawki, gry, karty upominkowe, a nawet instrumenty muzyczne. Ograniczeń pod tym względem jest niewiele. Te najważniejsze dotyczą żywności oraz przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie lub ich wysyłka byłaby niezgodna z prawem. Pełną listę towarów zabronionych do wysyłki, poruszamy w osobnym wpisie - warto ją sprawdzić, przed nadaniem świątecznej paczki.

Jeśli więc planujemy wysłać przygotowane przez siebie prezenty świąteczne do innego miejsca w kraju lub na świecie i chcemy w tym celu skorzystać z pomocy firmy kurierskiej, nie wybierajmy jako upominek jedzenia, artykułów psujących się, roślin, przedmiotów łatwopalnych czy żrących itp.

top 5 prezentów świątecznych

W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo paczki zawierającej prezenty świąteczne?

Aby wysyłane kurierem prezenty świąteczne sprawiły obdarowywanym prawdziwą radość, koniecznie musimy zatroszczyć się o to, by upominki dotarły do ich rąk w nienagannym stanie – nieuszkodzone, kompletne i estetycznie zapakowane. Dlatego paczka kurierska zawierająca prezent świąteczny powinna być odpowiednio zapakowana, a wysyłany dar zabezpieczony w taki sposób, by nawet długa podróż w samochodzie dostawczym czy częste przeładunki nie zagroziły jego uszkodzeniem. W przypadku przedmiotów szczególnie delikatnych nie zapomnijmy więc posłużyć się takimi zabezpieczeniami jak folia bąbelkowa, gąbki, styropian, poduszki wypełnione powietrzem lub inne dostępne na rynku wypełniacze.

Koniecznie zadbajmy też o zabezpieczeniu upominków przed działaniem wody i wilgoci, zwłaszcza gdyby w roli prezentu w naszej przesyłce występowały książki, artykuły wykonane z papieru czy elektronika. Warto tego rodzaju prezenty na święta owinąć starannie folią przed włożeniem do pudełka. Nie owijajmy jednak folią przesyłki kurierskiej od zewnątrz, bo to utrudni jej sortowanie i narazi nas jako nadawców na dodatkowe koszty związane z nadaniem niestandardowej przesyłki kurierskiej. Upewnijmy się też, że przedmiot wysłany w paczce leży w niej stabilnie i nie będzie się przemieszczał w transporcie.

Paczka z upominkiem powinna być dokładnie zamknięta – oklejona taśmą, precyzyjnie zaadresowana podczas nadawania, a list przewozowy umieszczony na pudełku dobrze widoczny i solidnie do niego przytwierdzony.

TOP 5 prezentów świątecznych, które można wysłać kurierem

TOP 5 – najlepsze prezenty świąteczne, które możesz wysłać kurierem

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na to, czym obdarować bliską Ci osobę, z którą w święta nie będzie Ci dane spotkać się twarzą w twarz, możesz skorzystać z naszych inspiracji. Oto lista zawierająca najlepsze prezenty świąteczne o uniwersalnym charakterze, które przypadną do gustu każdemu. Prezenty świąteczne z naszego zestawienia to jednocześnie upominki, które można nadać w przesyłce kurierskiej.

Jako najlepsze prezenty świąteczne rekomendujemy:

•    książki – ich wybór jest tak ogromny, że dobór tytułu do zainteresowań obdarowywanego na pewno nie będzie sprawiał trudności;
•    spersonalizowane gadżety – drobiazgi opatrzone imieniem czy zabawną dedykacją dopasowaną do konkretnej osoby to zawsze mile widziane upominki, przy pomocy których dowiedziesz, że prezent świąteczny nie jest przypadkowym, ale przemyślanym starannie wyborem;
•    prezenty związane z pasją – figurka kolekcjonerska, zestaw DIY, a może komplet nowych pędzli dla dorastającego artysty malarza? Każdy z nas ma jakieś hobby i lubi dostawać prezenty pod choinkę, które się z nim wiążą;
•    eleganckie prezenty świąteczne – może to być markowa apaszka, pasek, portfel, ale też stylowa dekoracja do domu i inne drobiazgi, które wyróżniają się wyśrubowaną jakością;
•    fotoalbumy, kalendarze z pamiątkowymi zdjęciami, kubeczki z fotografią – wszelkie wywołujące wspólne wspomnienia podarunki to idealne prezenty na święta Bożego Narodzenia.
Czy już wiesz, jakie prezenty pod choinkę wybierzesz dla swoich bliskich? Na AlleKurier łatwo i tanio wyślesz je kurierem, nawet nie wychodząc z domu. Zapraszamy!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto