Kiedy wysłać paczkę by trafiła przed świętami?

Święta 2022 roku i przygotowania do nich mogą nieco różnić się od tych znanych sprzed roku czy kilku lat. Duża w tym zasługa pandemii, ale i też zmian w naszych codziennych przyzwyczajeniach oraz niezmiennie dużej skali migracji Polaków. Ograniczeni przez Covid z pewnością więcej i chętniej sprawunków będziemy robić online, a potem równie chętnie zlecimy firmom kurierskim dostarczenie prezentów naszym bliskim, z którymi z różnych powodów w okresie świąt będziemy w rozłące. Wszystko wskazuje więc na to, że Święta 2022 będą dla firm kurierskich wyjątkowo dużym wyzwaniem, a od nadawców paczek wymagać będą nieco większej zapobiegliwości, niż było to jeszcze rok temu. Kiedy więc najrozsądniej będzie nadać paczkę zagraniczną lub przesyłkę krajową, by wszystkie wysłane przez nas upominki dotarły do swoich adresatów na czas? Co radzą swoim klientom największe firmy kurierskie w Święta 2022 roku?

Dlaczego Święta 2022 roku mogą nadawcom paczek sprawić więcej trudności?

Epidemia z pewnością spowoduje, że spotkamy się w skromniejszym gronie podczas Bożego Narodzenia, a także wszystko wskazuje na to, że wiele osób przebywających poza granicami naszego kraju nie zdecyduje się na powrót do Polski na Święta. Dodatkowo wszyscy w coraz większym stopniu korzystamy z pomocy firm kurierskich, a zakupy online cieszą się ogromną popularnością, nie tylko z powodu pandemii.

Wszystkie sklepy online i przewoźnicy z pewnością, jak co roku, w specjalny sposób przygotowują się do Świąt 2022, często zatrudniając dodatkową kadrę czy przedłużając godziny pracy swojego personelu. Wszystko to jednak nie daje 100% gwarancji skuteczności. Wiele zależy też od nadawców paczek i ich odbiorców. Jeśli zwlekamy z odbiorem paczki z paczkomatu, ktoś inny nie może w tym czasie z niego korzystać i czas dostawy przesyłki zamówionej przez inną osobę siłą rzeczy niepotrzebnie się przedłuża i na koniec może popsuć niektórym Święta 2022. Jeśli nadamy przesyłkę zbyt późno, ryzykujemy, że ta zwyczajnie nie dotrze do odbiorcy na czas, bo takich paczek jak nasza będzie krążyć po kraju pewnie kilka milionów.

Kiedy więc dobrze będzie się zabrać za nadanie paczki przed Świętami 2022, by przesyłka kurierska trafiła do rąk bliskich i ukochanych nim rozpocznie się uroczysta kolacja przy wigilijnym stole?

paczka przed świętami

Jak będą dostarczane paczki krajowe na Święta 2022?

DPD informuje na przykład, że specjalny tryb pracy, który wprowadzi w okresie świątecznym, pozwoli firmie doręczyć jeszcze 24 grudnia paczki nadane dzień wcześniej. Wszystkie paczki nadane w wigilię trafią zaś do doręczenia w poświąteczny wtorek. InPost nie określił jeszcze konkretnych gwarantowanych terminów dostaw na Święta 2022, ale w ubiegłym roku zapewniał, że wszystkie paczki nadane do dnia 21 grudnia zostaną doręczone odbiorcom, nim rozpoczną oni świętowanie.

Zapewne w tym roku może być podobnie, ale warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez firmę InPost, ponieważ może w tym roku nastąpić jakieś drobne przesunięcie w stosunku do zeszłorocznych terminów. Warto też pamiętać, że w InPost paczka nadana do 21 grudnia oznacza przesyłkę umieszczoną w paczkomacie lub przekazaną do paczkopunktu do godziny 15:00 tego dnia. DHL także nie podała jeszcze jednoznacznego komunikatu na ten rok, ale z pewnością podobnie jak w ubiegłym roku będzie zachęcać do nadawania i odbierania paczek w Punktach Obsługi Paczek.

kiedy wysłać paczkę by dotarła przed świętami?

Jak będą obsługiwane paczki zagraniczne w tegoroczne Święta?

Z całą pewnością oprócz możliwych opóźnień, które zawsze mogą przytrafić się przesyłkom międzynarodowym, warto wziąć pod uwagę gorączkę przedświątecznego okresu i nadać paczkę nawet tydzień czy dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Dodatkowo pamiętajmy, że dni wolne od pracy dla firm kurierskich w różnych krajach mogą prezentować się inaczej niż w Polsce. Na przykład Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Węgry, Słowacja czy Bułgaria to kraje, gdzie już w wigilię kurierzy mają dzień wolny. Niezależnie od dynamicznej sytuacji i tego, czy nadanie dotyczy przesyłki zagranicznej, czy krajowej, warto zdecydować się na wysyłkę paczki za pośrednictwem AlleKurier.

W serwisie https://allekurier.pl/ można błyskawicznie i łatwo porównać nie tylko ceny usług kurierskich różnych przewoźników oraz wyjątkowo tanio nadać przesyłkę świąteczną, ale też szybko podczas nadawania paczki ocenić warunki dostawy obowiązujące u różnych dostawców w tym czasie i w Święta 2022.

Jeśli natomiast dopiero planujemy zakupy prezentów online, pierwsza połowa grudnia to najwyższa pora na składanie zamówienia, by nie tylko dotarło ono na Święta, ale, by zostawić sobie czas na ewentualny zwrot chybionych zakupów czy zakup innego, rezerwowego upominku.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto