• AlleKurier
  • Blog
  • Jak uniknąć problemów z wysyłką świątecznej paczki za granicę?

Jak uniknąć problemów z wysyłką świątecznej paczki za granicę?

bezproblemowa wysyłka świątecznych prezentów

Planujesz wysłać paczkę na święta za granicę? Dowiedz się zawczasu, jakich błędów uniknąć. Nasz artykuł krok po kroku pokaże Ci, jak przygotować przesyłki kurierskie międzynarodowe. Zapraszamy!

Przesyłki do państw Unii Europejskiej

Planujesz wysyłkę do Niemiec, Francji, Austrii lub innego państwa, które należy do Unii Europejskiej? W takim wypadku nie musisz się martwić, bo przesyłka zagraniczna nie będzie zbytnio różniła od przesyłki krajowej. Wystarczy zadbać o solidne opakowanie, wybrać firmę kurierską lub brokera kurierskiego i nadać przesyłkę. Teraz wystarczy już tylko poczekać na kuriera, który odbierze paczkę, a potem śledzić jej losy online dzięki numerowi przewozowemu. Na mocy Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej nie są pobierane opłaty eksportowe i importowe pomiędzy krajami członkowskimi. Z tego względu wysyłając paczki np. do Niemiec, nie musisz już martwić się cłem. Wyślij paczkę z www.allekurier.pl!

zamów kuriera na święta

Dostawa do krajów zjednoczonej Europy nie powinna trwać dłużej niż ok. 3 dni roboczych. Jeśli zatem zależy Ci, by Twój świąteczny prezent dotarł przed Bożym Narodzeniem, wyślij swoją paczkę z niewielkim zapasem - w okolicy 16 grudnia. Wówczas zyskasz pewność, że Twoja przesyłka dotrze do nadawcy na czas.

Wysyłka poza Unię Europejską

Twoja paczka ma zostać wysłana poza Unię Europejską? W takim przypadku musisz liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Po pierwsze będziesz musiał wypełnić dokumenty celne, w których zadeklarujesz zawartość paczki i wartość znajdujących się w niej przedmiotów. Koniecznie zwróć też uwagę na ograniczenia celne - różne kraje mają w tym aspekcie różne wymogi i obostrzenia. Każdorazowo sprawdź więc aktualne przepisy celne dla docelowego kraju wysyłki. Obowiązkowe będzie też wypełnienie szczegółowego opisu paczki. Niezbędne może być również udzielenie firmie kurierskiej upoważnienia do występowania przed Urzędem Celnym (przesyłki zagraniczne podlegają bowiem odprawie celnej). Jeśli wysyłasz paczkę, która jest prezentem lub w której znajdują się rzeczy osobiste (czyli gdy nie jest to paczka handlowa), koniecznie dołącz do niej fakturę proforma. Może się zdarzyć, że za bardziej wartościowe przesyłki kurierskie adresat w kraju docelowym będzie musiał zapłacić cło i podatek.

Przesyłki poza Unię Europejską możesz wygodnie i bez wychodzenia nadać z domu. Kurier do Niemiec - zamówienie go to łatwizna!

dostarczenie przesyłki z prezentem

Jaki jest koszt wysłania świątecznej paczki?

Jednym z pierwszych pytań, które przychodzą Ci na myśl w temacie paczek, jest ich cena, prawda? Cóż, nie ma czego ukrywać - przesyłki zagraniczne potrafią sporo kosztować. Ile? Wszystko zależy od miejsca docelowego i gabarytów. Najdroższa będzie przesyłka o niestandardowych wymiarach - np. bardzo duża lub bardzo długa, do tego adresowana do odległych krajów świata. Przykładowo - za niewielką przesyłkę do 1 kg adresowaną do Zimbabwe zapłacisz ponad 350 zł brutto. Podobnie kształtują się ceny doręczenia paczek do Stanów Zjednoczonych, Rosji, czy Australii - wynoszą one ok. 310-320 zł brutto. Dla porównania - przesyłki w obrębie Unii Europejskiej kosztują (za paczkę do 5 kg) 110-140 zł brutto. Różnica jest spora, prawda? Im paczka jest większa, tym drożej - jeśli zamierzasz więc wysłać nie jeden, a kilka świątecznych podarunków, to zdecydowanie warto rozważyć wysłanie paczek za pośrednictwem firmy brokerskiej. Dokładne ceny przesyłek kurierskich sprawdzisz w cenniku.

jak uniknąć problemów z wysyłką świątecznej paczki za granicę?

Jak można spakować świąteczną przesyłkę?

Chcesz mieć pewność, że Twoja paczka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie? Dobrze ją spakuj! Wybierz solidny, sztywny karton o regularnych rozmiarach. Wybrany przedmiot owiń kilka razy folią bąbelkową i oklej taśmą. Dno i boki wyściel folią bąbelkową lub gazetami. Umieść przedmiot w pudełku, wypełnij wnętrze paczki folią bąbelkową lub gazetami aż po wieko - tak, by przedmiot umieszczony w paczce nie obijał się w trakcie transportu. Zapakowana w ten sposób paczka nie ulegnie uszkodzeniu w transporcie - musisz pamiętać, że paczki w sortowni są często układane jedna na drugiej - z tego względu warto zadbać o solidne opakowanie. Jeśli Twoja paczka jest naprawdę duża, możesz pomyśleć o spakowaniu jej w podwójny karton - ostrożności nigdy za wiele. Takie opakowanie z pewnością zniesie wszelkie trudy podróży zagranicznej. Przygotowaną w ten sposób przesyłkę dokładnie oklej taśmą i umieść na niej etykietę kurierską. Jeśli wykorzystujesz ponownie opakowanie, które już wykorzystane było do wysyłki, upewnij się, że nie ma na nim starych etykiet, które mogłyby wprowadzić kuriera w błąd. Pozostawienie starych etykiet może znacznie wydłużyć czas dostarczenia Twojej przesyłki, a w najczarniejszym scenariuszu spowodować nawet zwrot do nadawcy!

kurier trzyma zagraniczną przesyłkę z prezentem

Wysyłka świątecznych paczek może wymagać pewnej wprawy. Nie ma się jednak czego bać, bo z naszym przewodnikiem szybko i sprawnie znajdziesz ofertę usługi kurierskiej dla siebie. Jeśli wysyłasz paczkę do jednego z krajów Unii Europejskiej, procedura będzie zbliżona do tej dotyczącej wysyłek krajowych. Sprawa komplikuje się nieco w przypadku przesyłki do państw spoza Wspólnoty, ale z naszym formularzem łatwo sprawdzisz, jakie firmy kurierskie świadczą usługi międzynarodowe i ile takie przesyłki kosztują.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto