Pomoc Allekurier

Jak drukować dokumenty przewozowe?

Dokumenty przewozowe (inaczej list przewozowy, CMR) są jedynym dowodem potwierdzającym zawarcie usługi przewozu. W przypadku nadania przesyłki na dokumencie nie pochodzącym z systemu AlleKurier, platforma nie ponosi odpowiedzialności za przesyłkę (błędnie wpisane dane adresowe, kwota pobrania lub ubezpieczenia) ani za dodatkowe opłaty jakimi przewoźnik może obciążyć nadawcę.

Po zaksięgowaniu wpłaty za przesyłkę serwis AlleKurier udostępnia możliwość pobrania wszystkich niezbędnych dokumentów w formacie PDF. Wysyłany jest także e-mail z dokumentami w załączniku.

Przy drukowaniu należy zwrócić uwagę, aby jakość druku była odpowiednio wysoka, a kod kreskowy czytelny. Niezależnie od przewoźnika każda paczka musi być w momencie przekazania oklejona etykietą. Można poprosić kuriera o darmowe samoprzylepne "kangurki" do których wkładamy list przewozowy.

Potwierdzenie nadania jest różne w zależności od przewoźnika. W przypadku Geis oraz UPS, dokument przewozowy należy wydrukować dwukrotnie. Pierwszy egzemplarz należy nakleić na paczce, drugi po potwierdzeniu podpisem kuriera zostaje u nadawcy. W przypadku DHL dokumenty składają się z 4 kopii listu (trzy na pierwszej i czwarta na drugiej stronie). Druga strona po podpisaniu przez kuriera zostaje u nadawcy.

DPD Polska oraz InPost stosują zbiorczy dokument - "protokół przekazania towaru" w DPD oraz  "protokół nadań przesyłek" w InPost. Możliwy jest wydruk 2 kopii protokołów odbioru z każdą paczką. Przy większej dziennej ilości przesyłek, ze względu na oszczędność papieru zalecamy drukowanie tylko etykiet na paczki, a na koniec dnia jednego protokołu obejmującego wszystkie przesyłki.Aby to zrobić należy w panelu Allekurier zaznaczyć wybrane przesyłki i kliknąć "Pobierz dokumenty". System automatycznie zgrupuje wszystkie przesyłki na jednym protokole.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło