Jak wysłać coś kurierem?

Jak wysłać coś kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki

Jak wysłać paczkę kurierem? Jeśli masz potrzebę zamówienia usługi kurierskiej i nie wiesz jak się do tego zabrać. My Ci pomożemy. Stworzyliśmy coś, co znacznie ułatwi Ci zamówienie kuriera i sprawi, że będziesz mógł dostarczyć swoją paczkę na czas. Pierwsze co powinieneś zrobić to wejście na stronę AlleKurier.pl. Tam znajdziesz klarowny formularz, którego wypełnienie nie powinno Ci zająć więcej niż kilka minut. Zamawianie kuriera jest teraz naprawdę łatwe. Nie wierzysz? Spróbuj sam! Aby wycenić przesyłkę kurierską podaj niezbędne wymiary dotyczące Twojej paczki. Dokładna waga, długość, szerokość i wysokość będą niezbędne. Zmierz paczkę z dużą precyzją, bo wymiary niezgodne z prawdą mogą skutkować naliczeniem dodatkowych kosztów. Teraz już czas na kliknięcie przycisku „Wyceń przesyłkę”.

Wybór najlepszej oferty

Ukaże Ci się wiele ofert firm kurierskich. Zauważ, że mogą one różnić się od siebie pod względem ceny czy chociażby terminu dostarczenia paczki. Twoim zadaniem jest przeanalizowanie, która z opcji najbardziej Ci odpowiada i jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Nie musisz się spieszyć z wyborem. Jeśli potrzebujesz czasu, aby podjąć decyzję, nie jest wymagane, abyś robił to szybko. Gdy już zdecydujesz, kliknij przycisk „Wybieram”.

formularz wyceny przesyłki

Wypełnij formularz

Niezbędne będzie w tym momencie podanie danych nadawcy. Przepisz je dokładnie w odpowiednie rubryki lub użyj „Szybkiego wprowadzania” i wklej gotowe dane, a one same zostaną przyporządkowane we właściwe miejsca. Informacje dotyczące nadawcy, których wymagamy to: imię i nazwisko, adres (pod który przyjedzie kurier po przesyłkę), adres e-mail i numer telefonu. Gdy je wpiszesz, podaj datę przyjazdu kuriera, która Ci najbardziej odpowiada. Wybierz też przedział godzinowy. Jest on jednak orientacyjny i musisz mieć na uwadze, że serwis AlleKurier nie ma wpływu na ewentualne zmiany.

Nadawca - osoba wysyłająca paczkę

AlleKurier radzi: Gdy wolisz zawieźć swoją paczkę bezpośrednio do firmy kurierskiej, własnym transportem, możesz to zrobić. Jednak pamiętaj, że opcja zamówienia kuriera do domu nie jest dodatkowo płatna i może okazać się bardziej komfortowa.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru paczki

Wpisując dane odbiorcy, możesz także posłużyć się opcją szybkiego wprowadzania lub wpisać dane po kolei. Nieobowiązkowe jest podanie adresu e-mail i numeru telefonu nadawcy. Jednak jeżeli chcesz, aby przesyłka dotarła szybko i bezproblemowo, uzupełnij również te rubryki.

formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania paczki

Zlecenie Twojej przesyłki spowoduje utworzenie konta w serwisie AlleKurier. Wybierz zatem, na które dane adresowe chcesz założyć to konto. Może mają to być dane nadawcy? Jeśli wolisz możesz założyć konto na odbiorcę lub inną osobą bądź firmę. W przypadku firmy – podaj numer NIP. Dzięki temu, na wprowadzone dane zostanie wystawiona faktura.

wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka

Istnieje lista przedmiotów wyłączonych z przewozu. Powinieneś się z nią zapoznać, bo nie każdy przedmiot można wysłać za pomocą kuriera. Gdy już to zrobisz, wpisz w puste pole co jest zawartością przesyłki.

Przy odpowiedzi na pytanie „Czy przesyłka ma standardowe opakowanie?” pomocne może okazać się kliknięcie w pytajnik w kółku. Tam zostało opisane jak najlepiej ocenić czy przygotowana do wysyłki paczka zalicza się do standardowej czy też nie. Pamiętaj, że standardowa paczka ma regularne kształty, a tym samym nie generuje dodatkowych problemów przy przewozie.

różnice między paczką standardową a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa

Sprawdź też dostępne usługi dodatkowe. Wybierz te z nich, które Cię najbardziej zainteresowały.

Zaakceptuj regulaminy i opłać przesyłkę

Nie jest możliwym zamówienie kuriera bez obowiązkowego kliknięcia w wymagane zgody. Musisz zaznaczyć, że potwierdzasz, że nie przesyłasz przedmiotów wyłączonych z przewozu, akceptujesz regulamin i politykę prywatności oraz akceptujesz ewentualne koszty dodatkowe związane z realizacją zlecenia. Teraz kliknij „Wyślij zlecenie”.

zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę

Opłać przesyłkę na stronie płatności, wydrukuj list przewozowy i nie zapomnij o naklejeniu go na paczkę. A teraz czekaj, aż kurier przyjedzie pod wskazany adres.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto