Czy kurierzy jeżdżą w soboty?


Wiele osób decyduje się na nadanie paczki pod koniec tygodnia w czwartek lub w piątek. W takiej sytuacji zachodzi duże prawdopodobieństwo, że nasza przesyłka nie zdąży dojść do odbiorcy na czas ponieważ może zostać w sortowni na weekend. U wielu klientów rodzi się wtedy pytanie: Czy kurierzy jeżdżą w soboty? Czy kurier pracuje w soboty? A może jest opcja "kurier wieczór", dzięki której przewoźnik przyjeżdża po tzw. godzinach pracy? Na szczęście wiele firm kurierskich udostępnia dodatkowa opcję dostawy przesyłek w sobotę.

Wyceń za darmo paczkę z doręczeniem w sobotę

Jeśli jest czwartek lub piątek i zamawiają Państwo kuriera to istnieje możliwość wyboru opcji u większości kurierów dostarczenia paczki w sobotę. Jest to opcja zazwyczaj dodatkowo płatna, ale niejednokrotnie może znacząco przyspieszyć czas dostawy w przypadku gdy nie chcemy aby nasza przesyłka kurierska została w sortowni na niedzielę.

Czy InPost pracuje w sobotę?

Korporacja kurierska InPost zajmuje się przetwarzaniem zamówień przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Magazyny i sortownie pracują tak, aby na bieżąco przesyłać paczki z miast do miast. Natomiast jeśli chodzi o samo dostarczanie paczek do odbiorców to sprawa wygląda nieco inaczej. W ofercie standardowej kurierzy InPost dostarczają paczki przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Natomiast istnieje opcja doręczenia paczki w sobotę i jest ona dodatkowo płatna. Wynika więc z tego, że kurier InPost dostarcza w soboty paczki do odbiorców. Aby taka usługa została wykonana należy w momencie składania zamówienia zaznaczyć opcję dodatkowa, jaką jest doręczenie w sobotę. W przypadku jeśli kurier nie wywiąże się z przyczyn niezależnych od serwisu AlleKurier z realizacji dostawy paczki w sobotę, opłata dodatkowa z tym związana zwracana jest klientowi, a paczka dostarczana jest w następnym dniu roboczym czyli w poniedziałek. Należy również zwrócić uwagę, że usługa doręczenia w sobotę nie jest dostępna na terenie całej Polski. Zwykle kurierzy pracują w sobotę tylko w dużych miastach.

Czy kurierzy DPD jeżdżą w sobotę?

Kurierzy DPD jak najbardziej pracują w soboty. Jednak doręczenie w sobotę jest usługą dodatkowo płatna podczas zamawiania kuriera. W trakcie wypełniania formularza nadania paczki w serwisie AlleKurier jest możliwość zaznaczenia opcji dodatkowej doręczenia w sobotę. W ofercie standardowej kurierzy DPD dostarczają przesyłki jedynie od poniedziałku do piątku. Więc jeśli decydujesz się na nadanie paczki pod koniec tygodnia w piątek, a zależy Ci na czasie, to jest możliwość dostawy paczki w weekend w sobotę. W przeciwnym razie paczka zostanie dostarczona w najbliższym dniu roboczym czyli w poniedziałek

Czy kurier DHL dostarcza w sobotę?

Kurier DHL to jedna z największych firm kurierskich na Świecie, w swojej ofercie udostępniają wiele opcji dodatkowych dla sowich klientów. Ich centra logistyczne i kierowcy sa przygotowani na każdą, nawet najbardziej skomplikowaną sytuację i starają się sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Jedną z podstawowych usług firmy DHL jest dostawa w sobotę. Opcję tą należy zaznaczyć przy składaniu zamówienia.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.