Czy kurierzy jeżdżą w soboty?

Wiele osób decyduje się na nadanie paczki pod koniec tygodnia w czwartek lub w piątek. W takiej sytuacji zachodzi duże prawdopodobieństwo, że nasza przesyłka nie zdąży dojść do odbiorcy na czas ponieważ może zostać w sortowni na weekend. U wielu klientów rodzi się wtedy pytanie: Czy kurierzy jeżdżą w soboty? Czy kurier pracuje w soboty? A może jest opcja "kurier wieczór", dzięki której przewoźnik przyjeżdża po tzw. godzinach pracy? Na szczęście wiele firm kurierskich udostępnia dodatkowa opcję dostawy przesyłek w sobotę. Dowiedz się, czy kurier odwiedzi Cię w weekend.

kurierzy jeżdżą w soboty

Kurier w weekend usługą dla niecierpliwych

Zakupy przez internet stały się naszą codziennością. To bardzo łatwa i szybka opcja, która wymaga tylko kilku kliknięć. Wraz z wciąż rosnącą tendencją zakupów internetowych wzrasta także zapotrzebowanie na szybkie i kompleksowe usługi firm kurierskich. Każdemu zależy, aby jego przesyłka dotarła jak najszybciej i mógł cieszyć się zakupami. Przewoźnicy wychodzą naprzeciw swoim klientom i starają się stale ulepszać swoje usługi. Jeżeli zastanawiasz się czy kurier pracuje w soboty i jest w stanie w weekend dostarczyć Twoje zamówienie śpieszymy z odpowiedzią. Tak, kurier jeździ w soboty. W dalszej części tekstu wytłumaczymy Ci jak dokładniej, jak wygląda usługa kurier w weekend.

Wyceń za darmo paczkę z doręczeniem w sobotę

Jeśli jest czwartek lub piątek i zamawiają Państwo kuriera to istnieje możliwość wyboru opcji u większości kurierów dostarczenia paczki w sobotę. Jest to opcja zazwyczaj dodatkowo płatna, ale niejednokrotnie może znacząco przyspieszyć czas dostawy w przypadku gdy nie chcemy aby nasza przesyłka kurierska została w sortowni na niedzielę.

Czy InPost pracuje w sobotę?

Korporacja kurierska InPost zajmuje się przetwarzaniem zamówień przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Magazyny i sortownie pracują tak, aby na bieżąco przesyłać paczki z miast do miast. Natomiast jeśli chodzi o samo dostarczanie paczek do odbiorców to sprawa wygląda nieco inaczej. Czy InPost pracuje w soboty? W ofercie standardowej kurierzy InPost dostarczają paczki przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Natomiast istnieje opcja doręczenia paczki w sobotę i jest ona dodatkowo płatna. Wynika więc z tego, że kurier InPost dostarcza w soboty paczki do odbiorców. Aby taka usługa została wykonana należy w momencie składania zamówienia zaznaczyć opcję dodatkowa, jaką jest doręczenie w sobotę. W przypadku jeśli kurier nie wywiąże się z przyczyn niezależnych od serwisu AlleKurier z realizacji dostawy paczki w sobotę, opłata dodatkowa z tym związana zwracana jest klientowi, a paczka dostarczana jest w następnym dniu roboczym czyli w poniedziałek.

Czy kurierzy jeżdzą w soboty? Użyteczny poradnik

Czy kurier InPost jeździ w sobotę w każdym polskim mieście?

Szukając odpowiedzi na pytanie, czy kurier InPost jeździ w sobotę, należy również zwrócić uwagę, że usługa doręczenia w sobotę nie jest dostępna na terenie całej Polski. Zwykle kurierzy pracują w sobotę tylko w dużych miastach. Według oficjalnej

Czy kurierzy DPD jeżdżą w sobotę?

Czy Kurier DPD jeździ w sobotę? Tak, firma dokłada wszelkich starań, aby zadowolić swoich klientów. Jednak doręczenie w weekend jest usługą dodatkowo płatna podczas zamawiania kuriera. W trakcie wypełniania formularza nadania paczki w serwisie AlleKurier jest możliwość zaznaczenia opcji dodatkowej doręczenia w sobotę. W ofercie standardowej kurierzy DPD dostarczają przesyłki jedynie od poniedziałku do piątku. Więc jeśli decydujesz się na nadanie paczki pod koniec tygodnia w piątek, a zależy Ci na czasie, to jest możliwość dostawy paczki - kurier w weekend to dobra opcja. DPD spełni wymagania i dostarczy Twoje priorytetowe zamówienie, ponieważ kurier DPD przyjedzie w sobotę. W przeciwnym razie paczka zostanie dostarczona w najbliższym dniu roboczym czyli w poniedziałek. Teraz już wiesz, czy DPD jeździ w soboty!

Czy kurier DHL jeździ w soboty? Poznaj możliwości DHL

Kurier DHL to jedna z największych firm kurierskich na Świecie, w swojej ofercie udostępniają wiele opcji dodatkowych dla swoich klientów. Ich centra logistyczne i kierowcy są przygotowani na każdą, nawet najbardziej skomplikowaną sytuację i starają się sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Nurtuje Cię pytanie czy kurier DHL jeździ w sobotę? Odpowiadamy: oczywiście, że tak. Jedną z podstawowych usług firmy DHL jest dostawa w sobotę. Opcję tą należy zaznaczyć przy składaniu zamówienia. Zrób zakupy i sam przekonaj się o jakości sobotniej dostawy. Już nie musisz zastanawiać się, czy DHL jeździ w soboty.

FedEx w sobotę - czy FedEx jeździ w soboty?

FedEx to kolejny dostawca, który jeździ w soboty. Oczywiście, aby otrzymać przesyłkę jeszcze w ten sam weekend, należy wybrać taką opcję w trakcie zamówienia. Jeżeli masz naglącą sprawę lub po prostu chcesz cieszyć się zakupami przez cały weekend wybierz kuriera w FedEx. Skuteczność firmy w sobotniej dostawie jest ich wielkim atutem.

Czy kurierzy jeżdżą w soboty? Zazwyczaj tak, ale są wyjątki

Większość wiodących firm przewozowych posiada w swoich regulaminach zapisy na temat tego, czy ich kurierzy jeżdżą w soboty. Zwykle odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, ale czy zawsze? Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy ta sobota jest jednocześnie dniem ustawowo wolnym od pracy i świątecznym.

Jakie firmy kurierskie pracują w soboty?

O sobocie, jako dodatkowym dniu dostaw przesyłek, decydują wyłącznie firmy przewozowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie firmy kurierskie pracują w soboty, możesz skorzystać z informacji, które znajdziesz w informatorach danych przewoźników. Możesz także obserwować strony zajmujące się porównywaniem informacji o firmach przewozowych, które dzielą się tymi danymi.

Do firm kurierskich pracujących w soboty należą:

  • DHL
  • DPD - wyjątkowo musisz wypełnić specjalne miejsce w formularzu odpowiadające doręczeniu paczki w sobotę
  • FEDEX

InPost, błędnie mylony, nie jest firmą, która dostarcza paczki w soboty. Dla pracowników InPost sobota jest dniem przeznaczonym na wyłącznie sortowanie przesyłek oraz pracę magazynową.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto