Czy dziecko może odebrać przesyłkę od kuriera?

Czy osoba niepełnoletnia może w Twoim imieniu odebrać paczkę od kuriera? Jeśli robisz zakupy online lub zdarza Ci się zlecać dostawy różnych towarów do domu, szybko możesz zetknąć się z taką wątpliwością, zwłaszcza jeśli pracujesz w godzinach, w których najczęściej kurierom zdarza się doręczać przesyłki, a Twoje dzieci po lekcjach spędzają czas w domu. Okazuje się, że w wielu przypadkach kurier może wręczyć paczkę innemu domownikowi, a nawet osobie z sąsiedztwa. Czy jednak może to być niepełnoletnie dziecko?

Kiedy niepełnoletni domownik może odebrać paczkę w Twoim imieniu?

O tym, czy przesyłka kurierska może zostać podjęta przez inną osobę, którą kurier zastanie pod adresem dostawy, w największym stopniu decyduje rodzaj przesyłki. Jeśli paczka nie wymaga osobistego odbioru lub złożenia podpisu na potwierdzeniu jej odbioru wyłącznie przez adresata, często inny domownik może Cię wyręczyć i odebrać paczkę, gdy Ciebie akurat nie ma w pobliżu.

Istnieją jednak takie listy i paczki kurierskie, których odbiór musisz obowiązkowo poręczyć i nikt inny nie może Cię w tym zastąpić. Wówczas nie pomoże też żadna interwencja w firmie przewozowej, bo kurier jest zobowiązany poszukiwać Ciebie i tylko Ciebie. Aby uniknąć nieporozumień i rozczarowania warto przed planowanym doręczeniem skonsultować się z dostawcą paczki i ustalić obowiązującą formułę odbioru, gdy tylko ten powiadomi Cię o spodziewanej dostawie.

co zrobić gdy nie możesz odebrać paczki od kuriera

Oczywiście wielkogabarytowych lub ciężkich paczek, których kurier przecież nie ma obowiązku wnosić do mieszkania, nie można pozostawić dzieciom do odbioru…

Co zrobić, gdy nie możesz osobiście odebrać paczki od kuriera?

Godziny pracy kuriera pokrywają się z Twoją obecnością w miejscu pracy? Planujesz krótką nieobecność w domu lub zaskoczyła Cię jakaś nieprzewidziana sytuacja? Paczka, na którą czekasz, nie może być odebrana przez dziecko, innego domownika albo nie masz kogo poprosić o pomoc? Nie martw się – możesz zdecydować się na przekierowanie paczki, jeśli nagle musisz zmienić plany lub ustalić z nadawcą wysłanie paczki na inny adres niż domowy.

Możesz też skorzystać z doręczenia do paczkomatu, tym bardziej że pewnie nie jeden czeka gdzieś w Twojej okolicy. Pamiętaj, że paczka kurierska wcale nie musi być dostarczona do miejsca zamieszkania odbiorcy. Możesz przy składaniu zamówienia podać dowolny adres wysyłki. Może to być miejsce pracy, jeśli Twój szef tego nie zabrania czy np. działka albo dom cioci, do której wpadniesz na kilka dni. Firmy kurierskie, których usługi możesz zamówić u nas w wyjątkowo atrakcyjnych cenach (nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronach kurierów!) dostarczą paczkę, gdzie tylko zechcesz.

odbiór przesyłki przez dziecko

Pamiętaj również, że istnieją paczkomaty – z nich możesz odebrać paczkę, kiedy jest Ci wygodnie i bez ryzyka, że będziesz mijał się z kurierem. Co więcej, przesyłkę kurierską umieszczoną w paczkomacie bez problemu może również odebrać za Ciebie ktoś inny, nawet małoletnie dziecko. Wystarczy, że udostępnisz tej życzliwej osobie kod odbioru paczki. Serwis AlleKurier oczywiście umożliwia również ten niezwykle wygodny i bezstresowy sposób dostawy przesyłek.

Dodatkowo, u nas możesz też skorzystać z komfortowej usługi nadania przesyłki w wybranym paczkomacie. Nie wahaj się i ułatw sobie życie, jeśli spotkanie z kurierem bywa dla Ciebie problematyczne, a paczka, którą właśnie musisz wysłać, spieszy się, by wyruszyć w podróż do odbiorcy. Czekamy na Ciebie 24 godziny na dobę!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto