Jak wygląda praca kuriera na co dzień?

Jak wygląda praca kuriera? Jak zostać kurierem? Ile zarabia kurier z własnym samochodem? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Jak zostać kurierem?

Dla wielu osób zawód kuriera jest atrakcyjnym sposobem zarobkowania. Oczywiście, aby w ogóle móc taką możliwość rozważać, trzeba mieć prawo jazdy. Ze względu na sporą rotację osób, które są zatrudniane w charakterze kurierów, nie powinniśmy mieć problemu z dostępem do tego zawodu. Najlepszą strategią jest wzięcie udziału w procesie rekrutacyjnym, który jest prowadzony przez daną firmę kurierską. Bardzo często prowadzony jest stały nabór. Można też skorzystać z pośrednictwa pracy, jakie znajduje się w naszym regionie. Obecnie, bardzo wiele ofert pracy dla kurierów jest dedykowana dla osób, które mają własny samochód i posiadają własną działalność gospodarczą.

 Jak wygląda praca kuriera?

Zaczyna się zazwyczaj około godziny 7 rano w sortowni paczek, gdzie kurier jest zobowiązany pojawić się po to, aby odebrać swoje paczki. Następnie musi je załadować na samochód oraz wyruszyć w swoją codzienną trasę. To, ile będzie pracował w dużej mierze zależy od niego samego, bo im więcej przesyłek rozwiezie, tym więcej zarobi, a im szybciej to zrobi tym szybciej skończy. Godziny pracy są elastyczne, ale bardzo często praca ta wiąże się ze stresem oraz ciągłym pośpiechem podczas wydawania paczek. Trasa kuriera może być przez niego ustalana samodzielnie, ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że niektóre firmy chcą, aby pojawić się u nich w konkretnych godzinach. Statystycznie rzecz biorąc, kurierzy dostarczają dziennie około 50 paczek do klientów.

Ile zarabia kurier z własnym samochodem?

Jest to najczęściej praktykowana opcja zatrudnienia. Jednakże, zawsze trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak eksploatacja samochodu, zużycie paliwa oraz koszt opłacenia sobie składek. Na początku, kiedy jeszcze nie ma się odpowiednio przygotowanej trasy, która pozwoli zaoszczędzić na paliwie oraz wszystko wykonuje się dość wolno, może być ciężko zarobić dużo. Wszystko jest jednak kwestią czasu, a im więcej i szybciej będziemy pracować - tym więcej zarobimy. Jest to więc praca dość elastyczna. Jeśli chodzi o kurier zarobki, wszystko zależy też od stawek danej firmy kurierskiej. Można przyjąć, że za dostarczenie jednej paczki otrzymamy około 3,5 zł netto. Dodatkowo można liczyć na kolejne dodatki za wagę paczki, co zazwyczaj oscyluje w granicach dodatkowych 3 groszy za każdy kilometr. Doświadczony kurier po odliczeniu wszelkich kosztów będzie w stanie zarobić około 3 tysięcy złotych netto dziennie pokonując między 150 a 250 km.

praca kuriera na co dzień

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto