Benu zwroty - co powinieneś o nich wiedzieć?

Benu Studio to polska marka odzieżowa, która powstała by pomóc kobietom w wyrażeniu swojej indywidualności i celebrowaniu swojej kobiecości. Jednak jak wygląda procedura zwrotu do sklepu Benu? Co powinieneś o niej wiedzieć? W niniejszym artykule przybliżymy Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego tematu. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, że zwrot do tego sklepu wcale nie jest wcale skomplikowany!

Sklep Benu - jak prezentuje się ich oferta?

Oferta sklepu Benu prezentuje się jako unikatowa i odważna. Ich kapsułowe kolekcje łączą totalny basic z nietypowymi krojami i kolorami, tworząc niepowtarzalne stylizacje. Pod hasłem "BEuNUsual with BENU. Be yourself" zachęcają kobiety do odkrywania swojej wyjątkowości. Nazwa marki nawiązuje do egipskiej mitologii, symbolizując odrodzenie i nowy początek, co idealnie odzwierciedla filozofię marki. Sklep Benu oferuje wysoką jakość, unikatowe wzornictwo oraz szeroki wybór, tworząc społeczność kobiet, które celebrują swoją wyjątkowość.

W jakim czasie można dokonać zwrotu?

Klient ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy upływa od dnia, w którym klient wszedł w posiadanie towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez klienta, wszedł w posiadanie tego artykułu.

Jak dokonać zwrotu produktu do Benu?

Aby klient mógł skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musi poinformować sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną. Klient może skorzystać z przygotowanego przez firmę wzoru formularza odstąpienia od umowy, ale nie jest to obowiązkowe. Wystarczy, że klient wyśle informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

Po odstąpieniu od umowy, sprzedawca zwraca klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru, nie później niż 14 dni od dnia, w którym sprzedawca został poinformowany o decyzji klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. W tym samym czasie klient powinien odesłać sprzedawcy zwracane produkty. Zwrotu płatności sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez klienta użyte w pierwotnej transakcji.

Jakie produkty nie podlegają zwrotom? 

W sklepie Benu nie można zwracać pewnych produktów, takich jak towary niestandardowe, łatwo psujące się lub o krótkim terminie ważności, oraz produkty zapakowane w sposób uniemożliwiający zwrot z powodów higienicznych. Odstąpienie od umowy nie jest możliwe także dla towarów trwale połączonych z innymi po dostarczeniu oraz dla mediów dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu (jeżeli zostało ono otwarte). Nie można też odstąpić od umowy w przypadku czasopism, periodyków i dzienników - wyjątkiem są jedynie umowy o prenumeratę. Dodatkowo, nie można odstąpić od umowy dotyczącej towarów, których cena zależy od wahań na rynku finansowym.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto