CCC zwroty - jak ich dokonać?

Marka CCC od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. W swojej ofercie posiada ona obuwie, torebki, plecaki, paski oraz rozmaite akcesoria. Wysoka różnorodność asortymentu sprawia, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie stanowi żadnego problemu. Bywa jednak tak, że zakupiony towar nie spełnia posiadanych oczekiwań. W takiej sytuacji wystarczy dokonać zwrotu towaru. Należy udać się do sklepu stacjonarnego lub nadać przesyłkę kurierską. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? CCC zwroty to nic trudnego. Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie zamieszczono szczegółowe informacje.

CCC zwroty - czy są w ogóle możliwe?

Podstawowe informacje dotyczące zwrotów produktów zakupionych w sklepach stacjonarnych lub internetowo powinny znaleźć się na stronie danego sprzedawcy. Jeżeli często kupujesz i zastanawiasz się jakie prawa konsumenckie Ci przysługują możesz uzyskać informacje dzięki Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Choć każdy sklep ustala własne zasady i tworzy indywidualny regulamin, zwroty w sklepie CCC są możliwe na dwa sposoby. Jeżeli zakupiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go zwrócić. CCC daje swoim klientom możliwość zwrotu produktów bez podawania przyczyny. Jest jednak pewien warunek. Aby dokonać zwrotu trzeba zadbać o to aby produkt pozostał nowy i nie nosił śladów użytkowania. Dowiedz się jak w prosty sposób dokonać zwrotu.

CCC zwrot krok po kroku

CCC zwrot musi zostać zrealizowany w ciągu 14 dni od daty zakupu lub 120 dni w przypadku klubowiczów CCC. Oczywiście oddać można wyłącznie towary, które nie były wcześniej używane. Nie należy odrywać metek, ani elementów zabezpieczających. Przymierzając obuwie w domu warto pamiętać o założeniu skarpetek - utrzymanie wysokiego poziomu higieny to absolutna podstawa! Wiele osób uważa, że najprościej jest zwrócić towar w sklepie stacjonarnym. Nie ma potrzeby pakowania go w dodatkowe opakowania. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wiele punktów zlokalizowanych w galeriach handlowych jest zamknięta. Z tego względu zalecane jest odesłanie produktów - poniżej zamieszczono zbiór praktycznych wskazówek.

CCC zwroty produktu od A do Z

Zasady pakowania przesyłki ze zwrotem do sklepu CCC

 1. Towar musi zostać starannie zabezpieczony przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Ważne jest to, aby produkty nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu podczas transportu. Plomby, metki i pozostałe elementy ochronne muszą znajdować się w nienaruszonym stanie.
 2. W paczce należy umieścić wypełniony formularz zwrotu. Jest on niezbędny do tego, aby oddać artykuły oraz uzyskać zwrot środków.
 3. Produkty można umieścić w np. kartonowym pudełku. Istotne jest to, aby opakowanie posiadało właściwy rozmiar. Karton należy szczelnie okleić taśmą (najlepiej do pakowania). Dzięki temu nie ulegnie on rozerwaniu podczas transportu lub przechowywania. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy waga przesyłki jest dość duża.

Jak zwrócić zakupy do innych sklepów internetowych? Dowiedz się tego z poradników od AlleKurier! Poniżej znajdziesz artykuły pomocnicze do najbardziej popularnych sklepów.

Zwroty CCC - instrukcja nadania paczki zwrotnej

 1. Opisywany sklep nie wymaga posiadania paragonu - jest to dla wielu osób ogromną zaletą. Konieczne jest jednak wypełnienie formularza zwrotu. Wzór można pobrać na oficjalnej stronie internetowej opisywanej marki. Przed nadaniem przesyłki dobrze jest sprawdzić poprawność danych. Każda pomyłka przedłuża proces zwrotu.
 2. Formularz zwrotu musi znajdować się wewnątrz opakowania zewnętrznego, czyli najczęściej kartonu. Nie należy naklejać go na paczkę! Na zewnątrz powinna znaleźć się jedynie etykieta z danymi sklepu, czyli:

  CCC S.A. / c/o eobuwie.pl S.A.
  ul. Nowy Kisielin - Nowa 9
  66-002 Zielona Góra
 3. CCC zwroty odbywają się za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD oraz InPost. Kuriera można zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony sklepu lub "na własną rękę". Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest przeanalizować kilka różnych ofert, tak aby określić, która z nich jest najkorzystniejsza.
 4. Kurier odbierze przesyłkę we wskazanym terminie. Nadanie paczki nie generuje żadnych dodatkowych formalności. Zwrot środków nastąpi w terminie do 14 dni od jej dostarczenia do nadawcy.

Czy zwrot do CCC jest darmowy?

Zwrot do CCC jest darmowy w przypadku, gdy zdecydujemy się na wizytę w sklepie stacjonarnym. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą czekać na przelew środków. W omawianym przypadku gotówka wypłacana jest natychmiast. Odesłanie paczki przesyłką kurierską generuje dodatkowe koszty. Wszystko zależy od znalezionej oferty - większość osób poszukuje najtańszej oferty.

Zwykle jest tak, że im większa paczka, tym wyższy koszt przesyłki. Gabaryty paczki mają znaczenie - jest to ważna informacja dla osób, które planują odesłanie np. kilku par obuwia. Należy pamiętać, że muszą one znajdować się w oryginalnych pudełkach, więc zajmują sporą ilość miejsca.

CCC zwroty - jakiego kuriera wybrać?

Niejedna osoba zadaje sobie powyższe pytanie. Pomocna może okazać się nasza platforma AlleKurier, dzięki której można obniżyć koszty nawet o 70%! Serwis jest w stu procentach bezpieczny, więc nie trzeba obawiać się żadnych nieprawidłowości. Istnieje możliwość wyboru dowolnej firmy kurierskiej. W przypadku problemów wystarczy nawiązać kontakt z wykwalifikowaną obsługą, która udzieli niezbędnego wsparcia. Opisywane rozwiązanie wydaje się być najlepszą propozycją dla tych, którzy nie lubią przepłacać.

Zastanawiasz się, jak nadać zwrot za pośrednictwem witryny AlleKurier? Wystarczy uzupełnić krótki formularz, dzięki któremu można oszacować koszty. Należy wskazać dogodny termin odbioru paczki. Oferta skierowana jest nie tylko do klientów biznesowych, ale również osób prywatnych. Nie trzeba podpisywać żadnych umów!. Przesyłkę można opłacić wybraną metodą - większość osób wybiera szybki przelew, jednak nie jest to jedyna dostępna opcja. Każdy krok został dokładnie opisany na stronie głównej. Zamów kuriera już teraz i przekonaj się, jak łatwo korzystać z AlleKurier!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto