Jak dokonać zwrotu do Born2be?

Zakupy w Born2be są równie łatwe jak zwroty, a konsument ma kilkadziesiąt dni na odesłanie towaru, który nie spełnił jego oczekiwań. Możliwości nadana zwrotu jest wiele, czas najwyższy je poznać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie komuś skorzystać z nabytej wiedzy.

born2be zwrot

Zwroty Born2be w praktyce, czyli jak odzyskać pieniądze za niechciany towar

Każdego z pewnością interesuje to, czy możliwy jest zwrot Born2be. Odpowiedź brzmi TAK i nie ma w tym niczego skomplikowanego. Zawieranie umowy kupna-sprzedaży przez Internet wiąże się z szeregiem korzyści dla konsumenta, a jednym z nich jest możliwość zwrócenia towaru w ciągu czternastu dni od daty jego otrzymania. Co więcej, bardzo często nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. Pojawia się wobec tego pytanie, jak to wygląda w sklepie Born2be. Okazuje się, że można oczywiście liczyć na okres zwrotu. Wynosił on 30 dni kalendarzowych, ale po ostatnich zmianach to 14 dni od dnia otrzymania paczki (dotyczy zamówień złożonych od dnia 24.03.2022 r.). Wymagane jest to, aby produkt został zwrócony w oryginalnym opakowaniu. Po otrzymaniu odesłanego produktu firma zobowiązuje się do zwrócenia należności w ciągu czternastu dni kalendarzowych.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób zostaną zwrócone środki, to jest ona taki sam, w jaki sklep otrzymał płatność za zamówienie. Jeśli płatność miała miejsce przy odbiorze towaru, to pieniądze zostaną przesłane na wskazane przez klienta konto bankowe.

Czy zwrot do Born2be jest darmowy?

Zwrot towaru w Born2be może być całkowicie darmowy. Konsument może wysłać paczkę w punkcie stacjonarnym UPS Access Point, co umożliwia etykieta darmowego zwrotu. Zostanie ona udostępniona automatycznie po zarejestrowaniu zwrotu – można ją pobrać bezpośrednio na stronie lub z wiadomości e-mail, który zostanie wysłany do klienta wraz potwierdzeniem otrzymanego przez sklep zgłoszenia zwrotu. Etykieta przewozowa jest ważna przez aż siedem dni od daty jej wygenerowania przez system. Inną opcją jest wysłanie paczki zwrotnej, koszt przesyłki w tym wypadku wynosi 12,99 zł.

W przypadku wyboru kuriera paczka zostanie odebrana od klienta, nie trzeba mieć nawet etykiety zwrotnej, bo przewoźnik przyjedzie już z dokumentami przewozowymi. Wystarczy wybrać z panelu zwrotu przy rejestracji zgłoszenia kuriera DPD. Jeśli wybierze się zwrot paczkomatem Inpost, pozostaje zarejestruje zwrot w panelu online, aby trzymać kod nadania ważny przez 72 godziny. Po zapakowaniu paczki pozostaje wybrać się z nią do najbliższego paczkomatu, po czym w panelu wybrać opcję nadania paczki i podać otrzymany kod.

W przypadku wybrania zwrotu w urządzenie pocztowym, trzeba pobrać i wydrukować etykietę zwrotu, następnie udać się z nią i przesyłką do punktu. Etykieta jest ważna przez aż siedem dni od momentu jej wygenerowania, przykleja ją na paczkę pracownik Poczty Polskiej.

Kwestie formalne dotyczące zwrotów w Born2be

Jeżeli zwrotu nie dokonuje się przez Internet, to wymagane jest pobranie formularza i wydrukowanie. Zostanie on wysłany na e-mail potwierdzający nadanie przesyłki. Zawsze można też przepisać formularz ręcznie, jeśli nie dysponuje się drukarką. Trzeba dołączyć go do wysyłanej przesyłki. Formularza zwrotu nie trzeba wypełniać w przypadku zwrotów realizowanych przez Internet, czyli za pomocą formularza online. Wystarczy pamiętać o tym, aby odesłać towar w oryginalnym opakowaniu. Zwroty towaru wysyła się na adres: born2be.pl - Centrum Logistyczne, Aleja Krakowska 140A, 05-552 Marysin.

zwrot born2be

Proste i tanie Born2be zwroty? Wystarczy odesłać przesyłkę kurierem i po problemie!

Born2be nie trzeba polegać wyłącznie na oferowanych formach zwrotów, zawsze można skorzystać z dowolnej firmy kurierskiej, zgodnie z własnymi preferencjami. W przypadku brokera kurierskiego AlleKurier można zamówić kuriera po zwrot przesyłki nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronie przewoźników. Warto mieć to na uwadze, nie tylko w przypadku nadawania zwrotów, ale za każdym razem, gdy chce się wysłać jakąkolwiek przesyłkę. Różnice w cenach są ogromne, dlatego nie ma sensu niepotrzebnie przepłacać. W AlleKurier zamawianie kuriera po odbiór paczki jest banalnie proste, szybkie i intuicyjne. Można wysłać paczkę, paletę czy list. Co więcej, nie wiąże się to z koniecznością zawierania żadnych umów, formalności ograniczone są do minimum.

Cały proces nadawania paczki został ograniczony do zaledwie kilku kroków. Do wycenienia przesyłki wystarczy podać jej wagę i wymiary oraz adres doręczenia. Ukaże się lista z dostępnymi firmami kurierskimi wraz z szacowanymi kosztami. Dalsze kroki są równie proste, dotyczą podania danych o paczce, nadawcy i odbiorcy paczki.

Na koniec pozostaje sprawdzić prawidłowość wpisanych informacji, wysłać zgłoszenie i opłacić przesyłkę. Jak widać, nie ma w tym niczego skomplikowanego, kurier przyjedzie po spakowaną paczkę w ustalonym przez klienta terminie.

Przesyłka kurierska do innego sklepu internetowego? Nie ma problemu! Nadaj ją z Allekurier. Zobacz nasze poradniki, jak zwrócić zakupy do najpopularniejszych sklepów!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto