Jak zwrócić zakupy z Media Markt?

Media Markt to gigant w obszarze sprzedaży elektroniki, urządzeń elektrycznych i sprzętów AGD, który kusi klientów nie tylko interesującymi promocjami, ale i elastyczną procedurą zwrotów produktów. Kupiłeś właśnie pralkę w jednym z salonów Media Markt lub konsolę do gier na stronie internetowej tego sklepu i chcesz ją zwrócić? Sprawdź, w jakich sytuacjach zwroty Media Markt są możliwe i jak postąpić, gdy chcesz oddać towar kupiony u tego popularnego sprzedawcy.

Kiedy zwroty do Media Markt są możliwe?

Pierwszą ważną informacją, która może Ci się przydać, jest fakt, że w Media Markt zwroty mogą dotyczyć nie tylko produktów kupionych na odległość, więc przez Internet, ale również towarów nabytych w sklepach stacjonarnych Media Markt. W obu tych przypadkach możliwy jest zwrot produktu pod warunkiem, że nie jest to towar umieszczony na liście produktów wyłączonych ze zwrotu. Zwrot do Media Markt nie będzie m.in. możliwy, jeśli kupiłeś online treści cyfrowe, spersonalizowany produkt, towar, którego po otwarciu ze względu na higienę lub ochronę zdrowia nie można oddać, np. golarki czy depilatory.

W przypadku zakupów stacjonarnych wyłączenia dotyczą produktów chronionych prawem autorskim, urządzeń w otwartym opakowaniu jednorazowym czy wyjętych z opakowania sprzętów mogących mieć kontakt z wodą, żywnością bądź służących do użytku osobistego. Jakie inne wyjątki obowiązują w polityce Media Markt zwroty, warto więc zawsze ustalić jeszcze przed zakupem produktu na stronie sprzedawcy, aby uniknąć rozczarowania. Zwroty do Media Markt mają też ograniczony czas. Towar może być zwrócony do Media Markt najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia wydania towaru w przypadku klientów indywidualnych, a dla konsumentów będących członkami klubu Media Markt czas zwrotu wydłuża się do 45 dni. W przypadku klientów biznesowych zwrot towaru jest możliwy 7 dni.

Co ważne, reguła ta dotyczy zwrotu w Media Markt zarówno przy zakupach stacjonarnych, jak i zakupu na odległość. Wyjątkowy charakter ma jednak zwrot do Media Markt przedmiotów kupionych na raty w salonie marki. Tego rodzaju towar klient indywidualny może oddać, ale ma na to nie 30, ale jedynie 14 dni. Należy także pamiętać, że zwracany towar musi być oddany we właściwym stanie – nieuszkodzony, kompletny i najlepiej zapakowany w oryginalne opakowanie.

zwrot media markt

Jeśli rezygnujesz z umowy zakupu na odległość, musisz też pamiętać, że do Media Markt zwrot, czyli kupiony towar, musi dotrzeć w ciągu 14 dni od momentu zgłoszenia firmie decyzji o odstąpieniu od umowy.

Jak wygląda zwrot w Media Markt?

Zwroty do Media Markt w przypadku zakupów w sieci należy poprzedzić zgłoszeniem chęci odstąpienia od umowy. Odpowiedni druk można znaleźć na stronie sklepu. Wypełniony formularz można wysłać w formie skanu przez formularz kontaktowy na witrynie sklepu lub zanieść do dowolnego salonu Media Markt. Następnie niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 14 dni trzeba zwracany towar dostarczyć do Magazynu Centralnego Media Markt w Piasecznie lub dowolnego punktu sprzedaży tej marki.

W Media Markt zwroty produktów zakupionych w sklepach stacjonarnych odbywają się z pominięciem zgłoszenia odstąpienia od umowy – wystarczy zwrócić towar do dowolnego sklepu Media Markt lub wysłać go na adres sprzedawcy widoczny na pieczęci umieszczonej na fakturze zakupu.

media markt zwroty

Media Markt zwroty do sklepu lub magazynu – jak je zorganizować?

Koszt przesyłki zwracanego do Media Markt towaru pokrywa kupujący, dlatego, jeśli nie jest możliwe osobiste dostarczenie oddawanego produktu do Media Markt, warto skorzystać z pomocy rzetelnej firmy kurierskiej. Tanie przesyłki kurierskie zawierające zwroty do Media Markt wygodnie, bez wychodzenia z domu można nadać w serwisie AlleKurier. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, w którego ofercie można znaleźć wszystkie liczące się firmy przewozowe, a przesyłki można nadać nawet 70% taniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej.

Warto również wiedzieć, że z pomocą AlleKurier można sfinalizować każdy zwrot Media Markt, niezależnie od gabarytów zwracanego produktu – większe sprzęty można bowiem wysłać do Media Markt jako przesyłkę paletową.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto