Media Expert zwroty - jak ich dokonywać?

Wydawanie pieniędzy sprawia przyjemność, zawsze miło jest kupić sobie coś nowego, szczególnie w sklepach typu Media Expert, w którym nie brakuje kuszącej elektroniki. Zawsze przyda się nowy telefon, telewizor, PlayStation, robot kuchenny, blender, mop parowy, odkurzacz, lodówka, kuchenka, słuchawki, głośnik Bluetooth itd. Wszystko to jednak kosztuje i nie zawsze jest niezbędne do życia, tym bardziej przy ograniczonym budżecie, gdy pojawi się szereg dodatkowych wydatków. Na szczęście zakupiony towar można w większości przypadków zwrócić do sklepu, co dotyczy też Media Expert.

Ale jak to właściwie zrobić? Poznaj dostępne metody i wybierz tę, która Ci pozwoli najwygodniej oddać zakupiony sprzęt. Media Expert i zwroty do tego sklepu są proste, ale współpracując z AlleKurier zrobisz to jeszcze szybciej i wygodniej!

Media Expert zwrot - jak go dokonać?

Dokonanie zwrotu jest bardzo łatwe, a co najważniejsze Media Expert oferuje oddanie towaru całkowicie za darmo. Każdy konsument ma prawo rozmyślić się i rozwiązać umowę kupna-sprzedaży. Bardzo często jest tak, że zakupu dokonuje się pod wpływem chwili, kierując się emocjami lub chwilowym zauroczeniem produktem. Nieprzemyślany zakup nie musi być jednak problemem, ponieważ w Media Expert zwrot jest możliwy bez żadnych konsekwencji, czy komplikacji. Warto od razu zwrócić uwagę na fakt, że zwrot towaru jest możliwy wyłącznie w przypadku towaru zamówionego w sklepie internetowym. Niestety sytuacja z zakupem w sklepie stacjonarnym wygląda nieco inaczej, ponieważ Prawo zwrotu towaru pełnowartościowego nie obowiązuje w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym. Co więcej w takiej sytuacji, na zwracanym produkcie nie może być żadnych śladów użytkowania – wyjątkiem są produkty objęte specjalnym programem zwrotu, ale opcja ta dostępna jest wyłącznie w wybranych punktach sprzedaży. W Media Expert zwroty są możliwe także online, ale jak to właściwie wygląda? 

Jeśli towar został zakupiony przez Internet, to konsument nie musi go odsyłać, tylko może zwrócić go w dowolnej placówce stacjonarnej. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby zrobić to w ciągu czternastu dni od daty odbioru zamówienia ALE nie zakupu. Jest to bardzo ważne, ponieważ zwroty w Media Expert też mają swój określony termin ważności.

Dla wielu osób wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest odesłanie towaru wraz z formularzem odstąpienia od umowy na adres:

TERG S.A. Centrum Dystrybucji Łódź

ul. Zakładowa 92 (brama „T1”)

92-402 Łódź.

Ile to może kosztować? Sprawdź cennik kurierów dostępny w AlleKurier. Niskie ceny z pewnością przekonają Cię do nadania zwrotu!

Warto wiedzieć, że w Media Expert możliwe jest zwrócenie towaru zakupionego w sklepie internetowym nie tylko nowego, ale też używanego. Trzeba jednak liczyć się z tym, że sprzedawca ma prawo wypłacić mniejszą kwotę zwrotu ze względu na to, że ślady użytkowania przyczyniają się do zmniejszenia wartości przedmiotu. W przypadku zwrotu w Media Expert stacjonarnym wystarczy zapakować i dostarczyć produkt do punktu, następnie odebrać przy kasie zwrot należnych środków. Jeśli odstąpienie od umowy dotyczy zakupu w sklepie internetowym, to pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza zwrotu, a sklep prześle na podany adres e-mailowy etykietę adresową wraz z wypełnionym już oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Podpisane dokumenty należy wydrukować – oświadczenie zapakować do paczki razem ze zwracanym produktem, a etykietę nakleić na paczkę i wysłać przesyłkę do sklepu. Na koniec pozostaje oczekiwanie zwrotu środków, który będzie dokonany po dotarciu paczki do adresata.

Media Expert zwroty od A do Z - poradnik dla konsumentów

Zwrot Media Expert - co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość mają zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy indywidualni. Zwrotu towaru należy dokonać w ciągu czternastu dni – warto wiedzieć, że nie trzeba nawet podawać przyczyny ani ponosić dodatkowych kosztów. Produkt można odesłać za darmo Pocztą Polską, chyba że koszt jego odesłania ze względu na specyfikę jest wyższy niż zwykła paczka pocztowa. Zwroty Media Expert wiążą się z odstąpieniem od umowy, która została zawarta na odległość. Są dwa sposoby na to, aby zerwać deklarację. 

Pierwszy polega na poinformowaniu o tym fakcie sklepu stacjonarnego, a drugi sklepu internetowego za pomocą dedykowanego formularza zwrotu. Można też wypełnić formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wykorzystując w tym celu gotowy wzór lub korzystając z własnego – wysyłając go wraz z towarem lub w formie elektronicznej.

Należy pamiętać, że nie każdy towar jest objęty możliwością zwrotu w Media Expert. Trzeba mieć na uwadze to, że niektóre produkty nie podlegają zwrotowi, przykładem będzie rzecz nie sfabrykowana, która została wyprodukowana na specjalne zamówienie klienta. 

Z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie można skorzystać także w przypadku towaru dostarczonego w zapieczętowanym opakowaniu, którego nie będzie mogła już użyć inna osoba ze względów zdrowotnych/higienicznych. Zwrotom nie podlegają również nagrania dźwiękowe ani gry komputerowe bez zapieczętowanego opakowania. Warto pamiętać o tych kwestiach, gdy chcemy dokonać zwrotu w Media Expert, aby się nie rozczarować.

Media Expert - zwrot szybko i łatwo z AlleKurier!

Jak już wiadomo produkt można oddać na dwa sposoby. Wiadomo, że towar nie zwróci się do sklepu sam, ale warto pamiętać, że nie trzeba do zanosić osobiście do Media Expert. Aby odjąć sobie roboty i marnowania czasu, warto powierzyć to zadanie kurierowi.  Bez wychodzenia z domu można zamówić przewoźnika. Kurier przyjedzie po paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres w wyznaczonym terminie. To prawie tak, jakby zwrot Media Expert wykonał ktoś za nas. Przesyłka trafi do odbiorcy już następnego dnia roboczego, co przyspieszy zwrot gotówki za zakupiony towar. 

AlleKurier jest platformą, która umożliwia wysyłanie różnego rodzaju przesyłek kurierskich na terenie całej Polski. Dodatkowo daje możliwość nadania paczki za granicę i to bez ponoszenia wysokich kosztów. 

Za pośrednictwem serwisu wysyłka przesyłek kurierskich jest niezwykle łatwa,a o najważniejsze, tańsza nawet o 70% niż bezpośrednio u przewoźników. Do wyboru jest wiele firm kurierskich, a wysłanie paczki ogranicza się do wypełnienia intuicyjnego formularza online i opłacenia zlecenia za pomocą szybkiego przelewu online. Nic prostszego! 

Zamówiony kurier przyjedzie w wyznaczonym terminie po zapakowaną paczkę, na której będą umieszczone dokumenty przewozowe (generowane automatycznie przez serwis na podstawie danych podanych przez klienta i wysłane na jego adres e-mailowy do wydrukowania). Nie zwlekaj, nadaj przesyłkę ze zwrotem już dzisiaj! Zwrot do Media Expert i innych sklepów jeszcze nigdy nie był taki prosty. 

Potrzebujesz dowiedzieć się jak wyglądają zwroty w innych sklepach? Poznaj poradniki od AlleKurier, z których dowiesz się najważniejszych informacji.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto