Zwrot do Media Expert - jak dokonać zwrotu?


Wydawanie pieniędzy sprawia przyjemność, zawsze miło jest kupić sobie coś nowego, szczególnie w sklepach typu Media Expert, w którym nie brakuje kuszącej elektroniki. Zawsze przyda się nowy telefon, telewizor, PlayStation, robot kuchenny, blender, mop parowy, odkurzacz, lodówka, kuchenka, słuchawki, głośnik Bluetooth itd. Wszystko to jednak kosztuje i nie zawsze jest niezbędne do życia, tym bardziej przy ograniczonym budżecie, gdy pojawi się szereg dodatkowych wydatków. Na szczęście zakupiony towar można w większości przypadków zwrócić do sklepu, co dotyczy też Media Expert. Jak możesz to zrobić? Poznaj dostępne metody i wybierz najwygodniejszą dla siebie! P.S jesteśmy przekonani, że wybór padnie na zwrot przez AlleKurier.pl!

Czy można zwrócić przedmiot kupiony w Media Expert? Jak to zrobić?

Media Expert zwrot towaru jest całkowicie darmowy, każdy konsument ma prawo rozmyślić się i rozwiązać umowę kupna-sprzedaży. Często jest tak, że kupuje się pod pływem chwili, kierując się emocjami. Nieprzemyślany zakup nie musi być jednak problemem, dlatego powinno się w takiej sytuacji rozważyć zwrot. Warto od razu zaznaczyć, że zwrot towaru jest możliwy wyłącznie w przypadku towaru zamówionego w sklepie internetowym. Prawo zwrotu towaru pełnowartościowego nie obowiązuje w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym. Co więcej, na zwracanym produkcie nie może być żadnych śladów użytkowania – wyjątkiem są produkty objęte specjalnym programem zwrotu, ale opcja ta dostępna jest wyłącznie w wybranych punktach. Jeśli kupiło się towar przez Internet, to konsument nie musi go odsyłać, ale może zwrócić go w dowolnej placówce stacjonarnej. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby zrobić to w ciągu czternastu dni od daty odbioru zamówienia – nie zakupu. Dla wielu osób wygodniejszym rozwiązaniem jest odesłanie towaru wraz z formularzem odstąpienia od umowy na adres: TERG S.A. Centrum Dystrybucji, Łódź ul. Zakładowa 92, (brama „T1”) 92-402 Łódź. Ile to może kosztować? Sprawdź cennik kurierów dostępny w AlleKurier. Niskie ceny z pewnością przekonają Cię do nadania zwrotu!

Warto wiedzieć, że w Media Expert możliwe jest zwrócenie towaru zakupionego w sklepie internetowym nie tylko nowego, ale też używanego. Trzeba jednak liczyć się z tym, że sprzedawca ma prawo wypłacić mniejszą kwotę zwrotu ze względu na to, że ślady użytkowania przyczyniają się do zmniejszenia wartości przedmiotu. W przypadku zwrotu do sklepu stacjonarnego wystarczy zapakować i dostarczyć produkt do punktu, następnie odebrać przy kasie zwrot należnych środków. Jeśli odstąpienie od umowy dotyczy zakupu w sklepie internetowym, to pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza zwrotu, a sklep prześle na podany adres e-mailowy etykietę adresową wraz z wypełnionym już oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Dokumenty te należy wydrukować – oświadczenie zapakować do paczki razem ze zwracanym produktem, a etykietę nakleić na paczkę i wysłać przesyłkę do sklepu. Na koniec pozostaje oczekiwać zwrotu środków po dotarciu paczki do adresata.

media experty zwroty

Co warto wiedzieć w przypadku zwrotów w Media Expert?

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość mają zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy indywidualni. Zwrotu towaru należy dokonać w ciągu czternastu dni – warto wiedzieć, że nie trzeba nawet podawać przyczyny ani ponosić dodatkowych kosztów. Produkt można odesłać za darmo Pocztą Polską, chyba że koszt jego odesłania ze względu na specyfikę jest wyższy niż zwykła paczka pocztowa. W Media Expert są trzy sposoby na odstąpienie od umowy zawartej na odległość.

Pierwszy polega na poinformowaniu o tym fakcie sklepu stacjonarnego, a drugi sklepu internetowego za pomocą dedykowanego formularza zwrotu. Można też wypełnić formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wykorzystując w tym celu gotowy wzór lub korzystając z własnego – wysyłając go wraz z towarem lub w formie elektronicznej. Trzeba mieć na uwadze to, że niektóre towary nie podlegają zwrotowi, przykładem będzie rzecz niefabrykowana, która została wyprodukowana na życzenie klienta.

Z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie można skorzystać także w przypadku towaru dostarczonego w zapieczętowanym opakowaniu, którego nie będzie mogła już użyć inna osoba ze względów zdrowotnych/higienicznych. Zwrotom nie podlegają również nagrania dźwiękowe ani gry komputerowe bez zapieczętowanego opakowania.

Szybkie i łatwe zwroty Media Expert z AlleKurier

Towar nie zwróci się sam do sklepu, ale nie trzeba go zanosić do niego osobiście, warto powierzyć to zadanie kurierowi. Bez wychodzenia z domu można zamówić przewoźnika. Kurier przyjedzie po paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres w wyznaczonym terminie. Przesyłka trafi do odbiorcy już następnego dnia roboczego, co przyspieszy zwrot gotówki za zakupiony towar.

AlleKurier jest platformą do wysyłania różnego rodzaju przesyłek kurierskich na terenie całej Polski, można nawet wysłać paczkę za granicę i to bez ponoszenia wysokich kosztów. Za pośrednictwem serwisu wysyłka przesyłek kurierskich jest niezwykle łatwa, tańsza nawet o 70% niż bezpośrednio u przewoźników. Do wyboru jest wiele firm kurierskich, a wysyłanie paczki ogranicza się do wypełnienia intuicyjnego formularza online i opłacenia zlecenia za pomocą szybkiego przelewu online.

Zamówiony kurier przyjedzie w wyznaczonym terminie po zapakowaną paczkę, na której będą umieszczone dokumenty przewozowe (generowane automatycznie przez serwis na podstawie danych podanych przez klienta i wysłane na jego adres e-mailowy do wydrukowania). Nie zwlekaj, nadaj przesyłkę ze zwrotem już dzisiaj!

Potrzebujesz dowiedzieć się jak wyglądają zwroty w innych sklepach? Poznaj poradniki od AlleKurier, z których dowiesz się najważniejszych informacji.

Sprawdź także:

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.