Jak działają zwroty towaru w sklepie Sówka?

W dzisiejszych czasach wiele dziedzin naszego życia przenosi się do strefy wirtualnej. Dotyczy to również zakupów, które to coraz częściej wykonujemy w internecie. Zakupy online mają wiele zalet, ale być może jedną z tych najważniejszych jest możliwość odesłania zakupionego produktu i uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy, bez konieczności podawania przyczyny. Dzięki temu zakupy stają się mniej obowiązujące, a my nie musimy się martwić o to, co zrobić, jeśli np. źle trafiliśmy z rozmiarem ubrań. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak dokładnie działa procedura zwrotu w sklepie Sówka oraz jak prawidłowo nadać swoją paczkę do tego sklepu.

Co można kupić w sklepie Sówka?

Sklep Sówka oferuje liczne produkty kierowane przede wszystkim do najmłodszych. Znajdziemy tu różne ubrania dla dziewczynek, takie jak m.in. bluzki, sukienki, kombinezony, płaszcze, spodnie oraz spódnice, jak i akcesoria, np. czapki, ozdoby do włosów. W sklepie Sówka możliwy jest również zakup ubrań dla chłopców oraz bluzek i t-shirtów damskich. Wysyłka zamówionych produktów trwa około 2-4 dni robocze i jest realizowana bezpośrednio na adres klienta lub do punktów odbioru firmy InPost.

Jak odstąpić od umowy zawartej ze sklepem Sówka?

Aby odstąpić od zawartej ze sklepem Sówka umowy wystarczy dokonać zwrotu produktów przed upływem 14 dni od momentu dostarczenia zamówienia. Aby Twój zwrot został pozytywnie rozpatrzony, musi on być wykonany w terminie oraz nadany na odpowiedni adres. Do zwrotu będą Ci również potrzebne dokumenty, o których powiemy nieco więcej w następnych akapitach. Pamiętaj też, że możliwość zwrotu obejmuje tylko produkty, które nie noszą żadnych śladów użytkowania bądź uszkodzeń.

Jak prawidłowo zaadresować paczkę?

Adres do zwrotów w sklepie Sówka to:

Sówka
Wola Adamowa 6
87-860 Wola Adamowa

Należy kierować wszystkie zwroty na powyższy adres. Sklep nie przyjmuje przesyłek nadanych na jakikolwiek inny adres, w tym do paczkomatów.

Zwrot do sklepu Sówka - jak go dokonać krok po kroku

Oto instrukcja, w jaki sposób nadać paczkę ze zwrotem do sklepu Sówka, krok po kroku:

  1. Przygotuj formularz i dowód zakupu - wydrukuj formularz według wzoru dostępnego na stronie sklepu Sówka, a następnie czytelnie go uzupełnij, nie zapominając o podpisaniu go.
  2. Zapakuj produkty i przygotuj paczkę - dołącz formularz wraz z paragonem zwrotu do swojej przesyłki oraz dobrze zabezpiecz paczkę.
  3. Nadaj paczkę na adres sklepu - możesz skorzystać z usług Poczty Polskiej lub dowolnej firmy kurierskiej. Pamiętaj, że sklep Sówka nie przyjmuje paczek zwrotnych nadanych za pobraniem.

Jak przygotować przesyłkę do sklepu Sówka?

Odpowiednie przygotowanie paczki jest bardzo ważnym etapem procesu odsyłania zakupów. W sklepie Sówka apeluje się, aby korzystać z oryginalnego opakowania do zwrotu. Jeśli nie masz pudełka, w którym doręczono Twój towar lub jest ono w widoczny sposób uszkodzone bądź zmienione, sklep obniży wartość zwracanej klientowi kwoty o 10 zł. Pamiętaj zatem, aby odpowiednio chronić pudełko, np. za pomocą folii lub papieru oraz aby nie naklejać żadnych etykiet do zwrotu bezpośrednio na pudełko.

Zwracane przez Ciebie produkty muszą być w nienaruszonym stanie oraz muszą być do nich dołączone wszelkie dodatkowe elementy, takie jak gratisy do niektórych zamówień. Nie zapomnij też o dołączeniu formularza zwrotu oraz paragonu do swojej przesyłki.

Sprawdź także

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto