Jak zwrócić zakupy do sklepu Smyk?

Chcesz zwrócić zakupy do smyk.com, bo zabawka okazała się nietrafiona lub kurteczka za mała? W wielu przypadkach masz szansę, że Smyk zwrot zaakceptuje i zwróci Ci pieniądze albo pozwoli Ci wymienić produkt. Chcesz dowiedzieć się które zwroty Smyk przyjmuje, a kiedy nie przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy? Zastanawiasz się, jak zorganizować wysyłkę ze zwrotem i ile masz na to czasu? Skorzystaj z naszych rad, by rezygnacja z zakupionych w Smyku zabawek, ubrań i akcesoriów przebiegła gładko i niczym Cię nie zaskoczyła.

Smyk – zwrot towaru kupionego na odległość

Sklep Smyk zwrot towaru traktuje jako oczywiste prawo każdego konsumenta i w swoim regulaminie wprowadził już dawno wszelkie konieczne zapisy wynikające z polskiego prawa i przyjaznej polityki sklepu. Nie znaczy to jednak, że Smyk każdy zwrot przyjmie i zwróci pieniądze za zakupione produkty. Co trzeba wiedzieć?

Po pierwsze do Smyka zwrócić można zarówno rzeczy kupione online, jak i produkty nabyte w sklepie stacjonarnym, nawet jeśli są one bez wad i zgodne z umową. To wyjątkowy przywilej dla klientów, o którym zdecydował sam sklep. Zabawki czy ubranka kupione w stacjonarnym sklepie oddać można w ciągu 30 dni do dowolnego punktu stacjonarnej sprzedaży Smyk wraz z paragonem. Towar zwracany nie może nosić śladów użytkowania, musi być pełnowartościowy, mieć komplet metek i być w nienaruszonym opakowaniu. Zwroty ze smyk.com realizowane są w zgodzie z zasadami umów sprzedaży na odległość.

Oddać więc możesz niemal każdy zakupiony towar, odstępując od umowy w ciągu 30 dni, licząc od dnia odebrania zamówienia lub ostatniej jego części. Uwaga: zwrotowi nie podlegają treści cyfrowe, towary, które po otwarciu nie mogą być zwracane ze względu na ochronę zdrowia lub higienę, dzienniki, periodyki, czasopisma, nagrania dźwiękowe i wizualne oraz programy komputerowe, jeżeli zostały otwarte.

Niektóre produkty można zwrócić do Smyka nawet w ciągu 30 dni, ale nie dotyczy to np. monitorów oddechu, fotelików, pieluch i bielizny. Odstąpienie od umowy wymaga powiadomienia sklepu przez odesłanie wypełnionego formularza z oświadczeniem o rezygnacji z umowy.

zwrot smyk

Gdzie wysłać zwroty do smyk.com?

Zwroty do smyk.com należy kierować do magazynu sklepu wraz z wypełnionym drukowanymi literami formularzem odstąpienia od umowy. Paczkę do sklepu Smyk-zwrot wysyła się więc na własny koszt na adres: Smyk Dział reklamacji i zwrotów, ul. Jędrzejowska 43, 93-636 Łódź. Zwracany towar powinien zostać zapakowany w taki sposób, by był on zabezpieczony przed uszkodzeniem w drodze do punktu zwrotu. Koniecznie należy pamiętać, że magazyn zwrotów Smyka nie przyjmuje przesyłek za pobraniem – nie próbujmy więc w ten sposób odzyskiwać pieniędzy.

Gdy Smyk zwrot otrzyma, rozliczy go i odda nam środki. Smyk deklaruje, że zwrot pieniędzy zostanie zrealizowany w ciągu 14 dni od powiadomienia sprzedawcy o odstąpieniu od umowy. Zwroty do smyk.com są też realizowane w sklepach stacjonarnych. Wówczas zwrot pieniędzy nastąpi w czasie wizyty w sklepie.

Pieniądze są zwracane w tej samej formie, w której nastąpiła zapłata. Można jednak w formularzu do odstąpienia poprosić o inną formę zwrotu i wskazać właściwy rachunek bankowy.

smyk zwroty

Jak najprościej nadawać zwroty do sklepu Smyk?

Ponieważ to zwracający towar z własnej kieszeni musi opłacić przesyłkę do magazynu Smyk, zwrot najlepiej jest zrealizować z firmą kurierską. Przesyłka kurierska najszybciej dotrze do magazynu, łatwo ją nadać i wcale nie musi być droga. Jeśli chcesz nadać zwrot do Smyka tanio i bez zbędnej fatygi, możesz skorzystać z pomocy serwisu AlleKurier.pl. AlleKurier jako pośrednik usług kurierskich, u którego można znaleźć wszystkie renomowane firmy przewozowe z Polski i ze świata, oferuje specjalne ceny za przesyłki.

Za nadanie paczki na AlleKurier.pl można zapłacić nawet 70% mniej niż bezpośrednio na stronie kuriera. AlleKurier daje więc szansę, by za zwrot do smyk.com zapłacić mniej, a przy okazji pozwala nadać paczkę online, szybko i bez wychodzenia z domu. Na blogu AlleKurier dostępny jest też przydatny poradnik, który warto przeczytać przed wysyłką zabawek kurierem: Jak wysłać zabawki dla dzieci? Wskazówki z tego tekstu pomogą też osobom, które nie wiedzą jak uporać się z nadmiarem dziecięcych pluszaków, komu je przekazać i jak zapakować zabawki, by bezpiecznie dotarły do nowego właściciela albo do magazynu ze zwrotami.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto