Jak wysłać zabawki dla dzieci?

Ogromna ilość niepotrzebnych już, choć jeszcze niezniszczonych zabawek to zmora każdego rodzica. Pluszowe maskotki w kartonach, małe samochodziki w szufladach, zdalnie sterowane pojazdy poupychane w piwnicy czy lalki na półkach to codzienność w wielu domach. W ciągu kilku lat ilość zabawek nieustannie rośnie, gdyż dzieci otrzymują je od krewnych z okazji urodzin, dnia dziecka, zajączka, Mikołaja, aniołka, a często nawet bez okazji.

Przyczyną zalegania dużej ilości zabawek jest również fakt, że dzieci bardzo szybko się nimi nudzą, a z wielu po prostu wyrastają, gdyż z wiekiem dynamicznie zmieniają się preferencje. Ponadto dostęp do zabawek jest dziś tak łatwy i szybki, że dzieci niezwykle często otrzymują je w formie upominku od krewnych. Warto też zaznaczyć, że często zabawki dziecięce są nietrafionymi prezentami: kto nie zna przypadku, że po odpakowaniu lalki, figurki czy czerwonego traktora lądowały one w kącie na długie miesiące?

Co zrobić z nieużywanymi zabawkami?

Jeśli od dłuższego czasu dziecko nie bawi się pewnymi zabawkami i nie zwraca na nie uwagi, nie warto dłużej trzymać ich w domu, gdyż prawdopodobieństwo, że ponownie brązowy miś czy zielony samochód stanie się ulubioną zabawką jest praktycznie zerowe. Zabawki te mogą sprawić radość innemu dziecku. Jest kilka możliwości pozbycia się niechcianych lalek, misiów czy samochodów. Można wystawić je na aukcję w Internecie, zaproponować ich przekazanie komuś z rodziny czy znajomych, którzy również mają dziecko w podobnym wieku lub wysłać do placówek, w których przebywają dzieci, często bardzo doświadczone przez los (domy dziecka, domy samotnej matki z dzieckiem czy ośrodki pomocy społecznej).

Wiele nieużywanych lub nowych rzeczy, które zalegają nam w mieszkaniu można wystawić na portalach aukcyjnych. Jak z nich korzystać? Dowiedz się tego z naszych poradników!

jak wysłać zabawki kurierem

Jak spakować do wysyłki zabawki dla dzieci?

Bez względu na to czy wysyłamy zabawkę używaną przez dwa lata czy całkowicie nową, która była nietrafionym prezentem, należy zwrócić szczególną uwagę, aby była czysta i kompletna. Z szacunku do innych dzieci nie należy wysyłać zabawek mocno zniszczonych lub takich, w których brakuje ważnych części (np. pojazdy bez kół czy niekompletne klocki). Takie uszkodzone zabawki mogą bowiem przysporzyć więcej przykrości niż radości. Zabawki dla dzieci należy również stosownie spakować. Jeśli zabawki są plastikowe trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Wszelkie bardzo wrażliwe części warto zawinąć wcześniej do folii bąbelkowej, a zabawki składające się z wielu drobnych części należy dodatkowo umieścić w szczelnym woreczku foliowym.

Warto, aby do pakowania zabawek włączyło się również samo dziecko. Dzięki temu uczy się pomagać innym i zaczyna lepiej rozumieć to, że nie każde dziecko żyje na takim samym poziomie i ma dostęp do wszystkich ulubionych zabawek. To ważna lekcja, gdyż uczy odpowiedzialności i empatii.

wysyłka zabawek dla dzieci kurierem

Jak wysłać zabawki kurierem?

Jeśli chcemy sprawić innemu dziecku radość i mieć pewność, że przesyłka dotrze szybko, bezpiecznie i tanio warto wybrać opcję AlleKurier. To, co wyróżnia platformę AlleKurier to niskie ceny – nawet 70% taniej w porównaniu z ofertą przewoźników. Strona internetowa AlleKurier zawiera intuicyjną nawigację, gdzie z łatwością i od ręki sprawdzimy jaka będzie cena przesyłki u różnych przewoźników (podając jej wagę, wymiary i docelowy adres). Co więcej, za pośrednictwem AlleKurier możemy wysyłać również przesyłki paletowe (np. bardzo duże zabawki w formie rowerków czy pojazdów) oraz drobne rzeczy w formie listów. Niestety na rynku wciąż działa wiele firm kurierskich, których obsługa pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa przesyłek. Warto więc działać - zamów kuriera z AlleKurier i miej pewność, że wszystko będzie w porządku!

Wybierając przesyłkę AlleKurier mamy gwarancję, że zabawka dotrze do dziecka nie tylko na czas, ale będzie kompletna. Warto też dodać, że przesyłki wysyłane przez AlleKurier mogą być dostarczone nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą! Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz, AlleKurier pomoże w realizacji Twojej wysyłki. Z usługi AlleKurier może skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu, a wycenę przesyłki zrobisz w prosty i szybki sposób, dzięki formularzowi umieszczonemu na stronie.

Co jeśli nie zabawki? Z AlleKurier możesz nadać mnóstwo innych rzeczy! Pamiętaj jedynie o wykazie z listą zakazanych do transportu przedmiotów. A jeśli potrzebujesz wysłać paczkę za granicę, to lepszego miejsca nie da się znaleźć!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto