Jak wysłać fotelik samochodowy kurierem?

Choć to temat drażliwy dla wielu osób (w końcu to dzieje się zdecydowanie zbyt szybko!), to że dzieci rosną, jest niezaprzeczalne. Ani się obejrzysz, a Twój maluch wyrośnie ze swojego pierwszego fotelika-łupinki, który wcale nie należy do najtańszych elementów wyposażenia malucha. Co możesz zrobić, aby nie wyrzucać fotelika samochodowego, tym samym marnując pieniądze?

Daj fotelikowi drugie życie - sprzedaj i wyślij go kurierem!

Pamiętaj, że fotelik dziecięcy wcale nie musi być spisany na straty po tym, jak Twoje dziecko przekroczy dopuszczalną masę lub wzrost. W takiej sytuacji możesz skorzystać z jednego z dwóch rozwiązań, w zależności od tego, jak wygląda Twoja sytuacja rodzinna.

Jeśli wśród bliskich krewnych niedawno pojawił się maluch lub dziecko powoli dorasta do kategorii wagowej fotelika, który stał się zbędny Twojej pociesze - możesz oddać go kolejnemu szkrabowi. Nie ma znaczenia, czy dzieli Was duża, czy mała odległość - nawet jeśli Ty i Twoi bliscy żyjecie na co dzień kilkaset kilometrów od siebie - możesz nadać fotelik dziecięcy kurierem!

Drugim rozwiązaniem, które jest zdecydowanie korzystniejsze finansowo dla Ciebie - jest po prostu sprzedaż fotelika samochodowego obcej osobie. Możesz wystawić go na jednym z portali aukcyjnych, które działają w Polsce i zyskać dodatkowe środki na nowy fotelik lub inne potrzeby swojego dziecka. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku wysyłki do rodziny - również w odniesieniu do sprzedaży odległość dzieląca Ciebie i kupującego nie ma znaczenia. Sprzedając fotelik dziecięcy do samochodu, zachowaj szczególne środki ostrożności: jeśli masz wątpliwości, czy pokazane przez nabywcę potwierdzenie przelewu jest prawdziwe, lepiej poczekaj na wpłynięcie środków na konto. Przesyłka kurierska nadana przez AlleKurier dotrze do nabywcy szybko, a Ty będziesz spać spokojnie, bez obaw o oszustwo.

jak wysłać fotelik samochodowy kurierem

W jaki sposób zapakować fotelik dziecięcy?

Wysyłka fotelika do samochodu dla dzieci wcale nie jest tak trudna, jeśli tylko wiesz, na co zwrócić uwagę. Pamiętaj, że tego typu przesyłki należy dobrze opakować: w końcu bezpieczeństwo kolejnego małego użytkownika fotelika dziecięcego jest uzależnione właśnie od jego bezpiecznego transportu. Dlatego też należy zapakować go w karton o kształcie prostopadłościanu - najlepiej ten, w którym towar dotarł do Ciebie po zakupie. Będzie on najlepiej dopasowany pod względem rozmiarów, jednak jeśli nie masz go już - po prostu postaraj się dobrać jak najlepszy karton, w którym fotelik pozostanie jak najbardziej nieruchomy.

Weź pod uwagę, że takie wymagania to nie tylko wymysł firm kurierskich, ale również realne bezpieczeństwo fotelika samochodowego. Uszkodzony w trakcie transportu styropian mógłby wpłynąć negatywnie na zachowanie fotela w trakcie kolizji drogowej. Tylko i wyłącznie odpowiednie zabezpieczenie przesyłki sprawi, że dotrze on w nienaruszonym stanie do nowego właściciela.

jak wysłać fotelik samochodowy kurierem

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce fotelika samochodowego?

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać fotelik dziecięcy, by zachował bezpieczeństwo, zwróć uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, jak wspominaliśmy powyżej, zapakuj go w dobrze dobrany pod względem rozmiarów karton. Jeśli masz wątpliwości, czy fotelik samochodowy jest odpowiednio zabezpieczony, możesz owinąć go folią bąbelkową - jednak tylko we wnętrzu przesyłki.

Dodatkowo, dokładnie zaklej karton. Jedna warstwa taśmy może okazać się naprawdę niewystarczająca! Wybierz również taki rodzaj opakowania, który nie rozerwie się pod wpływem masy fotelika dziecięcego.

Wysyłasz też inne przedmioty kurierem? Zobacz poradniki, które pomogą Ci bez problemu nadać wszystkie przesyłki!

Czym wysłać fotelik dziecięcy do samochodu?

Najbezpieczniejszą i zarazem najszybszą formą transportu paczek są przesyłki kurierskie oferowane przez AlleKurier. Z nami wyślesz fotelik dziecięcy szybko, wygodnie i bezpiecznie, a przy tym zyskasz nawet do 70% oszczędności w stosunku do cen, jakie musisz zapłacić, zamawiając usługę bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej. Przekonaj się o tym sprawdzając nasz cennik przesyłek!

Pamiętaj, że wszyscy przewoźnicy, z którymi zawarliśmy umowy, świadczą usługi na najwyższym poziomie. Nie musisz doszukiwać się w atrakcyjnej cenie podstępu - cena jest niewygórowana ze względu na wynegocjowane stawki, a jakość oraz tempo przewozu pozostają bez zmian w stosunku do usług, jakie oferują firmy kurierskie dla swoich bezpośrednich klientów detalicznych. Możesz wysyłać szybko, tanio i bezpiecznie, a kurier przyjedzie po odbiór przesyłki tam, gdzie tego potrzebujesz - zarówno do domu, jak i do firmy!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto