Jak wysłać sanki kurierem?

Przesyłki kurierskie pozwalają szybko i bezpiecznie dostarczać różnego rodzaju przedmioty w dowolne miejsce w kraju i na świecie, a że wygoda związana z tą formą wysyłki szczególnie przypadła wielu Polakom do gustu, ślemy paczki chętnie i coraz częściej nadajemy kurierem paczki nawet o bardzo nietypowej zawartości. W poniższym artykule właśnie o takim przedsięwzięciu będzie mowa. Zadanie jest następujące: chcemy przekazać komuś sanki, co w okresie zdominowanym przez zimowe szaleństwa spotkać może bez wątpienia niemal każdego z nas. Zima to jedyna okazja do beztroskiej zabawy na sankach dla małych i dużych amatorów sportów zimowych, a trzeba przyznać, że sanki niezmiennie od dziesiątek lat cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Tylko, czy możliwa jest w ogóle wysyłka sanek kurierem? Jeśli tak, to jak wysłać kurierem sanki, by wszystko odbyło się sprawnie i bez komplikacji?

Wysyłka sanek kurierem - kiedy jest możliwa?

Sanki i inne sprzęty oraz akcesoria przydatne przy uprawianiu sportów zimowych można wysłać kurierem, ale warto pamiętać o kilku drobnych ograniczeniach i trudnościach, które mogą dotyczyć naszej paczki. Przede wszystkim, jeśli decyzja co do tego, jakie to będą sanki, jeszcze nie zapadła, bo np. dopiero przyniesiemy je do domu ze sklepu albo mamy do wyboru różne sanki w naszej kolekcji, warto zastanowić się nad tym, które sanki będzie nam najłatwiej wysłać.

Chodzi między innymi o wielkość, ale przede wszystkim ciężar sanek. Jeśli do przesyłki kurierskiej zdecydujemy się włożyć ciężkie metalowe czy drewniane sanki o masowanych płozach, z pewnością możemy spodziewać się, że nadanie paczki kurierem będzie bardziej kosztowne, niż gdybyśmy zdecydowali się wysłać kurierem sanki z lekkich materiałów, np. częściowo wykonane z tworzywa.

Warto pamiętać też, że firmy kurierskie nakładają na przesyłki pewne ograniczenia dotyczące wagi i rozmiarów paczki, a więc warto wcześniej porównać wprowadzone przez kuriera wymogi z parametrami sanek. Pamiętajmy też, że niezależnie od tego, czy masa paczki będzie daleka od limitu ustalonego przez firmę przewozową, czy bliska jego maksymalnego pułapu, paczkę z sankami w większości wypadków będziemy musieli oznaczyć przy nadaniu jako przesyłkę niestandardową.

Może to wynikać z jej gabarytów, wagi lub nieregularnego kształtu, ponieważ te w przypadku przesyłki zawierającej sanki trudno zwykle zaszeregować jako typowe.

Jak wysłać sanki kurierem bez przepłacania?

Wysyłka sanek kurierem nie powinna stanowić problemu u większości znanych przewoźników, ale nie w każdej firmie kurierskiej będzie ona zrealizowana na takich samych zasadach. Na pewno oferty kurierów będą różniły się ceną, dlatego nie warto wybierać pierwszej lepszej firmy przewozowej. Ceny i pozostałe warunki oferowane przez firmy kurierskie warto szybko porównać, a zrobić można to błyskawicznie w serwisie AlleKurier.pl.

Na stronie AlleKurier.pl wystarczy wpisać rozmiary paczki i jej wagę oraz wskazać miejsce doręczenia przesyłki, by poznać ceny proponowane przez różnych przewoźników, a co więcej zyskać szansę na cenę za nadanie sanek jeszcze atrakcyjniejszą niż przy zamówieniu kuriera bezpośrednio na stronie danej firmy kurierskiej. Specjalnością AlleKurier są bowiem tanie paczki krajowe i międzynarodowe, które bywają nawet 70% tańsze niż te zamówione bez pośrednictwa AlleKurier u przewoźników. Po wyborze opcji najkorzystniejszej pod względem ceny czy terminu dostawy wystarczy wypełnić krótki formularz nadania paczki online w serwisie AlleKurier, opłacić zamówienie, zapakować sanki, przekazać je kurierowi i gotowe.

By wysyłka sanek kurierem przebiegła jeszcze wygodniej, można we wspomnianym formularzu zaznaczyć opcję: Zamawiam kuriera po odbiór przesyłki, a wówczas nie musimy nigdzie z przyciężką paczką biegać. Przedstawiciel firmy kurierskiej zjawi się po wysyłane sanki we wskazanym w formularzu miejscu i czasie.

jak tanio wysłać sanki z allekurierem

Jak zapakować sanki do wysyłki?

Sanki można owinąć starannie folią bąbelkową, by zabezpieczyć je przed uszkodzeniem i zapakować w duży i naprawdę mocny karton z grubej (wielowarstwowej) tektury. Należy wówczas pamiętać o porządnym oklejeniu pudła taśmą i ewentualnym wzmocnieniu taśmą wszystkich jego krawędzi oraz unieruchomieniu sanek we wnętrzu kartonu.

Przydatne do tego celu mogą być np. styropian, gąbka czy specjalne wypełniacze. Jeśli zdecydujemy się wysłać sanki bez pudła, należy je szczelnie i starannie owinąć folią stretch i bąbelkową (najlepiej kilkoma warstwami), a wcześniej obłożyć kartonem wszystkie odstające i ostre elementy konstrukcji sanek.

Mogłyby one w przypadku złego zabezpieczenia uszkodzić inne paczki w transporcie lub zranić pracownika firmy przewozowej bądź odbiorcę paczki, dlatego warto naprawdę przyłożyć się do ich precyzyjnego i trwałego osłonięcia.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto