Jak wysłać opony kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać opony kurierem?

Jak wysłać opony kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki zawierającej opony

Jeżeli chcesz wysłać opony za pomocą kuriera musisz wiedzieć, że pierwszy krok to wycena przesyłki. Najlepiej, gdy bezpośrednio udasz się na stronę AlleKurier.pl i tam wypełnisz prosty formularz. Dzięki temu, że poświęcisz na to kilka minut, pokażą Ci się najlepsze oferty firm kurierskich, które pozwolą Ci na wybranie najatrakcyjniejszej opcji. Wystarczy, że podasz niezbędne informacje o swojej paczce. Nawet, gdy robisz to po raz pierwszy nie powinno zająć to więcej niż kilka minut. Na początku należy podać dokładne wymiary paczki, w którą zapakowana jest opona. Ważne jest, aby rzetelnie wymierzyć i zważyć nadawaną przesyłkę, a potem wprowadzić odpowiednie wartości do naszego formularza. Kolejnym krokiem jest przejście do etapu wyceny przesyłki. W tym celu należy kliknąć "wyceń przesyłkę".

Wybór korporacji kurierskiej

Następnie ukaże Ci się wiele ofert, przez co zobaczysz kilka firm kurierskich i będziesz mógł wybrać najlepszą. Jeśli już dokonasz wyboru firmy kurierskiej, która spełnia Twoje oczekiwania, musisz potwierdzić swój wybór. Wystarczy kliknąć przycisk „wybieram" przy opcji, która Ci się najbardziej spodobała.


formularz wyceny paczki z oponami

Wypełnij formularz aby wysłać opony kurierem

Teraz czas na uzupełnienie najważniejszych danych dotyczących nadawcy i odbiorcy. To właśnie dzięki nim wysłanie Twojej paczki z oponą będzie możliwe. Pamiętaj też, że wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką jest niezbędne, aby nadać paczkę.

W tym etapie trzeba uzupełnić dane nadawcy. Sprawdź czy wszystkie wpisane przez Ciebie informacje są poprawne. Pamiętaj, że absolutnie konieczne jest podanie imienia oraz nazwiska nadawcy, dokładnego adresu zamieszkania bądź innego, pod który ma przyjechać zamówiony kurier w celu odbioru paczki. Ważne jest także podanie adresu e-mail i numer telefonu, aby kurier mógł się bez problemu skontaktować w razie takiej potrzeby. Wybierz też dzień oraz przedział godzin, które najbardziej Ci pasują na odbiór przesyłki pod wskazanym adresem. Musisz jednak pamiętać, że zaznaczony termin oraz czas jest jednak orientacyjny. Czasem zdarzają się opóźnienia, na które AlleKurier nie ma wpływu.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z oponami

Jeśli z jakiś przyczyn nie chcesz zamawiać kuriera do domu lub pod wybrany adres możesz też samodzielne dostarczyć swoją przesyłkę z oponą do oddziału firmy kurierskiej.

Po prawidłowym wypełnieniu danych dotyczących nadawcy, musisz zrobić to samo z danymi odbiorcy. Co prawda akurat w przypadku osoby, która będzie odbierała przesyłkę umieszczenie adresu e-mail i numeru telefonu nie jest absolutną koniecznością, ale jeśli tego nie zrobisz mogą wystąpić niepotrzebne trudności z dostarczeniem paczki.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z oponami

AlleKurier radzi: Możesz też skopiować dane odbiory i bez przepisywania wkleić je w miejsce "Szybkie wprowadzanie".


formularz szybkiego wprowadzania danych do przesyłki z oponami

Teraz czas na etap, w którym dokonujesz wyboru na jaką osobę chcesz utworzyć swoje konto w serwisie AlleKurier. Może być to na przykład nadawca, odbiorca lub nawet firma – w ostatnim przypadku ważne jest podanie dodatkowo numeru NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto opony

Tam, gdzie widzisz rubrykę  „Opisz przedmiot wysyłki" należy napisać co znajduje się w paczce, którą chcesz wysłać. Wpisz w to miejsce: „Opona”. Warto w tym miejscu zapoznać się z listą przedmiotów, których nie wolno przewozić za pomocą kuriera.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z oponami

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Jak zapakować opony?

Jeśli chcesz nadać oponę do wysyłki musisz najpierw zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Są dwie opcje nadania takiej paczki. Pierwsza z nich to wysyłka standardowa. Opona wraz z felgą (maksymalnie 18 cali) należy odpowiednio zabezpieczyć i umieścić w kartonowym regularnym pudełku. Jeśli chcemy jednak nadać oponę przy pomocy przesyłki niestandardowej musi być ona również odpowiednio zabezpieczona, a także owinięta w folię strech. Przydatne może być też osłonięcie felg arkuszami tektury, a dopiero później szczelne zafoliowane.

AlleKurier stworzył specjalną instrukcję pakowania opon, gdzie znajdują się szczegółowe informacje, które mogą okazać się przydatne: Jak zapakować koło, oponę, felgę..

Opłać przesyłkę i zaczekaj na kuriera

Ostatnie kroki to zapoznanie się z treścią naszego regulaminu oraz polityką prywatności oraz wydrukowanie listu przewozowego i umieszczenie go na przesyłce oraz opłacenie usługi kurierskiej, która została zamówiona.


zatwiedź regulaminy i wyślij opony
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami