Jak wysłać opony kurierem?

Prawidłowa wysyłka opon kurierem to proces, który trzeba odpowiednio poznać i zaplanować. Liczy się odpowiednie zapakowanie, przygotowanie i oznakowanie takiej przesyłki. Takie paczki zalicza się do niestandardowych, a więc ich cena rośnie. Aby uniknąć za wysokich kosztów należy poznać wytyczne od każdej firmy kurierskiej. Dzięki temu nie naliczą się dodatkowe opłaty, a wysyłka opon będzie najbardziej opłacalna. Jak wysłać kurierem opony? Oto nasz poradnik krok po kroku!

Wybór korporacji kurierskiej - jakim kurierem wysłać opony?

Opony można wysłać jedną z wielu firm kurierskich dostępnych na terenie Polski. W AlleKurier znajdziesz najlepszych przewoźników! Kuriera po odbiór opon wybierzesz w momencie wpisania parametrów do naszego formularza. Jeśli już dokonasz wyboru firmy kurierskiej, która spełnia Twoje oczekiwania, musisz potwierdzić swój wybór. Wystarczy kliknąć przycisk „wybieram" przy opcji, która Ci się najbardziej spodobała.

pakowanie opon do wysyłki

Wysyłka opon kurierem UPS

W zależności od danych firm kurierskich, pakowanie opon jest zupełnie inne. Najpierw sprawdźmy jak zapakować opony w UPS. Potrzebna nam będzie taśma samoprzylepna. Należy owinąć nią oponę. Następnie od strony bieżnika, na taśmie umieszczamy etykietę adresować. Do przygotowania opony będzie nam jeszcze potrzebna taśma przezroczysta, którą zabezpieczymy list przewozowy.

Jak wysłać opony kurierem DHL?

Kurierem DHL możemy wysłać opony o średnicy do 60 cm. Ich waga nie może przekraczać 31,5 kg (bez felg). Wysyłanie opon DHL może odbyć się na kilka sposobów. Pierwszy z nich jest taki, jak w przypadku UPS. Używamy więc taśmy samoprzylepnej, etykiety adresowej i taśmy przezroczystej. Drugi sposób to przygotowanie do wysyłki opon zapakowanych w karton. Należy owinąć je pojedynczym arkuszem kartonu lub okrągłymi pokrywami kartonowymi. Całość zabezpiecza się taśmą tak, aby opony nie mogły się wysunąć. Następnie w widocznym miejscu o dużej powierzchni naklejamy etykietę. Kolejny sposób jak zapakować opony, to wykorzystać folię strecz. Możemy wtedy zapakować więcej niż jedną oponę jednocześnie, ale nie więcej niż dwie. Owijamy je folią strecz tak, aby były dobrze zabezpieczone podczas transportu. Na górze umieszczamy etykietę zwrotną. W ostatniej metodzie pakowania opon wykorzystuje się taśmę polipropylenową. Można tak zapakować dwie opony. Łączymy je za pomocą taśmy w minimum trzech miejscach. Następnie dodatkowo owijamy dość szeroki pas taśmą samoprzylepną i umieszczamy na nim list przewozowy.

wysyłanie opon kurierem dhl

Źródło: dhl.com

Wysyłka opon kurierem DPD

Kurier DPD dopuszcza do wysyłki opony, których średnica wynosi max. 80 cm. W tym przypadku możemy wysłać tylko paczki pakowane pojedynczo. DPD bardzo ściśle tego przestrzega i dopuszcza jedną formę pakowania. Należy przygotować opony do transportu przy użyciu taśmy samoprzylepnej. Wszystko odbywa się tak samo jak w przypadku UPS. W przypadku DPD etykieta ma być naklejona na bieżnik opony, oczywiście owinięty warstwą taśmy. Kod kreskowy powinien być widoczny na rancie. DPD podkreśla, że ważne jest, aby opona opakowana były równo. Tak, aby etykieta z kodem nie były pofalowane! Nadawane kurierem DPD opony, które będą zapakowane inaczej nie zostaną wysłane przez przewoźnika.

wysyłanie opon kurierem dpd

Źródło: dpd.com

Wysyłka opon kurierem Fedex

Wysyłanie opony kurierem Fedex jest dość prosta. Możemy skorzystać z dwóch różnych opcji. Co ciekawe, do przygotowania opon nie można wykorzystać tylko folii samoprzylepnej. Możemy postawić na sposób z kartonem i taśmą polipropylenową lub folią strecz. Dozwolone jest, aby pakować opony w parze. Ważne jest tylko, żeby były one równo i mocno zapakowane. Inaczej przesyłki mogą zablokować się w sorterze. Dopuszczalny rozmiar opony to 17 cali uwzględniając, że zewnętrzna średnica nie jest większa niż 70 cm. Pakować możemy do maksymalnie 35 kg.

wysyłanie opon kurierem fedex

Źródło: fedex.com

Wysyłka opon kurierem InPost

W tym przypadku możemy skorzystać z taśmy samoprzylepnej lub folii strecz. Opony mogą być pakowane pojedynczo lub parami. Jednak waga przesyłki nie może przekraczać wagi 30 kg. W przypadku tego kuriera, opony powinny być pokryte odpowiednim tworzywem pakunkowym. Jeśli paczka zawiera parę artykułów, to muszą być one mocno ze sobą połączone, uniemożliwiając ich rozdzielenie się. Możemy takie przygotować do transportu opony z felgami. Wtedy przesyłkę dzieli się pojedynczo. Opona może mieć wtedy do 20 cali.

Najtańszy kurier - transport opon

Z pewnością ważne jest, z której firmy najlepiej skorzystać. Najtańszy kurier jest zależny przede wszystkim od kilku czynników:

  • rozmiaru opon
  • wagi opon
  • sposobu pakowania

Nie z każdego kuriera możemy skorzystać. Trzeba wziąć pod uwagę dopuszczalne normy dla danej formy transportu. Przesyłkę trzeba też odpowiednio przygotować. Często pakowane w parze opony są liczone jako niestandardowe. Paczkę można wycenić z pomocą brokera kurierów. Wtedy łatwo znajdziemy najtańszą cenę dla naszej przesyłki.

jak wysłać opony kurierem

Ile kosztuje transport opon kurierem?

Koszt wysyłki opon jest różny. Dlatego najlepiej jest indywidualnie wycenić i nadać przesyłkę. W serwisie porównującym ceny łatwo sprawdzimy, ile zapłacimy w danym miejscu. Najlepiej nadać paczkę u najtańszego kuriera. Jest on zarówno sprawdzony, jak i najbardziej opłacalny. Firmy oferują różne ciekawe oferty, dlatego warto sprawdzać różne dostępne opcje. Najczęściej najbardziej opłaca się, aby przesyłka zawierała pojedyncze opony, które są zapakowane przy użyciu taśmy samoprzylepnej. Jednak wszystko zależy od wybranej firmy kurierskiej. Aby nie przepłacać za transport, koniecznie sprawdź obowiązujące normy!

Jak wysłać opony kurierem na palecie?

Dobrym sposobem na wysłanie opon jest skorzystanie z opcji wysyłki paletowej. To ciekawa alternatywa dla standardowych przesyłek. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy wysyłaniu opon, które nie wpisują się w wytyczne żadnych firm do paczek kurierskich. Co ciekawe, wysyłka na palecie może okazać się dużo korzystniejsza od pakowania opon pojedynczo. Warto więc sprawdzić w serwisie opcje paletowe!

Jak wysłać inne przedmioty kurierem? Wszystkie wskazówki znajdziesz w przygotowanych przez nas poradnikach!

Wycena przesyłki zawierającej opony

Jeżeli chcesz wysłać opony za pomocą kuriera musisz wiedzieć, że pierwszy krok to wycena przesyłki. Najlepiej, gdy bezpośrednio udasz się na stronę AlleKurier.pl i tam wypełnisz prosty formularz. Dzięki temu, że poświęcisz na to kilka minut, pokażą Ci się najlepsze oferty firm kurierskich, które pozwolą Ci na wybranie najatrakcyjniejszej opcji. Wystarczy, że podasz niezbędne informacje o swojej paczce. Nawet, gdy robisz to po raz pierwszy nie powinno zająć to więcej niż kilka minut. Na początku należy podać dokładne wymiary paczki, w którą zapakowana jest opona. Ważne jest, aby rzetelnie wymierzyć i zważyć nadawaną przesyłkę, a potem wprowadzić odpowiednie wartości do naszego formularza. Kolejnym krokiem jest przejście do etapu wyceny przesyłki. W tym celu należy kliknąć "wyceń przesyłkę".

wysyłka opon kurierem - jak to zrobić?

Wypełnij formularz aby wysłać opony kurierem

Teraz czas na uzupełnienie najważniejszych danych dotyczących nadawcy i odbiorcy. To właśnie dzięki nim wysłanie Twojej paczki z oponą będzie możliwe. Pamiętaj też, że wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką jest niezbędne, aby nadać paczkę.

W tym etapie trzeba uzupełnić dane nadawcy. Sprawdź czy wszystkie wpisane przez Ciebie informacje są poprawne. Pamiętaj, że absolutnie konieczne jest podanie imienia oraz nazwiska nadawcy, dokładnego adresu zamieszkania bądź innego, pod który ma przyjechać zamówiony kurier w celu odbioru paczki. Ważne jest także podanie adresu e-mail i numer telefonu, aby kurier mógł się bez problemu skontaktować w razie takiej potrzeby. Wybierz też dzień oraz przedział godzin, które najbardziej Ci pasują na odbiór przesyłki pod wskazanym adresem. Musisz jednak pamiętać, że zaznaczony termin oraz czas jest jednak orientacyjny. Jeśli z jakiś przyczyn nie chcesz zamawiać kuriera do domu lub pod wybrany adres możesz też samodzielne dostarczyć swoją przesyłkę z oponą do oddziału firmy kurierskiej. Po prawidłowym wypełnieniu danych dotyczących nadawcy, musisz zrobić to samo z danymi odbiorcy.

AlleKurier radzi: Możesz też skopiować dane odbiory i bez przepisywania wkleić je w miejsce "Szybkie wprowadzanie".

Dokonaj wyboru na jaką osobę chcesz utworzyć swoje konto w serwisie AlleKurier. Może być to na przykład nadawca, odbiorca lub nawet firma – w ostatnim przypadku ważne jest podanie dodatkowo numeru NIP. Tam, gdzie widzisz rubrykę „Opisz przedmiot wysyłki" należy napisać co znajduje się w paczce, którą chcesz wysłać. Wpisz w to miejsce: „Opona”. Warto w tym miejscu zapoznać się z listą przedmiotów, których nie wolno przewozić za pomocą kuriera. Z naszego poradnika dowiesz się również, w jaki sposób określić czy jest to przesyłka niestandardowa czy standardowa.

Jak zapakować opony?

Jeśli chcesz nadać oponę do wysyłki musisz najpierw zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Są dwie opcje nadania takiej paczki. Pierwsza z nich to wysyłka standardowa. Opona wraz z felgą (maksymalnie 18 cali) należy odpowiednio zabezpieczyć i umieścić w kartonowym regularnym pudełku. Jeśli chcemy jednak nadać oponę przy pomocy przesyłki niestandardowej musi być ona również odpowiednio zabezpieczona, a także owinięta w folię strech. Przydatne może być też osłonięcie felg arkuszami tektury, a dopiero później szczelne zafoliowane. Ostatnie kroki to zapoznanie się z treścią naszego regulaminu oraz polityką prywatności oraz wydrukowanie listu przewozowego i umieszczenie go na przesyłce oraz opłacenie usługi kurierskiej, która została zamówiona. AlleKurier stworzył specjalną instrukcję pakowania opon, gdzie znajdują się szczegółowe informacje, które mogą okazać się przydatne: Jak zapakować koło, oponę, felgę.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto