Jak wysłać rower kurierem?


Jak wysłać rower kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać rower kurierem?

Każdy zapalony rowerzysta wie, że aby czerpać maksymalną przyjemność z tego sportu, trzeba zainwestować w odpowiedni jednoślad. Na rynku co rusz pojawiają się nowe modele rowerów, szczególnie warte uwagi. A co zrobić ze starym rowerem po zakupie nowego? Cóż, jeśli wciąż jest w dobrym stanie, doskonałym pomysłem jest wystawienie go na portalu aukcyjnym. W ten sposób można odzyskać choć część środków zainwestowanych w jego zakup. Aby wysłać rower kurierem, trzeba wiedzieć, w jaki sposób najlepiej go zapakować, by bezpiecznie dotarł na miejsce. Warto także zorientować się, ile taka usługa może kosztować. Przygotowaliśmy specjalny poradnik o tym, jak zapakować rower do wysyłki - sprawdź go koniecznie!

formularz wyceny przesyłki z rowerem

Jak wysłać rower kurierem?

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to na sprzedającym ciąży obowiązek odpowiedniego przygotowania roweru do wysyłki. Nie można jedynie owinąć go w kartony i liczyć na to, że w nienaruszonym stanie dotrze do odbiorcy. Rower powinien zostać zapakowany w trwały i mocny karton o odpowiednich wymiarach. Niektóre jego części trzeba rozkręcić i właściwie zabezpieczyć na czas transportu.

Osoby, które zastanawiają się, jak wysłać rower kurierem, powinny pamiętać o tym, że firmy kurierskie mają ustalone maksymalne wymiary paczek, jakie przyjmują do transportu. Przykładowo, w jednej z najpopularniejszych usług kurierskich w kraju zastrzeżone jest, że zsumowane wymiary paczki - to jest jej długość, szerokość i wysokość - nie mogą przekraczać trzech metrów.

Wysyłka roweru kurierem nie jest skomplikowanym zagadnieniem, o ile wie się, w jaki sposób go zapakować. najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w oryginalnym kartonie producenta. Im większe będzie opakowanie, tym więcej zapłacimy za wysyłkę. Na szczęście nadając paczkę za pośrednictwem naszej strony, nie musisz martwić się kosztami - możesz liczyć na ceny nawet 70% niższe, niż w przypadku wysyłki roweru za pośrednictwem stron firm kurierskich.

Najważniejszym kryterium, jeśli chodzi o karton, w jaki zostanie zapakowany rower, jest jego wytrzymałość. Nie ma znaczenia, czy będzie to karton po telewizorze, czy też po meblach - powinien być maksymalnie gruby i sztywny. Nie powinien być w żaden sposób uszkodzony.

formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania roweru

Wysyłka roweru kurierem - jak przygotować rower?

Aby było możliwe wygodne umieszczenie roweru w wybranym kartonie, najlepiej jest go wcześniej rozkręcić. Łatwo i szybko można to zrobić przy pomocy klucza imbusowego o odpowiedniej wielkości. Do odkręcenia pedałów najlepszy okaże się klucz nastawny. Żadna z części roweru nie powinna ostawać na bok podczas przesyłko, bowiem w ten sposób łatwo mogłaby ulec uszkodzeniu. Dlatego jeśli chodzi o kierownicę, można maksymalnie ją poluzować, by dała się umieścić wzdłuż ramy roweru. Pedały i przednie koło powinno się odkręcić i przymocować stabilnie do ramy.

Podobnie można postąpić z tylnym kołem. Dobrym pomysłem jest lekkie spuszczenie powietrza z opon, by nie zostały one przebite bądź uszkodzone przez ewentualne ostre elementy. Odkręcone elementy dobrze jest zabezpieczyć, owijając je streczem bądź folią bąbelkową. Małe elementy, takie jak śrubko pozostałe po demontażu części, można umieścić w osobnym woreczku i także dołączyć go do zawartości paczki.

Umieszczając poszczególne elementy w kartonie, trzeba zadbać o to, by nie przemieszczały się swobodnie. Można przymocować je do ramy roweru przy pomocy taśmy klejącej, streczu czy też opasek zaciskowych. Puste przestrzenie we wnętrzu przesyłki należy wypełnić papierem bądź folią, by zabezpieczyć zawartość przed przemieszczaniem w czasie transportu.

Jak wysłać inne rzeczy kurierem? Zobacz pozostałe poradniki od AlleKurier!

różnice między przesyłką standardową a niestandardową z rowerem

Wysyłka roweru kurierem - ile kosztuje?

Trzeba mieć świadomość tego, że koszt przesyłki w dużej mierze uzależniony jest od rozmiarów paczki oraz wybranej opcji transportu. Korzystając z naszej strony, możesz mieć pewność, że wyślesz swój rower w wybrane miejsce szybko i, co najważniejsze, tanio! Możesz liczyć nawet na siedemdziesięcioprocentową oszczędność w porównaniu z zamawianiem przesyłki bezpośrednio na stronie firm kurierskich. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo przy najniższych na rynku cenach, dlatego wyślij swój rower z nami.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.