Jak wysłać rower kurierem?

Każdy zapalony rowerzysta wie, że aby czerpać maksymalną przyjemność z tego sportu, trzeba zainwestować w odpowiedni jednoślad. Na rynku co rusz pojawiają się nowe modele rowerów, szczególnie warte uwagi. A co zrobić ze starym rowerem po zakupie nowego? Cóż, jeśli wciąż jest w dobrym stanie, doskonałym pomysłem jest wystawienie go na portalu aukcyjnym. W ten sposób można odzyskać choć część środków zainwestowanych w jego zakup. Pojawia się wtedy pytanie, jak wysłać rower kurierem. Aby nadać rower kurierem, trzeba wiedzieć, w jaki sposób najlepiej go zapakować, by bezpiecznie dotarł na miejsce. Warto także zorientować się, ile taka usługa może kosztować.

Jak wysłać rower kurierem - dowiedz się z naszego filmiku lub zapoznaj się instrukcją znajdującą się poniżej.

Jak wysłać rower kurierem?

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to na sprzedającym ciąży obowiązek odpowiedniego przygotowania roweru do wysyłki. Nie można jedynie owinąć go w kartony i liczyć na to, że w nienaruszonym stanie dotrze do odbiorcy. Rower powinien zostać zapakowany w trwały i mocny karton o odpowiednich wymiarach. Niektóre jego części trzeba rozkręcić i właściwie zabezpieczyć na czas transportu.

Osoby, które zastanawiają się, jak wysłać rower kurierem, powinny pamiętać o tym, że firmy kurierskie mają ustalone maksymalne wymiary paczek, jakie przyjmują do transportu. Przykładowo, w jednej z najpopularniejszych usług kurierskich w kraju zastrzeżone jest, że zsumowane wymiary paczki - to jest jej długość, szerokość i wysokość - nie mogą przekraczać trzech metrów.

Jak wysłać rower kurierem?

Wysyłka roweru kurierem nie jest skomplikowanym zagadnieniem, o ile wie się, w jaki sposób go zapakować. najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w oryginalnym kartonie producenta. Im większe będzie opakowanie, tym więcej zapłacimy za wysyłkę. Na szczęście nadając paczkę za pośrednictwem AlleKuriera, nie musisz martwić się kosztami - możesz liczyć na ceny nawet 70% niższe, niż w przypadku wysyłki roweru za pośrednictwem stron firm kurierskich.

Jak zapakować rower - przygotowanie roweru do wysyłki

jak zapakować rower

Czyszczenie

Jeśli rower, który ma zostać wysłany jest brudny, to pierwszym etapem przed przystąpieniem do zapakowania roweru do wysyłki jest jego dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie. Rower należy dokładnie umyć, pamiętając o wszelkich zakamarkach gdzie gromadzi się najwięcej brudu, jak np. kaseta czy przerzutki. W przypadku mocno zabrudzonego roweru dobrym wyjściem jest zabranie go do myjni bezdotykowej i używając wody z detergentem umycie go pod wysokim ciśnieniem. Następnie przy pomocy miękkiej ściereczki dokładnie czyścimy wszelkie wymagające tego miejsca.

Demontaż roweru

Aby móc wysłać rower kurierem, konieczny jest demontaż niektórych jego elementów by całość wraz z kartonem nie przekraczała maksymalnych dopuszczalnych przez firmy kurierskie wymiarów. Przykładowo w serwisie kurierskim AlleKurier.pl maksymalna waga przesyłki to 70 kg a długość + 2 x (szerokość + wysokość) nie może przekroczyć 320 cm. W tym celu należy odkręcić przednie koło, zabezpieczając widelec tak, by nie przebił kartonu. Koło przy pomocy np. opasek elektrycznych mocujemy do ramy. W ten sposób jesteśmy wstanie istotnie zmniejszyć długość przesyłki. Jeśli będzie konieczne, można także odkręcić tylne koło i przymocować je do ramy. By zmniejszyć szerokość przesyłki należy odkręcić pedała i przykręcić je po drugiej stronie ramion korby lub umieścić wewnątrz przesyłki. Kierownicę należy odkręcić i przymocować np. do górnej rury ramy. Demontujemy również siodło wraz ze sztycą podsiodłową i po owinięciu np. w folię pęcherzykową wkładamy do kartonu z rowerem. Wszelkie akcesoria jak np. oświetlenie, dzwonek, zapasowe dętki itp. zabezpieczamy np. folią i razem umieszczamy w foliowej torebce bądź małym kartoniku, który wkładamy do kartonu z rowerem.

Przednie koło należy odkręcić i przymocować do ramy za pomocą opasek elektrycznych.

jak zapakować rower - demontaż
jak spakować rower do wysyłki
przygotowanie roweru do wysyłki
nadanie roweru kurierem
jak wysłać rower kurierem
pakowanie roweru do wysyłki

Po odkręceniu koła należy zabezpieczyć widelec a w przypadku roweru z hamulcami tarczowymi między szczęki hamulca należy włożyć specjalną blokadę.

demontaż koła
jak zdemontować koło do wysyłki

Pedała należy odkręcić przykręcając je po drugiej stronie ramion korby lub zapakować oddzielnie.

odkręcanie pedałów roweru
jak przygotować rower do wysyłki
wysyłka roweru kurierem

Kierownicę należy odkręcić i przymocować do ramy.

demontaż kierownicy roweru
jak zdemontować kierownicę roweru
wysyłka roweru
jak zapakować rower do wysyłki kurierem
demontaż kierownicy

Siodło wraz ze sztycą odkręcamy i po zabezpieczeniu folią lub pianką umieszczamy w kartonie z rowerem.

demontaż siodełka roweru
demontaż siodła roweru
jak zdemontować siodełko w rowerze

Tak przygotowany rower umieszczamy wraz z dodatkowymi akcesoriami w kartonie.

pakowanie roweru do kartonu
jak zapakować rower do kartonu
pakowanie roweru

Zabezpieczenie roweru przed wysyłką

Wszelkie delikatne bądź wrażliwe na zarysowania elementy należy zabezpieczyć poprzez owinięcie ich np. folią pęcherzykową lub kartonem. Akcesoria i zdemontowane drobne elementy dobrze jest zapakować razem, by nie zgubiły się w trakcie wysyłki. Umieszczając poszczególne elementy w kartonie, trzeba zadbać o to, by nie przemieszczały się swobodnie. Można przymocować je do ramy roweru przy pomocy taśmy klejącej, streczu czy też opasek zaciskowych. Puste przestrzenie we wnętrzu przesyłki należy wypełnić papierem bądź folią, by zabezpieczyć zawartość przed przemieszczaniem w czasie transportu.

zabezpieczenie roweru przed wysyłką

W co zapakować rower do wysyłki?

Jak zapakować rower do wysyłki? Rower musi być zapakowany w sztywny karton o równych bokach (prostopadłościan). Zdobycie takiego kartonu powinno być stosunkowo łatwe w miejscowościach, w których znajdują się sklepy rowerowe. Wystarczy odwiedzić taki sklep i poprosić o niepotrzebny już karton. W przypadku innej metody pakowania (np. owinięcie folią strecz lub kartonem) przesyłka nie zostanie przyjęta do przewozu. W przypadku nie odebrania przesyłki z powodu nieodpowiedniego zapakowania, nadawca zostanie obciążony kosztami pustego podjazdu kuriera (dotyczy DPD Polska).

w co zapakować rower do wysyłki

Wysyłka roweru kurierem

Mając tak przygotowaną przesyłkę pozostaje już tylko zamówić kuriera, np. poprzez serwis kurierski AlleKurier.pl. Pracownik firmy kurierskiej przyjedzie po odbiór przesyłki i dostarczy ją pod wskazany adres.

Wysyłka roweru kurierem - ile kosztuje?

Trzeba mieć świadomość tego, że koszt przesyłki w dużej mierze uzależniony jest od rozmiarów paczki oraz wybranej opcji transportu. Korzystając z naszej strony, możesz mieć pewność, że wyślesz swój rower w wybrane miejsce szybko i, co najważniejsze, tanio! Możesz liczyć nawet na siedemdziesięcioprocentową oszczędność w porównaniu z zamawianiem przesyłki bezpośrednio na stronie firm kurierskich. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo przy najniższych na rynku cenach, dlatego wyślij swój rower z nami.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto