Jak wysłać rower kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać rower kurierem?

min czytania

Jak wysłać rower kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak tanio wysłać rower?

Jeżeli chcesz wysłać rower, najbardziej dogodną formą przesyłki będzie zamówienie usługi kurierskiej. Pomimo, że Twoja paczka zapewne będzie sporych rozmiarów, kurier bez problemu podejmie się przewiezienia tak dużej rzeczy. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz zacząć od wyceny przesyłki, a tę najszybciej zrobisz dzięki formularzowi, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy, że wejdziesz na stronę AlleKurier.pl i będziesz postępował zgodnie z kolejnymi krokami. One pozwolą Ci wysłać rower bez problemów. Przygotuj przesyłkę w taki sposób, aby zapewnić jej bezpieczny transport. Pamiętaj, aby wymiary paczki zgadzały się z tymi, jaką firma kurierska może przyjąć do przewozu. Aby wycena przesyłki mogła zostać wyświetlona, podaj wymiary paczki, w jaką opakowałeś rower. Potrzebna będzie jej waga, długość, szerokość i wysokość. Teraz kliknij „Wyceń przesyłkę” i zobacz, jakie oferty korporacji kurierskich zostaną Ci wyświetlone.

Jak wysłać rower kurierem?

Gdy już zdecydujesz się na jedną z opcji zaproponowanych przez firmę kurierską, naciśnij „Wybieram”. Nie musisz się spieszyć. Możesz dobrze przeanalizować każdą ofertę pod względem cenowym oraz czasem dostarczenia roweru na miejsce.


formularz wyceny przesyłki z rowerem

Jak nadać rower kurierem?

Kiedy już to zrobisz, w sekcji “Nadawca" trzeba będzie uzupełnić kilka podstawowych, koniecznych informacji. Wpisz tam wszystkie dane osoby, od której kurier ma odebrać przesyłkę z rowerem. Nie zapomnij podać imienia i nazwiska. Ważny będzie także dokładny adres, bo to właśnie tam uda się kurier, gdy będzie chciał odbierać paczkę. Napisz też w odpowiedniej rubryce adres e-mail i numer telefonu. Wybór dnia oraz przedziału godzinowego należy do Ciebie. Godzina przyjazdu kuriera jest jednak orientacyjna i trzeba mieć na uwadze, że czasem zdarza się, że ulega ona zmianie.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z rowerem

Jeśli nie chcesz zbyt długo czekać, aby to kurier przyjechał pod właściwy adres domowy, zamów odbiór przesyłki z tego miejsca, gdzie akurat przebywasz i gdzie jest Ci ją najwygodniej nadać. Możesz też zdecydować się na samodzielne przewiezienie jej do punktu przewoźnika. Stamtąd również może być nadana.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z rowerem

AlleKurier radzi: “Szybkie wprowadzanie" umożliwi Ci błyskawiczne wklejenie danych odbiorcy i zostaną one właściwie przypisane do odpowiednich pól. Gdy jednak wolisz wpisać je krok po kroku, możesz to zrobić. Uzupełnij wszystkie pola, przy których znajduje się czerwona gwiazdka, bo są one wymagane. Jednak warto podać też nadobowiązkowo adres e-mail i telefon kontaktowy nadawcy, aby łatwo było dostarczyć przesyłkę.


formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania roweru

Ty decydujesz, na kogo chcesz, aby zostało utworzone konto w naszym serwisie. Może to być nadawca, odbiorca lub inna osoba, a nawet firma. W przypadku tej ostatniej, podaj koniecznie numer NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto rower

Tam, gdzie widzisz napis “Opisz przedmiot wysyłki" musisz wpisać, co znajdzie się w zapakowanej przez Ciebie paczce. W tym przypadku jest to rower. Na przyszłość warto zapoznać się z listą przedmiotów, których przewóz za pomocą kuriera jest niemożliwy.

Określ czy Twoja przesyłka będzie klasyfikowała się do paczek standardowych, które mają regularne kształty i są opakowane w sztywny karton. W przypadku wysyłki roweru musisz pamiętać, że w serwisie kurierskim AlleKurier.pl maksymalna waga przesyłki to 70 kg a długość + 2 x (szerokość + wysokość) nie może przekroczyć 320 cm. Warto zastanowić się więc nad demontażem roweru przed wysyłką. Więcej potrzebnych informacji uzyskasz pod linkiem: https://allekurier.pl/jak-zapakowac-rower


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z rowerem

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

W sekcji usług dodatkowych znajdują się atrakcyjne opcje. Sprawdź czy któraś z nich nie jest Ci potrzebna.

Opłata za zlecenie i list przewozowy

Aby dokończyć nadawania przesyłki musisz jeszcze zaznaczyć potrzebne zgody, które wiążą się z przeczytaniem treści regulaminu i polityką prywatności. Potem pozostaje już tylko zapłacenie za zamówioną usługę przewiezienia roweru przy pomocy kuriera. Pamiętaj, że to nadawca ma mieć wydrukowany list przewozowy i powinien nakleić go na swojej przesyłce! W przeciwnym razie kurier odmówi przewozu paczki.


zatwierdź regulaminy i wyślij rower

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami