Jak wysłać pralkę kurierem?

Jeśli zastanawiasz się jak wysłać kurierem pralkę to świetnie trafiłeś. Przygotowaliśmy poradnik oraz film instruktażowy, w którym przedstawiamy krok po kroku jak wysłać pralkę kurierem. Ta czynność może się wydawać skomplikowana, ale dzięki AlleKurier.pl zrobisz to szybko i sprawnie, a przy tym nie wydasz dużo pieniędzy.

Jak wysłać pralkę kurierem?

Każdy doskonale wie, jak proste jest w dzisiejszych czasach nadanie paczki. Można to zrobić przez Internet w ciągu zaledwie kilku minut. Dotyczy to jednak paczek o niewielkich gabarytach, które nie ważą więcej niż kilka kilogramów. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak wygląda proces nadawania i wysyłania paczki w sytuacji, gdy ma się do czynienia z czymś nieco większym. Dobrym przykładem może tu być pralka, która jak się okazuje, dość często jest przewożona przez firmy kurierskie. Jak wysłać pralkę kurierem, aby bezpiecznie dotarła ona do celu?

Choć wysyłka pralki kurierem może wyglądać na naprawdę trudne i skomplikowane zadanie, to jednak sprowadza się tak naprawdę do kilku podstawowych czynności, które trzeba wykonać. Jak więc to wszystko wygląda krok po kroku?

Cały proces wysyłania pralki kurierem rozpoczyna się tak jak w przypadku innych wysyłek, czyli na stronie internetowej. Zamawianie kuriera trzeba przede wszystkim zacząć od podania swoich danych, a następnie danych osoby lub firmy, która będzie pralkę odbierała. Co bardzo ważne, pamiętać trzeba o podaniu wszystkich informacji, włącznie z numerem telefonu osoby kontaktowej.

Z uwagi na to, że będzie się tu miało do czynienia z naprawdę dużą paczką, istnieje możliwość wybrania przybliżonej pory dnia, w której kurier będzie podejmował próbę jej doręczenia. Warto więc uzgodnić to z odbiorcą.

Kolejnym krokiem jest przejście do płatności, czyli zapłacenie za realizację wysyłki pralki. Gdy to już zostanie wykonane, nie pozostaje nic innego, jak tylko wydrukować list przewozowy, który zostanie podesłany na maila, a następnie umieścić go na paczce.

Nadawca - osoba wysyłająca pralkę

Jak nadać pralkę kurierem?

Zupełnie osobnym tematem powinno być natomiast to, jak spakować paczkę, w której znajdować się będzie pralka. Ma się tu bowiem do czynienia z dość dużym, a przede wszystkim ciężkim ładunkiem, a to sprawia, że będzie on wysoce narażony na uszkodzenia podczas transportu.

Podstawową sprawą tym wypadku jest zabezpieczenie bębna pralki przy pomocy oryginalnych bolców. Chodzi o to, aby pozostał ona cały czas w jednej, stabilnej pozycji, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzenia. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie wszystkich krawędzi pralki np. tekturą lub styropianem, aby nie zostały one poobijane i zniszczone.

Na koniec warto jeszcze zabezpieczyć drzwiczki przed przypadkowym otworzeniem się, np. poprzez przymocowanie ich do obudowy sznurkiem. Gdy cała pralka będzie już w taki sposób zabezpieczona, nie pozostaje nic innego, jak tylko okręcić ją folią bąbelkową oraz folią stretch, co skutecznie ją zabezpieczy.

Potrzebujesz dowiedzieć się jak można wysłać inne przedmioty kurierem? Zobacz pozostałe poradniki z tej serii!

Jak powinna zostać wysłana pralka?

Kolejną bardzo ważną sprawą, którą koniecznie trzeba poruszyć podczas zamawiania kuriera po pralkę, jest forma wysyłki. Jak bowiem można się domyślić, pralki nie da się wysłać w standardowy dla kurierów sposób, czyli paczką. Jej waga i wymiar na to po prostu nie pozwalają. W tym wypadku niezbędne będzie zamówienie palety.

Paleta musi być przygotowana, zanim kurier pojawi się po paczkę, a także musi znajdować się ona w miejscu, w którym łatwo będzie można ją zapakować na samochód kuriera. Maksymalna waga palety to 900 kg, a największa możliwa wysokość to 180 cm. Paletę warto przygotować, zanim przejdzie się do zamawiania paczki przez Internet, ponieważ w przypadku wielu formularzy konieczne będzie podanie wymiarów przygotowanej palety.

jak wysłać pralkę kurierem

Jak wysłać najtaniej pralkę kurierem?

Ostatnią sprawą, jeśli chodzi o wysyłanie pralki kurierem, to odpowiedź na pytanie, jak zrobić to najtaniej. Jak można bowiem z łatwością zauważyć, wysyłanie takiej palety bezpośrednio przez strony dużych firm kurierskich, kosztować może nawet kilkaset złotych. Jest to więc wydatek naprawdę spory.

Zdecydowanie najlepszym miejscem do zamawiania przesyłki kurierskiej jest strona allekurier.pl. Jest to miejsce, w którym po pierwsze ma się dostęp do wszystkich firm kurierskich na rynku, a po drugie można z łatwością porównywać ich oferty. Jak to jednak wszystko przekłada się na cenę? Jak się okazuje, korzystając z tej strony, można uzyskać ceny wysyłek nawet o 70% niższe niż w przypadku bezpośredniego zamawiania na stronach firm kurierskich.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto