Jak wysłać sprzęt do ćwiczeń kurierem?

Wiele osób ma sprzęty do ćwiczeń w domu czy nawet własną siłownię. Jest to świetny sposób na bycie aktywnym fizycznie i dbanie o utrzymanie smukłej sylwetki, wzmocnienie mięśni i poprawienie kondycji. Ławki treningowe, zestawy do ćwiczeń, hantle, rowerki, bieżnie, uchwyty i drążki, steppery czy kettlebell zawsze można sprzedać, bo nawet używane nadal mają dużą wartość. Nie brakuje osób, które chętnie kupią sprzęt z drugiej ręki w przystępnej cenie. Warto wobec tego wystawić niepotrzebne już akcesoria na sprzedaż, nie brakuje przecież serwisów ogłoszeniowych typu Allegro czy OLX. Czas zastanowić się nad tym, jak wysłać sprzęty do ćwiczeń.

Jak należy dobrze zapakować sprzęt sportowy do wysyłki?

Jeśli zadba się o odpowiednie zabezpieczenie sprzętu do ćwiczeń, to można być pewnym, że nie ulegnie on żadnym uszkodzeniom w trakcie transportu. Pamiętać należy o właściwej amortyzacji przedmiotów, aby nic nie przemieszczało się w kartonie podczas przenoszenia i przewożenia paczki. Sam sprzęt musi być dobrze zabezpieczony, a wolną przestrzeń pomiędzy ścianami kartonu i wysyłanymi przedmiotami trzeba właściwie wypełnić. Można to zrobić za pomocą folii bąbelkowej, pomiętych gazet, pociętych kartonów, poduszek powietrznych, pianki polietylenowej.

Karton zawsze powinien być dopasowany do wymiarów wysyłanego przedmiotu. W przypadku sprzętu wymagającego rozkręcenia, każdy z elementów powinien zostać owinięty folią bąbelkową. Samo opakowanie musi być solidne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, najlepiej o regularnym kształcie. Jeśli przedmioty zostaną unieruchomione i zabezpieczone, to ryzyko uszkodzenia kartonu zostaje zminimalizowane, bo nic nie będzie się w nim przesuwać. Paczkę trzeba też owinąć taśmą, aby nie doszło podczas transportu do jej otwarcia.

Chcesz wysłać kurierem nie tylko sprzęt do ćwiczeń? Sprawdź jak najprościej i najlepiej wysłać inne przedmioty codziennego użytku! Niezbędne informacje znajdziesz w pozostałych poradnikach od AlleKurier!

Jak wysłać sprzęt do ćwiczeń kurierem

Jak wysłać sprzęt do ćwiczeń kurierem?

Niektóre sprzęty do ćwiczeń są stosunkowo ciężkie i duże, przez co ich wysyłka staje się problematyczna. Z AlleKurier nie trzeba jednak się tym martwić, zawsze można wysłać nawet bieżnię na palecie, wystarczy dobrze ją zabezpieczyć, a kurier z pewnością dostarczy ją pod wskazany adres, także za granicę. Należy jednak najpierw sprawdzić, czy jej wymiary nie przekraczają maksymalnych wymiarów, jakie może mieć wysyłka na palecie.

Jako że sprzęt sportowy ma zwykle duże gabaryty, to zamiast paczki warto wybrać paletę. Maksymalna waga paczki nie może przekraczać 70 kg, długości 270 cm i wielkości 320 cm. Zawsze można rozważyć wysłanie sprzętu w dwóch mniejszych paczkach, co również będzie świetną opcją, udogodnieniem zarówno dla nadawcy, jak również odbiorcy i przewoźnika. Na stronie głównej znajduje się narzędzie do wycenienia przesyłki, wystarczy podać wymiary i wagę paczki oraz miejsce doręczenia.

Serwis automatycznie wyświetli listę kurierów, którzy są w stanie dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Pozostaje tylko przejść do wypełnienia formularza nadania paczki. Trzeba podać imię i nazwisko, dokładny adres, e-mail, numer telefonu. Dotyczy to zarówno nadawcy paczki, jak i jej odbiorcy. W formularzu zaznacza się też dzień i przedział godzin, w których kurier ma przyjechać po odbiór paczki.

A jeśli potrzebujesz sprawdzić ile kosztuje wysyłka poszczególną firmą kurierską, zapoznaj się z naszym cennikiem przesyłek!

jak wysłać sprzęt do ćwiczeń kurierem

W jaki sposób nadać paczkę ze sprzętem do ćwiczeń?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zarejestrowanie się na naszej platformie, co przyspieszy wypełnianie formularza zgłoszeniowego. Wystarczy wybrać szybkie wprowadzanie danych. Jest to świetna opcja dla klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych. W formularzu należy też opisać przedmiot wysyłki, czyli zawartość paczki i jej szacowaną wartość.

Jeżeli paczka nie ma regularnego kształtu, jest oznaczona nalepkami typu „Uwaga szkło” czy „Góra, dół”, ma nierównomierny rozkład obciążenia, to należy zaznaczyć, że chce się wysłać przesyłkę niestandardową. Na koniec pozostaje zaakceptować regulaminy i opłacić wysłane zlecenie.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto