Jak wysłać walizkę kurierem?

Jak wysłać walizkę kurierem? Sprawdź to w poniższym poradniku! Informacje znajdziesz w treści lub w naszym specjalnym filmiku.

Jak wysłać walizkę kurierem?

Jeśli ktoś nie chce wozić ze sobą bagażu, to zawsze może go wysłać kurierem. Jest to ogromna wygoda i duże ułatwienie, nie trzeba martwić się o zniszczenie walizki ani jej kradzież. Ubezpieczając przesyłkę, można spać spokojnie. Zwykle wystarczy jeden dzień roboczy do tego, aby paczka dotarła do miejsca docelowego. Można też na bieżąco śledzić jej status i lokalizację, co zmniejsza ryzyko zgubienia. Trzeba tylko wiedzieć, jak wysłać kurierem walizkę, w czym nie ma jednak niczego skomplikowanego i wszystko można załatwić przez Internet. Pozostanie tylko zapakowanie walizki, czyli przygotowanie jej odbioru przez przewoźnika.

formularz wyceny walizki

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce walizki?

Za pośrednictwem firmy kurierskiej można nadać przesyłkę zawierającą walizkę z bagażem. Jest to wygodny, szybki i prosty sposób na przetransportowanie ubrań, butów, pamiątek itd. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to o sprawdzeniu, czy wysyłane rzeczy nie znajdują się przypadkiem na liście wykluczonych z transportu, przykładem będą osobiste rzeczy, dokumenty czy wartościowe przedmioty.

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin i trzeba zapoznać się z jego treścią przed nadaniem przesyłki, aby uniknąć niemiłej niespodzianki w niedalekiej przyszłości. Walizkę trzeba zapakować w karton, najlepiej będzie też owinąć ją folią streczową lub bąbelkową, co będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przesyłki mającej do pokonania wiele kilometrów.

Przechodząc przez liczne magazyny i sortownie, nietrudno o uszkodzenie przesyłki, dlatego to właśnie nadawca powinien zadbać o jej właściwe zapakowanie i zabezpieczenie przed ewentualnym zniszczeniem. Istotne jest to, aby dobrać do walizki karton w odpowiednim rozmiarze. Musi być ona solidny, mieć grube ściany. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku ciężkiego bagażu, aby nie doszło przypadkiem do uszkodzenia kartonu podczas transportu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zapakowanie walizki w nowy karton, używany i wielokrotnie klejony niezbyt się nadaje. Jeszcze większe bezpieczeństwo zagwarantuje wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie starymi gazetami, podartymi kartonami lub kawałkami styropianu.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z walizką

W jaki sposób wysłać walizkę kurierem i to bez wychodzenia z domu?

Wysyłka walizki kurierem może być banalnie łatwa i niezwykle tania, z AlleKurier jest nawet do 70% taniej niż w przypadku nadawania paczek bezpośrednio na stronach firm kurierskich. Nie ma znaczenia to, czy ktoś wysyła dwie paczki na miesiąc, czy kilka dziennie. Nasza oferta jest przeznaczona dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Będzie to spora oszczędność czasu zarówno dla osób aktywnych, jak i firm, bez zbędnych formalności. Nie trzeba zawierać żadnej umowy, wystarczy szybka i prosta rejestracja na AlleKurier, aby móc od razu nadać dowolną liczbę przesyłek w dowolnym momencie i miejscu.

Współpracujemy z wieloma przewoźnikami, dzięki czemu klienci mogą liczyć na bogatą i zróżnicowaną ofertę. Każda firma kurierska oferuje inny cennik. W celu poznania go wystarczy uzupełnić intuicyjna i prostą w obsłudze wycinarkę, co wymaga jedynie podania wymiarów i wagi przesyłki oraz kraju jej doręczenia. Kolejnym krokiem będzie wybranie jednego z wielu przewoźników, który oferuje najatrakcyjniejszą cenę, po czym można przejść do wypełnienia formularza nadania paczki.

W celu nadania przesyłki konieczne jest podanie danych teleadresowych osoby wysyłającej paczkę i osoby upoważnionej do jej odbioru. Jeśli jakieś dane zostaną wpisane nieprawidłowo, to niestety pojawi się problem z doręczeniem przesyłki, mogą wystąpić opóźnienia lub nawet zwrot do nadawcy. W formularzu podaje się imię i nazwisko obu osób, ulicę i numer, kod i miasto, e-mail, numer telefonu.

Kolejnym krokiem będzie określenie dnia i orientacyjnych godzin odebrania przesyłki przez kuriera. Walizkę można ubezpieczyć, opcja ta znajduje się w części dotyczącej usług dodatkowych. Zaznaczyć należy również to, czy przesyłka ma standardowe opakowanie. Następnym krokiem będzie odhaczenie wymaganych zgód, po czym można wysłać zlecenie. Po jego opłaceniu pozostaje wydrukowanie przesłanej etykiety adresowej i naklejenie jej na przesyłkę.

jak wysłać walizkę kurierem?

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto