Jak wysłać walizkę kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać walizkę kurierem?

min czytania

Jak wysłać walizkę kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać walizkę kurierem?

Aby wysłać paczkę z walizką za pomocą firmy kurierskiej niezbędne jest dokładne wypełnienie prostego formularza, który znajduje się w serwisie AlleKurier.pl. To prostsze, niż myślisz. Pierwszym, bardzo istotnym krokiem, który pozwoli Ci na wybór najatrakcyjniejszej oferty korporacji kurierskiej jest dokonanie jej wyceny paczki, którą chcesz nadać. Będą Ci potrzebne dane, które dotyczą Twojej

Jak nadać walizkę kurierem?

Teraz czas na dokonanie wyboru najlepszej oferty korporacji kurierskiej, która zajmie się wysyłką Twojej paczki. Wybierz tę, która Ci najbardziej odpowiada, a za pomocą przycisku “wybieram" będziesz mógł przejść do kolejnych etapów wypełniania formularza.


formularz wyceny walizki

Jak tanio wysłać walizkę?

Następnie będziesz musiał wypełniać dane dotyczące „Nadawcy". Wystarczy wpisać wszystkie potrzebne informacje o osobie, od której kurier ma odebrać przesyłkę z walizką, którą chcesz nadać. Pośród tych informacji musi znajdować się: imię i nazwisko, adres, a także adres e-mail i telefon kontaktowy. To absolutnie niezbędne dane, które musisz wpisać. Wybierz też najbardziej dogodny dzień oraz godzinę, w których kurier może pojawić się i odebrać paczkę. Terminy te są jednak dość orientacyjny i może zdarzyć się taka sytuacja, że ulegną one nieznacznej zmianie w związku z przyczynami, za które nie możemy wziąć odpowiedzialności, bo nie mamy na nie wpływu.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z walizką

AlleKurier radzi: Dla wszystkich, którym z różnych względów nie odpowiada przyjazd kuriera pod wskazany adres mamy dobrą wiadomość – aby nadać przesyłkę wcale nie trzeba oczekiwać kurierem, można samodzielnie – szybko i bezproblemowo zawieźć paczkę z walizką do punktu przewoźnika.

Po wypełnieniu niezbędnych rubryk, jeśli chodzi o dane nadawcy, czas na podobną czynność wykonaną w odniesieniu do odbiorcy. W tym przypadku adres e-mail i numer telefonu nie są niezbędne, jednak znacznie ułatwiają pracę kurierowi. Dzięki temu przesyłka ma szansę dotrzeć jeszcze szybciej na miejsce.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z walizką

Jeżeli masz możliwość skopiowania w całości danych odbiorcy/nadawcy możesz użyć opcji “szybkie wprowadzanie" i wkleić dane odpowiedniej osoby. To zaoszczędza czas, przy pełnej pewności, że odpowiednie dane znajdą się w pożądanych miejscach.


formularz szybkiego wprowadzania danych do wysyłki walizki

Nie musisz tworzyć konta w naszym serwisie w oparciu o swoje dane. Równie dobrze możesz posłużyć się wpisanymi danymi odbiorcy lub kogoś innego. Jeżeli chcesz założyć konto na firmę – pamiętaj o podaniu numeru NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto walizka

Rubryka, którą teraz powinieneś wypełnić to “Opisz przedmiot wysyłki". Napisz po prostu, co jest nadawane w paczce.

Jeśli Twoja paczka jest zapakowana w sztywny karton o równych bokach to zakwalifikuje się do przesyłek standardowych, które nie generują problemów przy przewozie. Natomiast jeśli posiada wystające elementy lub ma nieregularny kształt najczęściej znajdzie się w obrębie przesyłek niestandardowych.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z walizką

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa

Opłata za zlecenie

Osoba nadająca przesyłkę jest zobowiązana do wydrukowania listu przewozowego, bez którego zatwiedź regulaminy i wyślij walizkę

Końcowy etap to opłacenie przesyłki. Następnie można oczekiwać na kuriera, który zgłosi się w wyznaczonym terminie po odbiór paczki i zawiezie ją pod wskazany adres odpowiedniej osobie.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami