Jak wysłać telefon kurierem?

Jak wysłać telefon kurierem? Sprawdź wszystkie informacje na ten temat! Dowiesz się ich z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Kiedy w Twoich rękach pojawia się nowy smartfon, nie wahaj się wykorzystać szansy na zdobycie dodatkowej gotówki ze sprzedaży poprzedniego telefonu. Nieużywany już sprzęt elektroniczny nie musi zalegać w szafie czy szufladzie, ale może się komuś przydać, a Ty dzięki temu zyskasz ekstra środki na swoje wydatki. Do dyspozycji masz wiele platform sprzedażowych, które szybko pozwolą Ci znaleźć kupca na niepotrzebny aparat telefoniczny, a wysyłka telefonu kurierem jest dziś wyjątkowo łatwa i sprawna. Musisz tylko pamiętać o kilku detalach.

A może chcesz przekazać komuś ze znajomych swój stary aparat i zastanawiasz się jak wysłać kurierem telefon, by sprawnie i bezpiecznie dotarł do celu? W naszym tekście znajdziesz wszystkie wskazówki potrzebne przy wysyłce elektroniki paczką kurierską.

formularz wyceny telefonu

Wysyłka telefonu kurierem – o czym warto pamiętać?

Przesyłka kurierska to najlepsza metoda nadania paczki z elektroniką – kurierzy doręczają przesyłki szybko i bezpiecznie, a do tego możesz swobodnie wybierać między różnymi formami dostawy. Możesz zdecydować się na doręczenie bezpośrednio do rąk odbiorcy czy dostawę do paczkomatu, a nawet nadać telefon jako paczkę za pobraniem. Nadanie paczki kurierskiej nie oznacza ponadto już dziś konieczności biegania do punktu nadań i stania w kolejce.

Paczkę z telefonem możesz wysłać kurierem online – komfortowo, szybko i łatwo! Przy wysyłce elektroniki kurierem szczególnie ważne jest odpowiednie zapakowanie przesyłki. Sprzęt tego rodzaju jest bardzo wrażliwy i podatny na zniszczenie, lepiej więc nie ryzykować straty i zadbać o jego zabezpieczenie. Jeśli telefon nadawany przesyłką kurierską jest wyjątkowo drogi, rozważ wykupienie dodatkowej ochrony, zwłaszcza że ubezpieczenie paczki kurierskiej kosztuje często nie więcej niż kilka złotych.

zatwierdź regulaminy i wyślij telefon

Jak wysłać telefon kurierem wygodnie i tanio?

Wysyłka telefonu kurierem jest możliwa niemal w każdej znanej firmie przewozowej, ale nie wszędzie kosztuje tyle samo. Nie musisz jednak przeszukiwać wszystkich stron w Internecie i mozolnie porównywać oferty wszystkich firm kurierskich. Paczkę z elektroniką najtaniej nadasz w serwisie AlleKurier.pl. AlleKurier to doświadczony broker usług kurierskich, w którego ofercie dostępne są wszystkie liczące się firmy przewozowe z kraju i ze świata, ale nadanie paczki kosztuje nawet 70% mniej niż bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na wysyłkę telefonu kurierem na stronie AlleKurier.pl, możesz wygodnie nadać paczkę ze swoim smartfonem bez opuszczania domu! Wszystko możesz załatwić online z poziomu fotela w kilka minut. Przesyłki nadane w serwisie AlleKurier.pl doręczają najlepsze i najbardziej doświadczone firmy przewozowe, więc Twoja paczka z telefonem będzie w dobrych i fachowych rękach, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze na jej wysyłce.

Aby wysłać telefon kurierem na platformie AlleKurier.pl, wpisz na głównej stronie serwisu wymiary paczki i jej wagę, a następnie z dostępnych ofert dostawy wybierz opcję, która najbardziej Ci pasuje. Wypełnij formularz nadania paczki, opłać ją online i zanieś do wybranego punktu lub poczekaj na kuriera, który zjawi się po jej odbiór, jeśli zdecydowałeś się w formularzu na taką wygodną formę wysyłki.

Na AlleKurier może wybierać między różnymi metodami dostawy, wykupić dodatkowe usługi, np. ubezpieczenie paczki, a także wygodnie monitorować przesyłkę.

Chcesz wysłać również inne przedmioty kurierem? Przekonaj się jak to zrobić najlepiej - pomocne wskazówki odnajdziesz w naszych poradnikach!

jak wysłać telefon kurierem?

Jak zapakować telefon do wysyłki?

Wysyłka telefonu kurierem wymaga starannego zabezpieczenia zawartości paczki. Smartfon powinien być chroniony przed zgnieceniem, zarysowaniem, wstrząsami i wilgocią, dlatego koniecznie powinieneś zabezpieczyć go specjalnymi materiałami. Telefon warto szczelnie owinąć folią, najlepiej folią bąbelkową i w podobny sposób zabezpieczyć akcesoria z nim wysyłane.

Każdy element wkładany do paczki powinien być owinięty z osobna i starannie unieruchomiony w pudełku. Chodzi o to, by poszczególne akcesoria nie ocierały się o siebie, ani nie obijały się luźno o ścianki pudełka. Aby ustabilizować zawartość paczki ze smartfonem można użyć specjalnych wypełniaczy, poduszeczek z powietrzem lub zwykłego styropianu.

Warto też wiedzieć, że nie powinno się zabezpieczać przesyłki z elektroniką, owijając folią pudełko od zewnątrz, ponieważ wysyłka telefonu kurierem będzie wówczas droższa. Paczki tego rodzaju są kwalifikowane jako niestandardowe, a te wymagają dopłaty.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto