Jak wysłać telefon kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać telefon kurierem?

min czytania

Jak wysłać telefon kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać telefon kurierem?

Zamawianie kuriera nigdy jeszcze nie było tak proste. Dzięki formularzowi, który został przygotowany przez serwis AlleKurier masz szansę na nadanie swojej

Jak nadać telefon kurierem?

Po tym kroku ukażą Ci się oferty od różnych firm kurierskich. To Ty decydujesz, kogo wybierzesz. Możesz kierować się najniższą ceną lub innymi przesłankami. Ważne, abyś dokonał satysfakcjonującego wyboru, który najbardziej Ci odpowiada. Gdy już zdecydujesz się na którąś z korporacji kurierskich, naciśnij przycisk „zamawiam”.


formularz wyceny telefonu

Wypełnij formularz nadania paczki z telefonem

Teraz czas na wpisanie danych nadawcy – imienia, nazwiska, adresu do odbioru przesyłki, adresu e-mail oraz numeru telefonu. Jeśli wolisz samodzielnie przywieźć przesyłkę z telefonem do punktu kurierskiego – istnieje taka możliwość. Niemniej jednak jeśli decydujesz się na zamówienie kuriera, możesz bez problemu i bez dopłat skorzystać z tej opcji. Wymaga ona jeszcze wyboru odpowiedniego dnia i dogodnego dla Ciebie przedziału godzin, w których możesz oczekiwać na osobę chcącą odebrać Twoją paczkę. Pomimo, że jest to jedynie termin orientacyjny możesz właśnie wtedy spodziewać się kuriera.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z telefonem

Kolejną sekcją jest “Odbiorca". To właśnie w tym miejscu zobligowany jesteś do podania danych osoby, która ma otrzymać paczkę. Ważne, aby adres pod który ma zostać dostarczona przesyłka został wpisany bez błędu. Pomimo, że adres e-mail i numer telefonu kontaktowego nie są w tym przypadku warunkiem absolutnie niezbędnym, warto je zamieścić, aby przesyłka szybciej pojawiła się u odbiorcy.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z telefonem

AlleKurier stara się maksymalnie ułatwiać korzystanie z platformy z formularzem, dlatego nie musisz samodzielnie wpisywać każdej danej z osobna do pojedynczych pól. Wystarczy, że jeśli komplet danych masz zapisany w formie tekstowej i możesz je skopiować, a następnie wkleić dzięki opcji “szybkiego wprowadzania danych".


formularz szybkiego wprowadzania danych telefon

Allekurier radzi: “Opisz przedmiot wysyłki" to następne pole, które wymaga wypełnienia. Wpisz tutaj co znajdzie się w Twojej paczce. Wystarczy, że napiszesz „telefon”. Powinieneś zapoznać się też z listą produktów, które są wyłączone z przewozu. Następnym razem łatwiej Ci będzie podjąć decyzję czy dany przedmiot wysłać za pomocą przesyłki kurierskiej.

Paczka, która posiada regularne kształty i nie stanowi problemów jeśli chodzi o transport jest nazywana standardową. Zazwyczaj jest ona zapakowana w sztywny karton o równych bokach, a samo opakowanie jest kształtu prostopadłościanu. Upewnij się czy telefon, który chcesz nadać jest zapakowany odpowiednio. Nie każda korporacja kurierska uznaje przedmiot owinięty w folię strecz i może odmówić jego przewozu. Dowiedz się wiecej na temat pakowania przesyłki zawierającej telefon z naszego poradnika na temat: Jak pakować elektronikę?


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z laptopem

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Opłata za zlecenie i wydruk listu przewozowego

Teraz czas na zapoznanie się z regulaminem i kliknięcie w odpowiednie pola oznaczające go akceptację. Następnie można przejść do kliknięcia w “Wyślij zlecenie".


zatwiedź regulaminy i wyślij telefon

Tym sposobem przebrnąłeś przez niemalże wszystkie elementy formularza do nadawania paczek. Pozostaje jeszcze tylko opłacenie przesyłki. Pamiętaj, że naklejenie listu przewozowego jest absolutnie konieczne, aby kurier, który przyjedzie pod wskazany adres zechciał odebrać paczkę.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami