Jak wysłać laptopa kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać laptopa kurierem?

min czytania

Jak wysłać laptopa kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać laptop?

Jeżeli chcesz wysłać laptopa za pomocą kuriera, ważne jest, aby najpierw zadbać o najkorzystniejszą wycenę Twojej przesyłki. Na stronie AlleKurier.pl znajdziesz formularz, dzięki któremu stworzenie wyceny będzie łatwe i przyjemne. Aby to zrobić należy tylko podać parametry przesyłki, którą chcesz nadać. Bardzo istotne są takie dane jak: dokładna waga paczki oraz wszystkie trzy pozostałe wymiary – jej długość, szerokość oraz wysokość. To niezwykle istotne, aby wymiary były podane z dużą dokładnością, gdyż w przeciwnym razie możesz być narażony na niechcianą dopłatę, którą może obciążyć Cię firma kurierska.

Po podaniu wymiarów możesz także zaznaczyć dodatkową opcję związaną z ubezpieczeniem paczki. Następnie kliknij duży przycisk z napisem “wyceń przesyłkę".


formularz wyceny laptopa

Jak nadać laptop kurierem?

Ta czynność pozwoli Ci zobaczyć oferty przeróżnych firm kurierskich. Ukaże Ci się kilka opcji do wyboru. To da Ci możliwość dokonania decyzji odnośnie najbardziej atrakcyjnej oferty. Opcje mogą różnić się od siebie pod względem ceny. To Ty decydujesz, co wybierzesz. Z dostępnej listy usług, które Ci się wyświetliły wybierz tę najbardziej pasującą Twoim wymaganiom i zatwierdź za pomocą przycisku “wybieram".

Jak wysłać laptopa kurierem?

Teraz nadszedł moment wpisywania najistotniejszych danych związanych z osobą nadającą paczkę i odbiorcą. W sekcji “Nadawca" należy wprowadzić komplet danych osoby, która chcę nadać przesyłkę. Podany adres będzie tym, pod który uda się kurier w celu odbioru przygotowanego do wysyłki laptopa. Pamiętaj, że niezbędne jest podanie imienia i nazwiska. Koniecznie wypełnij też rubrykę z adresem e-mail i numerem telefonu. Aby jeszcze wygodniej zamówić przesyłkę możesz też dokonać wyboru co do przedziału godzi i dnia, kiedy to kurier będzie mógł odebrać zapakowany przedmiot. Zdarzają się przypadki, gdy orientacyjna godzina ulega opóźnieniu z przyczyn, za które AlleKurier nie może ponosić odpowiedzialności. Musisz zatem pamiętać, że czas odbioru paczki jest jedynie orientacyjny.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z laptopem

Każdy, kto nie chce zamawiać kuriera do domu lub firmy może też samodzielnie przywieźć swoją paczkę do siedziby firmy kurierskiej. Stamtąd zostanie ona nadana pod wskazany adres.

“Odbiorca" to sekcja, gdzie należy uzupełnić informacje na temat osoby, do której ma dotrzeć paczka. Potrzebne będzie imię, nazwisko, adres. Ułatwieniem dla kuriera jest też podanie adresu e-mail i numeru telefonu. Jeśli gdzieś masz skopiowane dane odbiorcy, wystarczy, że wkleisz je w miejscu o nazwie “szybkie wprowadzanie danych".


formularz szybkiego wprowadzania danych laptop

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z laptopem

Wymagane jest też założenie konta w naszym serwisie. Ułatwieniem jest fakt, że można je stworzyć na nadawcę, odbiorcę, ale jeśli masz życzenie możesz też wprowadzić dane zupełnie innej osoby albo nawet firmy. W wypadku tej ostatniej opcji, pamiętaj o konieczności wpisania numeru NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto laptop

AlleKurier radzi: Tam, gdzie znajduje się miejsce “Opisz przedmiot wysyłki" wpisz po prostu, co wysyłasz. W tym przypadku jest to laptop.

Teraz musisz wybrać czy Twoja przesyłka należy do tych standardowych czyli czy jej kształty są regularne. Urządzenia elektroniczne najlepiej transportować w opakowaniu, które jest dołączone przez producenta lub zabezpieczyć je dokładnie za pomocą folii bąbelkowej lub innego wypełniacza. Więcej istotnych informacji na temat pakowania sprzętów elektronicznych znajdziesz w specjalnie przygotowanym poradniku: Pakowanie elektroniki.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z laptopem

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Opłać zlecenie, a kurier przyjedzie odebrać Twoją paczkę

Zdecydowana większość zamówienia już za Tobą. Teraz musisz jedynie zapoznać się z regulaminami i zaakceptować wszystkie wymagane zgody. Dopiero, gdy to dokonasz będziesz mógł kliknąć przycisk “Wyślij zlecenie".


zatwiedź regulaminy i wyślij laptop

Gdy zapłacisz za swoją paczkę, musisz jeszcze nakleić list przewozowy na swoją przesyłkę. Teraz pozostaje Ci już tylko czekać na kuriera, który odbierze przesyłkę z laptopem.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami