Jak wysłać laptopa kurierem?

Jak wysłać laptopa kurierem? To proste! Dowiesz się wszystkich informacji z naszego filmiku lub znajdziesz je w poniższym artykule!

Jak wysłać laptop?

Jeżeli chcesz wysłać laptopa za pomocą kuriera, ważne jest, aby najpierw zadbać o najkorzystniejszą wycenę Twojej przesyłki kurierskiej. Na stronie AlleKurier.pl znajdziesz formularz, dzięki któremu stworzenie wyceny będzie łatwe i przyjemne.

Wysłużony laptop wcale nie musi trafić do punktu zbierającego elektrośmieci. Sprzęt, który dla Ciebie może nie mieć żadnej wartości, w wielu przypadkach może okazać się przydatny innej osobie. Warto wykorzystać moment zakupu nowego komputera i zdobyć dodatkową gotówkę ze sprzedaży starego laptopa, zwłaszcza że portali, na których łatwo znaleźć zainteresowanego kupnem, nie brakuje. Kiedy już dobijesz z jakimś targu, musisz jeszcze zadbać o to, by sprzedawany sprzęt szybko i w dobrym stanie dotarł do swojego nowego właściciela. Jak wysłać laptopa tanio, bezpiecznie i bez narażenia go na uszkodzenie?

Wysyłka laptopa - jak nadać laptop kurierem?

Wysyłka elektroniki wymaga nieco więcej dbałości niż wysyłka paczek z odzieżą, zabawkami czy nawet książkami. Sprzęty elektroniczne takie jak laptop są niezwykle delikatne i wrażliwe, więc podczas transportu i przeładowywania przesyłki paczka z laptopem jest szczególnie narażona na zniszczenie czy uszkodzenie. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś już, jak wysłać laptopa – pocztą czy kurierem – kluczowe znaczenie będzie miało więc zabezpieczenie zawartości paczki, a więc prawidłowe zapakowanie laptopa. Ponieważ nawet używany laptop jest zazwyczaj wart więcej niż kilka złotych, warto zastanowić się również nad dodatkową ochroną paczki, tym bardziej że nie jest to zwykle duży wydatek.

Ubezpieczenie przesyłki nigdy nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc zrekompensować ewentualne straty. Jeśli zależy Ci na szybkiej i bezpiecznej dostawie, najlepszym rozwiązaniem będzie wysyłka laptopa kurierem.

jak wysłać laptopa kurierem

Jak wysłać laptopa kurierem?

Jeśli masz dużo na głowie, nie chcesz tracić czasu na stanie w kolejkach i nie chcesz przepłacić za nadanie paczki z laptopem, możesz tanio, szybko i bez wychodzenia z domu nadać swoją paczkę przez portal AlleKurier.pl. AlleKurier to doświadczony i profesjonalny broker usług kurierskich, u którego można znaleźć oferty wszystkich renomowanych firm przewozowych, ale za nadanie paczki zapłacić nawet 70% mniej niż bezpośrednio na stronie kuriera. Niezależnie, gdzie i jak zdecydujesz się nadać przesyłkę z laptopem, zadbaj o to, by w zleceniu, np. formularzu zamówienia kuriera, znalazły się prawidłowe dane nadawcy i odbiorcy, a etykieta adresowa (list przewozowy) była czytelna i umieszczona w widocznym miejscu.

Zapobiegniesz w ten sposób nie tylko zagubieniu przesyłki, ale i potencjalnym opóźnieniom w doręczeniu paczki, a także nie narazisz paczki z tak delikatną zawartością na niepotrzebnie długą i czasem ryzykowną podróż.

Jak zapakować laptopa do wysyłki kurierem?

Pakowanie laptopa do wysyłki rozpocznij od doboru odpowiedniego pudełka. Powinno ono być nieco większe od samego sprzętu, by bez trudu zmieścił się w nim laptop zabezpieczony dodatkowymi materiałami i ewentualne akcesoria wysyłane razem z nim. Pudełko na laptopa nie powinno jednak być zbyt duże – sprzęt powinien leżeć w nim nieruchomo, a ponadto większa przesyłka to wyższe koszty. Warto też zadbać o to, by pudełko miało klasyczny kształt prostopadłościanu, ponieważ nieforemne paczki kurierskie kwalifikowane są przez firmy przewozowe jako droższe niestandardowe przesyłki.

Najważniejsze jednak podczas wysyłki laptopa jest zabezpieczenie samego sprzętu przed zgnieceniem, otarciem, wilgocią, wstrząsami itp. Wysyłka laptopa powinna odbywać się w solidnym opakowaniu, najlepiej pudle kartonowym z grubej, kilkuwarstwowej tektury. Laptop i pozostałe akcesoria przed włożeniem do pudełka powinno się szczelne owinąć, np. folią bąbelkową. Każdy przedmiot należy owinąć osobno i następnie każdy porządnie unieruchomić po włożeniu do pudełka.

Można wykorzystać do tego celu styropian, gąbkę, ścinki kartonowe, specjalne wypełniacze. Bardzo ważne jest również dokładne zaklejenie pudełka z przesyłką taśmą. Aby wysyłka laptopa odbyła się bezpiecznie, najlepiej jest użyć dobrej jakościowo, mocnej i szerokiej taśmy klejącej i okleić nią wszystkie krawędzie i boki, a nawet wzmocnić opakowanie przesyłki tzw. krzyżowym oklejeniem pudełka.

Gdy zapłacisz za swoją paczkę, musisz jeszcze nakleić list przewozowy na swoją przesyłkę. Teraz pozostaje Ci już tylko czekać na kuriera, który odbierze przesyłkę z laptopem.

zatwierdź regulaminy i wyślij laptop

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto