Jak wysłać dokumenty kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać dokumenty kurierem?

min czytania

Jak wysłać dokumenty kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak najlepiej wysłać ważne dokumenty?

Jeśli masz potrzebę wysłania dokumentów za pomocą kuriera – możesz być pewien, że dotrą one na miejsce we wskazanym terminie. To pełna wygodna, bo nie musisz udawać się na pocztę, aby nadać swój list z dokumentami. Wystarczy, że za pomocą strony AlleKurier.pl wycenisz przesyłkę – w tym przypadku list. Musisz jednak pamiętać, że Twoja przesyłka musi być zapakowana w oryginalną kopertę przewoźnika. Gdy zamówisz kuriera, taka koperta zostanie Ci dostarczona bez dodatkowych kosztów. Jeżeli zdecydujesz się jednak na wysyłkę dokumentów w standardowej kopercie, może się zdarzyć, że Twoja przesyłka kurierskazostanie policzona zgodnie z cennikiem dla paczek, co może okazać się mało korzystnym rozwiązaniem. Wyceniając list, musisz zaznaczyć kraj nadania, oraz doręczenia, a także wpisać jego wagę. Jeżeli chcesz, by odbiorca paczki przed odbiorem zapłacił za wysłaną przesyłkę, możesz uzupełnić miejsce „Pobranie”. Gdy te kroki masz już za sobą, kliknij „Wyceń przesyłkę”.

Jak wysłać dokumenty kurierem?

Zostaną Ci teraz przedstawione propozycje różnych korporacji kurierskich, jakie dla Ciebie zestawiliśmy. Wybierz jedną z nich, zatwierdzając przyciskiem „wybieram”.


formularz wyceny dokumentów

Dokumenty - jak wysłać?

Teraz musisz uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy. Możesz to zrobić za pomocą przycisku „Szybkie wprowadzanie”. Wtedy ukaże Ci się rubryka, do której bezpośrednio możesz wkleić dane, potrzebne do wysyłki, a one zostaną przyporządkowane we właściwe pola. Pamiętaj, że w przypadku nadawcy potrzebujesz jego imienia, nazwiska, adresu (pod który ma przyjechać kurier), adresu e-mail oraz numeru telefonu. W przypadku odbiorcy natomiast wystarczy, że uzupełnisz dane personalne (imię i nazwisko) oraz adres dostarczenia listu. Wpisanie adresu e-mail i numeru telefonu nie jest konieczne, ale znacznie ułatwi szybsze dotarcie dokumentów na miejsce.


formularz szybkiego wprowadzania danych z dokumentów

Pomimo, że termin przyjazdu kuriera jest orientacyjny i może ulec nieznacznej zmianie – musisz zaznaczyć datę oraz przedział godzin, które byłyby dla Ciebie najodpowiedniejsze, aby oczekiwać na odebranie dokumentów przygotowanych do wysyłki.


Nadawca - osoba wysyłająca dokumenty

Jeżeli natomiast nie chcesz zamawiać kuriera pod wskazany adres, bo z różnych względów może to być dla Ciebie mało odpowiednia opcja – możesz samodzielnie przewieźć swoje dokumenty do siedziby firmy kurierskiej. Stamtąd także można je wysłać!


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru dokumentów

Gdy zdecydowałeś się na korzystanie z usług firmy AlleKurier, w systemie spowodowało to utworzenie konta. To Ty jednak możesz zadecydować, na które dane owe konto ma zostać założone. Mogą być to dane nadawcy, odbiorcy lub zupełnie innej osoby, a nawet firmy. Jednak jeśli decydujesz się na utworzenie konta na firmę, konieczne jest, abyś wpisał także numer NIP, bez którego nie będzie możliwe wystawianie faktur.


wybierz na jakie dane utworzyć konto dokumenty

Teraz czas na określenie, co jest zawartością Twojej przesyłki. W odpowiednią rubrykę będzie wpisane słowo „dokumenty”. Nie musisz nic zmieniać. Możesz ustawić te dane jako domyślne dla kolejnych przesyłek, które będziesz nadawał za pomocą naszej platformy.

AlleKurier radzi: Możesz zamówić też usługi dodatkowe. Za nieznaczną opłatą istnieje opcja wyboru „zwrotu dokumentów”.

Nie da się wysłać listu bez zaakceptowania wszystkich wymaganych zgód, dlatego obowiązkowo je zaznacz. Po akceptacji zaakceptuj zlecenie.

Opłać zlecenie i poczekaj aż kurier odbierze od Ciebie dokumenty


zatwiedź regulaminy i wyślij dokumenty listem

Teraz wystarczy je już tylko opłacić. Sam możesz wybrać metodę płatności, która najbardziej Cię satysfakcjonuje. Pamiętaj też, że przed przyjazdem kuriera nadawca musi wydrukować list przewozowy oraz nakleić go na przesyłkę – w tym przypadku na list z wysyłanymi dokumentami. Gdy wszystkie obowiązkowe czynności zostaną przez Ciebie wykonane, możesz oczekiwać na przyjazd kuriera. Powinien zjawić się w preferowanym przedziale godzinowym, który wybrałeś. Odbierze on od Ciebie nadawany list. Możesz być pewny, że Twoja przesyłka dotrze do odbiorcy!

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami