Jak wysłać okulary kurierem?

Wysyłka okularów może wydawać się nieco problematyczna ze względu na delikatność przedmiotu i ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Jeśli jednak odpowiednio zabezpieczy się okulary, dobrze przygotuje i oznaczy paczkę, to nie powinno dojść do żadnych zniszczeń. Istotne będzie też to, aby skorzystać z usług sprawdzonej firmy kurierskiej, która będzie ostrożnie obchodzić się z paczką, ograniczając wstrząsy do minimum. Pora zastanowić się nad tym, jak wysłać okulary, aby dotarły w całości do odbiorcy.

Jak należy dobrze zapakować okulary do wysyłki?

Wysłanie okularów kurierem to najlepsze rozwiązanie, gdyż istnieje wtedy najmniejsze ryzyko uszkodzenia zawartości paczki. Okulary zaleca się w pierwszej kolejności wsadzić do pokrowca, następnie owinąć go dobrze folią bąbelkową, po czym taśmą klejącą. Tak przygotowany przedmiot można już włożyć do grubego kartowego opakowania, po czym uzupełnić wszystkie wolne przestrzenie jakimś wypełnieniem typu zmięte gazety, kawałki folii, kulki styropianowe itp. Istotne jest to, aby unieruchomić wysyłany przedmiot, czyli zabezpieczyć go przed poruszaniem się, przez co byłby podatny na wstrząsy i uszkodzenia.

W przypadku delikatnych przedmiotów zaleca się wybrać jak najgrubsze zabezpieczenie. Kolejną kwestią będzie to, aby dobrze zakleić katon, zaleca się owinąć go jeszcze stretchem, aby nie doszło przypadkiem do jego otwarcia się. W przypadku wysyłki okularów zaleca się nakleić na paczkę naklejkę z napisem „Ostrożnie szkło”. Ważne będzie to, aby poinformować kuriera o delikatnej zawartości przesyłki, dzięki czemu będzie traktować ją ostrożnie. Powinno się wobec tego wybrać przesyłkę niestandardową, z którą przewoźnicy inaczej się obchodzą podczas sortowania i piętrowania. Takie paczki są sortowane ręcznie i ostrożnie przewożone, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia zawartości.

wysyłka okularów kurierem

Jak wysłać okulary kurierem, aby było bezpiecznie, szybko i tanio?

AlleKurier współpracuje z renomowanymi firmami kurierskimi, którzy mają doświadczenie w przewozie paczek o delikatnej zawartości, podatnej na uszkodzenia. Przewoźnicy wiedzą, jak obchodzić się z niestandardową przesyłką, która może ulec zniszczeniu na skutek nadmiernych wstrząsów. Wystarczy zadbać o odpowiednie jej zabezpieczenie i oznaczenie, a kurier zajmie się jej dostarczeniem pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że przewoźnik odpowiada tylko za bezpieczny transport, a to od nadawcy paczki zależy to, czy prawidłowo ją przygotuje. Jeśli zawartość będzie się przemieszczać w kartonie, istnieje duże ryzyko, że dojdzie do pęknięcia oprawek okularów czy nawet zbicia się szkieł. Z AlleKurier można liczyć na szybką i bezpieczną dostawę oraz na atrakcyjne ceny: nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach firm kurierskich.

Z naszych usług korzystają regularnie tysiące zadowolonych klientów, a ich liczba cały czas rośnie. Statystyki jasno wskazują na to, że z AlleKurier się opłaca i to każdemu – klientom zarówno prywatnym, jak i biznesowym.

Może zainteresuje Cię także inny tekst w naszym poradniku: wysyłka szkła kurierem – czy jest bezpieczna?

Wysyłka okularów kurierem - postaw na AlleKurier

Wysyłka okularów kurierem w Allekurier jest banalnie prosta! Wystarczy zacząć od ich zabezpieczenia i spakowania. Przygotowaną do wysyłki paczkę można wycenić za pomocą znajdującego się na stronie głównej intuicyjnego i prostego w obsłudze narzędzia. Należy podać wagę i wymiary przesyłki, po czym wybrać adres doręczenia i ją wycenić.

Zostaną wyświetlone oferty firm kurierskich wraz z cennikiem, dzięki czemu będzie można wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Potem przechodzi się do wypełnienia formularza, podając dane osobowe i adresowe zarówno nadawcy przesyłki, jak i jej odbiorcy. Cały proces zajmuje dosłownie chwilę, należy podać imię i nazwisko, ulicę i numer, kod i miasto, e-mail, numer telefonu. Określa się nie tylko datę odbioru przesyłki przez kuriera, ale nawet konkretne godziny.

Kurier może przyjechać po paczkę w godzinach porannych, popołudniowych czy nawet wieczornych. W przypadku wysyłki okularów istotne będzie to, aby znalazły się na nich specjalne oznakowania typu „Uwaga szkło”, co sprawia, że w formularzu należy zaznaczyć przesyłkę niestandardową. Istotne będzie też to, aby ubezpieczyć paczkę, bo zawsze istnieje mniejsze lub większe ryzyko uszkodzenia jej zawartości.

Na koniec pozostaje zaakceptować regulaminy i opłacić przesyłkę szybkim przelewem online. Na podany w formularzu e-mail zostaną przesłane dokumenty przewozowe, które należy wydrukować i nakleić na paczkę.

jak wysłać okulary kurierem

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto