Jak wysłać książki kurierem?

Twoja domowa biblioteczka ugina się pod ciężarem książek? Szukasz dodatkowego źródła gotówki na drobne wydatki? Najlepszym rozwiązaniem na nadmiar przeczytanych książek oraz dodatkowy zarobek jest sprzedaż książki odesłanej w kąt regału. Możesz też niepotrzebną już lekturę podarować komuś jako prezent i sprawić, że historie w niej opisane ponownie rozpalą czyjąś wyobraźnię. Magazynowanie książek w domu nie zawsze jest możliwie. Za to ich udostępnienie bardzo łatwe i może przynieść wielu osobom korzyści.

Zazwyczaj jest też tak, że do większości przeczytanych książek nigdy później nie wracamy. Trudno też wyobrazić sobie, by np. nastolatek wracał do swoich pierwszych lektur i zaczytywał się w przygodach misiów i pajacyków zamieszkujących w przedszkolnym kąciku zabaw. Czy nie pożyteczniej będzie przesłać ją innemu małemu czytelnikowi? Koszt wysyłki książki nie jest wielki, a nadanie paczki nie musi Ci zabrać zbyt wiele cennego czasu. Oto kilka naszych rad, dzięki którym wysyłka książek niczym Cię nie zaskoczy. Podpowiadamy, jak wysłać książki i gdzie zamówić kuriera oraz jak zapakować książki do wysyłki, by bezpiecznie i w dobrym stanie dotarły do celu.

Jak zapakować książki do wysyłki kurierem?

Niestarannie zapakowana książka ma spore szanse na uszkodzenie w podróży. Zagniecione rogi, pogięte stronice i grzbiet czy zawilgocenie mogą odebrać jej wszystkie walory. Warto więc wiedzieć, w co zapakować książki do wysyłki, by nie narazić ich na uszkodzenie, a odbiorcy na rozczarowanie zawartością paczki z prezentem czy kupionym towarem. Do wysłania pojedynczej książki najlepiej nada się specjalna kartonowa owijka lub składane tekturowe pudełko.

Nim jednak zapakujesz książkę w karton lub tekturę, zabezpiecz ją dodatkowo folią bąbelkową. Dzięki niej rogi, grzbiet i wnętrze książki będą lepiej chronione, również przed zalaniem czy wilgocią. Na koniec nie zapomnij starannie okleić taśmą klejącą wszystkich krawędzi pudełka. Do wysyłki książki doskonale nadają się też koperty z folią bąbelkową, które możesz bez trudu dobrać we właściwym rozmiarze dla wysyłanej lektury. Kiedy zamierzasz wysłać większe ilości książek, zaopatrz się w kartonowe lub tekturowe pudło o klasycznym kształcie prostopadłościanu.

Wszelkie nietypowe pudełka mogą zawyżyć koszt wysyłki książki. Gabaryty pudełka na książki muszą być dostosowane do formatów i ilości wysyłanych książek, a tektura, z którego jest ono wykonane, powinna być gruba i mocna, ponieważ książki są jednak dość ciężkie. W przypadku wysyłki kilku książek również przyda Ci się folia zabezpieczająca. Książki nie powinny być wrzucone luzem i niedbale do kartonu, ale owinięte folią (każda z osobna) i poukładane w taki sposób, by podczas transportu nie przemieszczały się w pudełku. Paczka z książkami także powinna być dokładnie oklejona taśmą na każdej krawędzi.

Jeśli potrzebujesz uzyskać dodatkowe informacje dotyczące wysyłki różnych przedmiotów, koniecznie sprawdź nasze pozostałe poradniki. Znajdziesz w nich wszystko, co niezbędne by prawidłowo zapakować i nadać przesyłki.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto