Jak wysłać porcelanę kurierem?

Jeśli szuka się eleganckiego, pięknego, a przy tym mocnego materiału ceramicznego, to żaden z dostępnych na rynku nie może równać się z porcelaną. Wie to doskonale każdy, a to powoduje, że wyroby tego typu materiału są wysoko cenione na rynku. Zestaw porcelany jest nie tylko chętnie kupowany do domu, lecz również jako prezent dla znajomych. Sięga się po niego w sklepie stacjonarnym, lecz przede wszystkim w sklepie wysyłkowym. Jak wysłać porcelanę kurierem? Sprawdź odpowiedź poniżej!

Jak należy dobrze zapakować porcelanę do wysyłki?

Podstawowym problemem związanym z kupowaniem porcelany jest to, że jest to materiał cenny, a zarazem delikatny. Oznacza to więc ogromną ilość kłopotów i problemów związanych z jego transportem bezpośrednio do klienta, który dany zestaw zamówił. Rzecz jasna kluczowe w tym wypadku jest to, jaka będzie jakość zapakowania danej paczki, którą następnie odbierze kurier. Jak się zatem powinno zapakować porcelanę, aby podczas transportu nie groziło jej żadne niebezpieczeństwo?

Najważniejszą sprawą podczas wysyłania porcelany jest to, aby odpowiednio dobrać rozmiar pudełka, w którym się ona znajdzie. Jeśli umieści się drogi zestaw porcelany w pudełku zbyt dużym, to nawet najlepsze i najefektywniej wykonane wypełnienie nie sprawdzi się wystarczająco dobrze i może dojść do obijania się porcelany o ścianki, czyli jej uszkodzenia. Bardzo ważne jest więc to, aby była ona zapakowana w karton mniej więcej odpowiadający rozmiarowi zestawu, z pozostawioną niewielką ilością miejsca na wypełnienie.
Jeśli chodzi o samo wypełnienie, to poleca się zastosowanie w tym wypadku podwójnego zabezpieczenia, czyli owinięcia samego zestawu folią bąbelkową, a następnie wolne przestrzenie papierem. Oczywiście można również zrezygnować z folii i wypełnienie wykonać jedynie z papieru.

W tym punkcie warto jeszcze wspomnieć o tym, że jeśli wysyła się zestaw porcelany bez fabrycznego opakowania, to koniecznie trzeba każdy element owinąć zabezpieczeniem osobno, ponieważ w innym wypadku z pewnością dojdzie do uszkodzenia zawiniętych razem przedmiotów.

Na koniec pozostaje już tylko umieszczenie wszystkiego w pudełku, oraz jego odpowiednie zabezpieczenie. Oznacza to oczywiście zaklejenie taśmą możliwości otworzenia się pudełka, a także owinięcia całości czarną taśmą pakową stretch. Rzecz jasna na pudełku koniecznie trzeba umieścić odpowiednie naklejki informujące o tym, że zawartością jest delikatne szkło.

Może zainteresuje Cię także inny tekst w naszym poradniku: wysyłka szkła kurierem – czy jest bezpieczna?

jak wysłać porcelanę kurierem

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce porcelany?

Jak można się jednak domyślić, podczas pakowania porcelany do wysyłki kurierem powinno się pamiętać jeszcze o kilku innych, bardzo ważnych sprawach związanych z jej bezpieczeństwem. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na to, jak będą dane rzeczy rozmieszczone w pudełku. Przykładowo dobrym pomysłem jest wysyłanie porcelanowych talerzy pionowo, ponieważ znacznie wzmacnia to je przed uszkodzeniem.

Co więcej, jeśli używa się do wypełnienia papieru, koniecznie musi to być papier biały bez nadruków. Często bowiem zdarza się taka sytuacja, gdy podczas transportu tusz obecny na wypełnieniu odbija się i brudzi porcelanową powierzchnię. Takie zabrudzenia nie tylko nie są zbyt ładne, lecz również bywają często trudne do usunięcia.

Równie ważne jest także to, jakiej jakości wybierze się karton, w który realizowana będzie przesyłka kurierska. Dobrym pomysłem jest model z podwójnymi ściankami, który charakteryzuje się znacznie lepszą sztywnością i wytrzymałością.

W jaki sposób można wysłać inne przedmioty kurierem? Polecamy Ci zaglądnąć do naszych poradników, w których znajdziesz rozpisaną od A do Z wysyłkę domowych akcesoriów!

Jak wysłać porcelanę?

Gdy ma się już odpowiednio przygotowaną paczkę, nie pozostaje już nic innego, jak tylko zamówić kuriera, który ją odbierze i dostarczy na wskazane na liście przewozowym miejsce. Jak się jednak okazuje, w przypadku wysyłania tak delikatnego ładunku, jakim jest porcelana, sam kurier obsługujący daną wysyłkę również ma kolosalne znaczenie. Jeśli chce się mieć pewność, że paczka dotrze na miejsce, poleca się skorzystanie z firmy AlleKurier. Nie tylko jest to gwarancja bezpieczeństwa, lecz również tego, że paczka dojdzie do adresata szybko, a także względnie tanio.

Jeśli przyjrzeć się uważniej ofercie, bez trudu można zauważyć, że ceny są nawet o 70% niższe niż w przypadku wysyłania takiej przesyłki bezpośrednio poprzez strony firm kurierskich. A jeśli potrzebujesz dowiedzieć się, jakie są konkretnie ceny za wysyłki, koniecznie sprawdź nasz cennik!

jak wysłać porcelanę kurierem

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto