Jak wysłać buty kurierem?

Zarówno sprzedawanie jak i kupowanie ubrań, butów czy dodatków w sieci niezmiennie cieszy się bardzo dużą popularnością. O ile wysyłka zakupionych ubrań czy ich ewentualny zwrot (zły rozmiar, niezgodność z opisem itd.) nie stanowi większego problemu, o tyle kłopotliwe może być przygotowanie obuwia do transportu. Jak wysłać paczkę kurierem, w której znajdują się buty? Zobacz koniecznie przygotowany poradnik!

Jak przygotować obuwie do wysyłki?

Jeżeli obuwie było wcześniej użytkowane, przed nadaniem przesyłki należy je odpowiednio przygotować, czyli:
- usunąć wszystkie możliwe ślady użytkowania i otarcia,
- dokładnie wyczyścić zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną część buta,
- po wyczyszczaniu obuwie należy pozostawić do dokładnego wyschnięcia.

Warto również obuwie odpowiednio zabezpieczyć w transporcie. Dobrym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie folią bąbelkową elementów takich jak koronki, sprzączki, naklejane/naszywane diamenciki lub inne ozdoby oraz wysokie obcasy. To daje duże szanse na uchronienie obuwia przed zniszczeniem w czasie transportu.

Jeżeli odsyłane są nowe buty z oryginalnym opakowaniem, przygotowanie wysyłki nie będzie stanowiło większego problemu. Jeżeli jednak brakuje oryginalnego opakowania, jak wysłać obuwie do odbiorcy? W takim przypadku warto poszukać innego pudełka, w możliwie jak najmniejszym rozmiarze, dopasowanym do wymiarów obuwia. Ewentualne wolne przestrzenie należy wypełnić np. materiałem czy pianką. Karton należy zabezpieczyć najlepiej folią. Po zakończeniu pakowania warto potrząsnąć kartonem. Jeżeli w jego wnętrzu nie będzie się nic przemieszczało, oznacza to, że obuwie zostało dobrze zapakowane i można bez obaw o zniszczenie nadać paczkę.

jak wysłać buty kurierem

O czym należy pamiętać wysyłając buty kurierem?

Nadając paczkę z obuwiem za pośrednictwem firmy kurierskiej należy pamiętać o kilku bardzo prostych kwestiach. Jeżeli przesyłka jest odpowiednio zapakowana i zabezpieczona, należy zadbać o czytelne umieszczenie na niej etykiety z najważniejszymi danymi odbiorcy (imię i nazwisko, adres - kod pocztowy, miejscowość, ulica, numer domu/mieszkania oraz numer telefonu). Nie należy również zapominać o umiejscowieniu danych nadawcy. To ważne i przydatne szczególnie w przypadku, w którym nadawca nie odbierze przekierowanej do niego paczki bądź po prostu zostanie ona zgubiona w czasie transportu.

Zobacz również jak możesz łatwo wysłać pozostałe przedmioty codziennego użytku. Wszystkie informacje znajdziesz w poniższych poradnikach!

jak wysłać buty kurierem

AlleKurier - wysyłka obuwia tanio, szybko i skutecznie

Każdy nadawca przesyłki poszukuje możliwości jak najtańszego nadania paczki. Dobrym więc rozwiązaniem jest wysyłka obuwia przez AlleKuriera. Tanio, szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Co ważne, bardzo często w taki sposób można wysłać paczkę nawet 70% taniej niż w przypadku bezpośredniego nadania poprzez oficjalne strony innych firm kurierskich. Co ważne, za pośrednictwem AlleKurier można wysyłać nie tylko używane obuwie. Jest to także metoda zwrotu w pełni akceptowana przez największe sklepy internetowe, takie jak CCCDeichmann czy DeeZee.

AlleKurier pozwala na szybkie obliczenie kosztów nadania przesyłki (sprawdź koniecznie nasz cennik przesyłek), Wystarczy jedynie podać jej wymiary i wagę, by zaledwie w kilka sekund uzyskać interesujący rezultat. Poza standardowymi paczkami, za pośrednictwem platformy można nadawać również przesyłki paletowe i listowe, kierowane do odbiorców na całym świecie. AlleKurier współpracuje z wieloma przewoźnikami. Po wprowadzeniu gabarytów przesyłki wyświetlany jest koszt każdej z firm kurierskich, dzięki czemu nadawca będzie mógł łatwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Platforma jest niezwykle wygodna i intuicyjna w obsłudze. Wystarczy tylko przy pierwszym nadaniu wprowadzić dane nadawcy, by później już przy uzupełnianiu kolejnych listów przewozowych pojawiły się automatycznie. Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych danych należy sprawdzić ich poprawność, po czym zatwierdzić - to daje pewność tego, że przesyłka zostanie nadana prawidłowo i trafi do wskazanego nadawcy.

W nadawaniu przesyłki istotne jest również określenie kiedy kurier ma pojawić się po odbiór paczki oraz czy będzie ona odbierana pod adresem nadawcy, czy może pod jakimkolwiek innym. AlleKurier ułatwiając decyzję, wyświetla dostępne terminy odbioru nadania.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto