Jak wysłać dywan kurierem?

Jak wysłać dywan kurierem? Przekonaj się o tym z naszego filmiku lub zapoznaj się z przygotowanym artykułem!

Jak wysłać dywan kurierem?

Przeprowadzka musi zostać dobrze zorganizowana, trzeba odpowiednio zabezpieczyć rzeczy do transportu. Czasem trudno zmieścić wszystko do samochodu, dlatego warto mieć też w zanadrzu dodatkowe sposoby na przewóz nieco bardziej problematycznych przedmiotów typu dywan. Jeśli jest on w dobrym stanie, to nie ma sensu go zostawiać i tracić pieniędzy na zakup nowego. Dostarczeniem dywanu pod wskazany adres może zająć się firma kurierska, co będzie sporym ułatwieniem i oszczędnością czasu. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki, aby jej zawartość nie uległa zniszczeniu podczas transportu.

Dywan jak wysłać?

Zastanawiasz się jak przetransportować dywan? Nic bardziej prostego. Szybko i łatwo możesz przesłać dywan za pośrednictwem usług kurierskich. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz, który jest bardzo intuicyjny i nie stracisz na niego dużo czasu. Na samym początku istotne jest wpisanie wymiarów przygotowanej paczki, w którą zapakowany jest dywan. Jednak kluczowe jest, aby zwrócić uwagę na maksymalne wymiary przesyłek, jakie może posiadać wysyłana paczka.

Maksymalna waga paczki 70 kg, a długość nie może przekraczać 270 cm, zaś długość + podwójna szerokość i wysokość nie mogą być większe niż 320 cm. Dla większych przesyłek, które można podzielić, warto rozważyć wysyłanie mniejszych części towaru lub wysyłkę całości na palecie.

formularz wyceny

Jak najtaniej wysłać dywan?

Problem z przewiezieniem dywanu wynika z jego wymiarów. Nie trzeba jednak zastanawiać się nad tym, jak przewieźć go z puntu A do punktu B, bo do dyspozycji jest mnóstwo przewoźników, którzy się tym bezproblemowo zajmą. Kurierem można wysyłać zarówno paczki, jak i palety, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać przesyłkę niestandardową, wielkogabarytową. Niestety dywanu nie można włożyć do pudełka kartonowego, ale w zanadrzu jest folia, która zabezpieczy go przed zabrudzeniami, uszkodzeniami i zalaniem. Pierwszym krokiem będzie zwinięcie dywanu w rulon, a następnie można przejść do szczelnego owinięcia go folią streczową i taśmą.

Przesyłki mające długość do 200 cm są traktowane jako niestandardowe, ale nie zawsze można zmieścić się w takich wymiarach. W przypadku większej długości mówi się już o przesyłce dłużycowej. Jeśli to możliwe, to warto złożyć dywan w kostkę, a dopiero potem owinąć go folią i taśmą, co pozwoli na zmniejszenie jego wymiarów i oszczędzenie pieniędzy. W ten sposób możliwe jest również przetransportowanie cięższego przedmiotu ważącego do nawet 70 kilogramów. Oczywiście zawsze trzeba sprawdzić, czy dana firma kurierska przewozi przesyłki o takich gabarytach.

Łatwo domyślić się, że przesyłka z dywanem to przesyłka niestandardowa, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego znalezienie taniego kuriera to podstawa. Z AlleKurier nie trzeba martwić się wysokimi cenami, są one bardzo atrakcyjne, niezależnie od rodzaju i wielkości przesyłki.

Korzystanie z usług brokera kurierskiego daje gwarancję uzyskania jak najlepszych cen: nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio na stronach firm kurierskich. Jeśli komuś zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, bezpiecznej i szybkiej dostawie, to doskonale trafił, bo z AlleKurier jest to możliwe. Na stronie znajduje się intuicyjna i prosta w obsłudze wyceniarka, dzięki czemu można poznać szacowany koszt wysyłki.

Należy wpisać wagę i wymiary przesyłki oraz kraj jej doręczenia. Wyświetlą się od razu dostępni przewoźnicy, którzy są w stanie bezproblemowo zrealizować zamówienie. Wystarczy wybrać firmę kurierską, z usług której chce się skorzystać, a system automatycznie przekieruje użytkownika do formularza nadawania przesyłki.

zatwierdź regulaminy i wyślij dywan

Jak nadać dywan kurierem?

Z AlleKurier wysyłanie przesyłek jest banalnie proste i dotyczy to również tych niestandardowych, dlatego nie będzie problemu z nadaniem paczki zawierającej dywan. Wypełnienie formularza online zajmuje chwilę, trzeba podać dane teleadresowe nadawcy przesyłki i jej odbiorcy. Co będzie wymagane?

Imię i nazwisko, adres zamieszkania (miejscowość, ulica, numer budynku, kod pocztowy), adres e-mail i numer telefonu. Osoby mające już założone konto na AlleKurier mogą liczyć na dodatkowe ułatwienia, skorzystać z funkcji szybkiego wprowadzenia danych. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu. Możliwe jest również wybranie nie tylko dnia odbioru przesyłki przez kuriera, ale też preferowanego przedziału godzinowego.

Jeśli ktoś nie chce zamawiać kuriera do domu, to może oczywiście osobiście dostarczyć paczkę do siedziby kurierskiej lub punktu odbioru. Podczas składania zamówienia wyświetlają się też różne usługi dodatkowe, z których można skorzystać (pobranie, ubezpieczenie, zwrot dokumentów, doręczenie do konkretnej godziny lub nawet w sobotę). Na koniec pozostaje zaakceptować wszystkie wymagane zgody i wysłać zlecenie. Po jego opłaceniu zostaną przesłane dokumenty przewozowe, które trzeba wydrukować i nakleić na przesyłkę.

jak wysłać dywan kurierem

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto