Jak wysłać dywan kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać dywan kurierem?

Jak wysłać dywan kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki zawierającej dywan

Zastanawiasz się jak przetransportować dywan? Nic bardziej prostego. Szybko i łatwo możesz przesłać dywan za pośrednictwem usług kurierskich. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz, który jest bardzo intuicyjny i nie stracisz na niego dużo czasu. Należy zacząć od wyceny przesyłki. Na samym początku istotne jest wpisanie wymiarów przygotowanej paczki, w którą zapakowany jest dywan. Jednak kluczowe jest, aby zwrócić uwagę na maksymalne wymiary przesyłek, jakie można wysyłać. Maksymalna waga paczki 70 kg, a długość nie może przekraczać 270 cm, zaś długość + podwójna szerokość i wysokość nie mogą być większe niż 320 cm. Dla większych przesyłek, które można podzielić, warto rozważyć wysyłanie mniejszych części towaru lub wysyłkę całości na palecie. Gdy wszystkie poprawne dane zostaną wprowadzone do formularza można kliknąć "wyceń przesyłkę".

Wybierz najlepszą ofertę kurierską

Będziemy mogli wybrać spośród różnych ofert firm kurierskich tę, która najbardziej nam odpowiada. Aby dokonać wyboru należy zatwierdzić go za pomocą przycisku „wybieram" przy tej korporacji kurierskiej, która wydaje się nam najatrakcyjniejsza.


formularz wyceny przesyłki z dywanem

Wypełnij formularz aby wysłać dywan kurierem

Teraz podajemy dane nadawcy i odbiorcy. Zgodnie z kolejnością podaną w formularzu, możemy zacząć od wpisania danych nadawcy. Wprowadzamy zatem w rubryki imię i nazwisko, adres odbioru paczki, adres e-mail i telefon kontaktowy tej osoby, od której kurier ma odebrać przesyłkę z dywanem. Formularz daje możliwość wyboru dnia oraz przedziału godzinowego, kiedy kurier ma się pojawić pod wskazanym adresem. Możemy zdecydować się na wskazanie czasu, który to nam najbardziej odpowiada. Podany termin jest jednak orientacyjny i trzeba mieć na uwadze, że może ulec nieznacznemu przesunięciu z przyczyn niezależnych od firmy AlleKurier.


Nadawca - osoba wysyłająca przesyłkę z dywanem

AlleKurier radzi: Nie każdy jednak życzy sobie, aby kurier przyjeżdżał pod wskazany adres. Ważną informacją dla wszystkich, którzy chcą sami zawieźć swoją paczkę do siedziby kurierskiej jest fakt, że jak najbardziej można to zrobić. Przesyłka zostanie wtedy nadana bezpośrednio z miejsca, gdzie mieści się punkt firmy kurierskiej.

Podobnie jak w przypadku danych dotyczących nadawcy, teraz wskazane jest, aby wpisać dokładne dane “Odbiorcy". Tu należy podać potrzebny komplet informacji. Najwygodniejsze będzie wpisanie także adresu e-mail i numeru telefonu, bo to ułatwi doręczenie przesyłki przez kuriera pod wskazany adres.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru przesyłki z dywanem

"Szybkie wprowadzanie” to opcja dla tych, którzy posiadają zapisane dane odbiorcy na komputerze. Wystarczy je skopiować i wkleić we właściwe miejsce. To zaoszczędzi cenny czas.


formularz szybkiego wprowadzania danych do przesyłki z dywanem

Aby nadać przesyłkę, trzeba postępować zgodnie z formularzem i wykonać kolejny element, jakim jest wybór na kogo ma zostać utworzone konto w naszym serwisie. Jeżeli ma być ono stworzone na firmę, trzeba będzie uzupełnić także numer NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto dywan

Gdy Twoja przesyłka jest zapakowana w karton, ma regularne kształty i nie będzie problematyczna podczas przewozu, mieści się w kryteriach zwanej “paczki standardowej". Najlepiej jest zapoznać się z regulaminem kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika i dowiedzieć się czy odpowiednio zapakowany dywan można zaliczyć do paczek standardowych.


różnice między przesyłką standardową a niestandardową z dywanem

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Ważne jest także, aby zapoznać się w całości z treścią naszego regulaminu oraz polityką prywatności. To jest konieczne, gdy chcesz wysłać paczkę. Zaakceptowanie regulaminu jest więc kolejnym niezbędnym krokiem. Po akceptacji można już kliknąć i wysłać zlecenie!

Wydruk listu i opłata za zlecenie

zatwiedź regulaminy i wyślij dywan

Wydruk listu przewozowego i naklejenie go na paczce musi zostać wykonane przed przyjazdem kuriera. Po wydruku dokumentów przewozowych, opłać swoje zamówienie, w przeciwnym razie kurier nie przyjedzie pod wskazany adres. Zostaniesz natychmiastowo przekierowany na stronę, gdzie opłacisz zamówioną przez siebie usługę. Teraz możesz czekać, aż kurier dotrze i odbierze przesyłkę.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami