Jak wysłać meble kurierem?

Rozbudowane oferty przewoźników sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wysyłkę rozmaitych rzeczy, z których już nie korzysta, a jednak nie chce ich wyrzucać. W ostatnim czasie kwitnie handel używanymi meblami, które nawet jeśli nie wyglądają jak nowe, to jednak w dalszym ciągu nadają się do użytkowania. Tylko jak je odpowiednio zabezpieczyć, by nie uległy zniszczeniu w czasie transportu? Dlaczego to właśnie AlleKurier pomoże wysłać paczkę kurierem szybko i bezpiecznie i co najważniejsze w korzystnej cenie?

Jak przygotować meble do wysyłki?

Jeżeli istnieje taka możliwość, przed wysyłką warto złożyć meble tak, by zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. To nie tylko ułatwi ich zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem, ale również zmniejszy koszty związane z transportem przesyłki. Takie pakowanie mebli to wysyłki jest dość proste i nie dostarcza wielu trudności - wystarczy złożone elementy solidnie zawinąć folią bąbelkową i spakować w karton lub porządnie owinąć specjalną folią przeznaczoną do pakowania przesyłek. Problem z przygotowaniem paczki do wysyłki może się pojawić w momencie, w którym z pewnych względów nie ma możliwości rozkręcenia mebli i wygodnej ich wysyłki. W takim przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie paletowa wysyłka mebli kurierem.

Należy jednak pamiętać o tym, że aby meble w czasie transportu nie uległy uszkodzeniu, muszą zostać solidnie przytwierdzone do podłoża palety. Tu doskonale sprawdzi się solidna taśma klejąca i folia stretch. Należy jednak pamiętać o tym, że ta pierwsza pod żadnym pozorem nie może być przyklejana bezpośrednio na meble, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że przy jej odklejaniu meble ulegną zniszczeniu. Dla lepszego zabezpieczenia przesyłki, wszelkie wystające rogi czy nóżki należy zabezpieczyć dodatkowym materiałem, najlepiej styropianem. Jeżeli meble pakowane do wysyłki zawierają szklane elementy, należy po ich zapakowaniu umieścić specjalną nalepkę informującą tym, że znajdująca się w paczce zawartość jest delikatna i podatna na uszkodzenia.

Niekiedy może zdarzyć się, że pakowanie mebli do wysyłki obejmuje kilka mniejszych przesyłek, które następne pakowane są wspólnie w opakowanie zbiorcze. W przypadku takiego sposobu przygotowywania mebli do wysyłki należy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest odpowiednie umieszczenie środka ciężkości całego pakunku. W tym celu najcięższe elementy należy umieścić na spodzie, w centralnej części palety.

Jeżeli sytuacja wymaga wysyłki mebli przy pomocy palety zadbać o to, by pakunek nie przekraczał obrysu palety. Dla pewności, jak przesyłka powinna zostać zapakowana, zawsze warto skontaktować się z przedstawicielem firmy przewozowej, która będzie się zajmowała transportem przesyłki.

Jak wysłać meble kurierem?

Na rynku obecnie jest bardzo szeroki wybór ofert firm przewozowych. Nie każda jednak z nich tak jak my łączy to co dla konsumenta najważniejsze - szybki i bezpieczny transport oraz niską cenę. Dzięki naszym staraniom decydując się na skorzystanie z platformy AlleKurier każdy ma szansę na nadanie przesyłki nawet 70% taniej niż w przypadku zamawiania usługi wysyłki paczki bezpośrednio poprzez stronę firmy transportowej. W AlleKurier pomagamy wysyłać paczki w każdym rozmiarze, nawet dość niestandardowym. W przypadku niewielkich przesyłek bądź przesyłek paletowych jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, natomiast przy tych największych przesyłkach o niestandardowych gabarytach korzystamy z pomocy Clicktrans.

Aby przekonać się, jaki będzie koszt transportu paczki warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora umieszczonego na stronie AlleKurier. To bardzo proste - wystarczy podać wagę i wymiary paczki oraz zaznaczyć, czy będzie to przesyłka standardowa, czy przesyłka paletowa. Koszty wysyłki paczki pojawiają się już po kilku sekundach od wprowadzenia najważniejszych informacji.

Co ważne, za pośrednictwem platformy AlleKurier szybko, bezpiecznie i wygodnie można nadawać nie tylko przesyłki krajowe, ale również i przesyłki międzynarodowe. Korzystając z usług naszej platformy masz gwarancję szybkiego i bezproblemowego dostarczenia przesyłki pod wskazany adres.

Co jeśli nie wysyłka mebli?

Nie tylko meble potrzebujemy przetransportować z miejsca, na miejsce. Często musimy wysłać inne przedmioty, niekoniecznie związane z domowym wyposażeniem. W AlleKurier możesz nadać paczkę bezpiecznie i szybko, a na tym na pewno Ci zależy! A jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wysłać kurierem pozostałe, popularne rzeczy nadawane w paczkach, koniecznie sprawdź nasze pozostałe poradniki!

jak wysłać meble kurierem

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto